Wpisz szukane słowo

post

Koło biologiczne w roku szkolnym 2020/2021

Koło biologiczne w roku szkolnym 2020/2021

W tym roku szkolnym w naszej szkole działało koło biologiczne prowadzone przez panią  Iwonę Andraszewicz. Na zajęcia uczestniczyli uczniowie klasy VIII, VII i IV. Spotykaliśmy się w każdy czwartek. Rozwijaliśmy zainteresowania przyrodnicze, uczestniczyliśmy w konkursach biologicznych  oraz poznawaliśmy swoje pasje przyrodnicze. Odwiedziliśmy gospodarstwa państwa Jaroszyk, Złoch oraz wirtualnie gospodarstwo państwa Miotk. Prowadziliśmy obserwacje i przeprowadzaliśmy doświadczenia.  Przygotowywaliśmy się do następujących  konkursów:

  • Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
  • XX Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”
  • Szkolnego Konkursu „ Poznajemy drzewa ki krzewy”

Do etapu rejonowego XX Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” zakwalifikowała się  Julia Koszałka Kl. VIII oraz z klasy VII Nikola Lis i Paulina Miotk. Dziewczyny zajęły III miejsce w rejonie.

W  konkursie szkolnym „Poznajemy drzewa i krzewy” wyniki były następujące:

I miejsce – Paulina Miotk

II miejsce  – Anna Złoch

III miejsce – Piotr Jaroszyk

Wyróżnienie :

Nikola Lis

Agata Szczypior

10 czerwca bieżącego roku uroczyście zakończyliśmy zajęcia koła biologicznego. Dzięki pomocy pani Honoraty Złoch mogliśmy zorganizować ognisko. Pogoda dopisała, bawiliśmy się świetnie. Jedliśmy pyszne kiełbaski, podsumowaliśmy cały rok naszych działań. Zwycięzcy konkursu „Poznajemy drzewa i krzewy” otrzymali nagrody. Śmialiśmy się podczas zabawy „ Rach ciach”. Braliśmy również udział w ostatnim konkursie przyrodniczym w tym roku szkolnym „ Co wiem o lesie?”. Graliśmy też w piłkę. Dziękujemy księdzu Tomaszowi, że zechciał nam towarzyszyć podczas zajęć oraz pani Honoracie Złoch, która nie tylko zorganizowała nam ognisko, ale również sponsorowała nam kiełbaski z wszystkimi dodatkami oraz napoje. Dziękujemy baaaaardzo!

Członkowie koła wraz z opiekunem