Wpisz szukane słowo

post

Gościliśmy w naszej szkole uczestników XIX Gminnego Konkursu Wiedzy o Regionie

Gościliśmy w naszej szkole uczestników XIX Gminnego Konkursu Wiedzy o Regionie

Organizatorzy Konkursu (sierakowicki oddział ZKP) długo odwlekali w bieżącym roku jego ostateczny termin realizacji, licząc, że może ustaną rygorystyczne obostrzenia związane z zagrożeniem COVID-19. Zwykle etap gminny był rozstrzygany w lutym, tym razem uczestnicy spotkali się w połowie kwietnia, a i tak trzeba było myśleć o zachowaniu wszelkich reżimów sanitarnych, bo obostrzenia wcale nie zostały poluzowane.

Zmianie uległa też lokalizacja – dotychczas gościła uczestników Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach – w bieżącej edycji startujący w konkursie zmagali się w Szkole Podstawowej w Mojuszu. Z uwagi na to, iż do 18 kwietnia wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie przebywali na zdalnym nauczaniu, można było zorganizować małe grupy piszących w wielu salach lekcyjnych, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, bez zakłócania procesu nauczania.

Uczniowie mieli tym razem znacznie więcej czasu na przygotowanie się do konkursu.  Startowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV–VI, VII–VIII i szkoły ponadpodstawowe. Frekwencja dopisała – przyjęto 55 zgłoszeń, ostatecznie (z powodów związanych z chorobą) stawiło się 41 uczestników z 10 szkół podstawowych (Gowidlino, Jelonko, Łyśniewo, Kamienica Królewska,  Mojusz,  Puzdrowo, Sierakowice SP 1, Sierakowice SP 2, Tuchlino, Załakowo) i 3 uczennice z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sierakowicach.

Jury Konkursu w składzie: Danuta Pioch,  Zbigniew Wenta (członkowie Zarządu ZKP o. Sierakowice); Joanna Sychta, Irena Brzustewicz, Lucyna Łagoda, Barbara Warmowska (nauczycielki języka kaszubskiego) przeprowadziło konkurs, oceniło prace i przyznało następujące lokaty:

kategoria klas IV-VI


I miejsce – Wiktoria Lis (SP w Mojuszu)


II miejsce – Iga Sikora (SP w Mojuszu)

III miejsce – Radosław Radowski (SP nr 2 w Sierakowicach)


wyróżnienia – Anastasiia Matsuta (SP w Jelonku), Stanisław Kurs (SP w Kamienicy Królewskiej)


kategoria klas VII-VIII


I miejsce – Monika Wenta (SP w Gowidlinie)


II miejsce – Jeremiasz Breza (SP w Jelonku)


III miejsce – Damian Siebert (SP w Puzdrowie)


wyróżnienia – Anna Złoch (SP w Mojuszu), Miłosz Szulist (SP w Puzdrowie)


kategoria szkół ponadpodstawowych


I miejsce – Daria Lis (ZSP Sierakowice)


II miejsce – Nikola Bronk (ZSP Sierakowice)


III miejsce – Dominika Płotka (ZSP Sierakowice)

Fundatorem nagród dla laureatów Konkursu jest Wójt Gminy Sierakowice – Tadeusz Kobiela, Firma BAT zadbała o napoje, słodkości i długopisy dla zmagających się w konkursie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, laureatom gratulujemy osiągnięć, opiekunom i rodzicom ślemy wyrazy szczerego uznania za podjęty trud.