VII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI WIERSZY JULIANA TUWIMA I JANA BRZECHWY DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM I WCZESNOSZKOLNYM
21 maja 2025 roku w Szkole Podstawowej w Mojuszu odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski Wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy dla dzieci w wieku przedszkolnym
i wczesnoszkolnym pod patronatem Wójta Gminy Sierakowice Pana Mirosława Kuczkowskiego. Pani dyrektor Oriana Górska serdecznie przywitała wszystkich uczestników i opiekunów. Swoją obecnością zaszczyciły nas także Pani Wójt Joanna Koszałka oraz Danuta Pioch – nasza dawna Pani dyrektor.
W konkursie wzięło udział 64 uczestników, którzy zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: 3-4 latki, 5-6 latki i klasy I-III.
Utalentowanych recytatorów oceniała komisja w składzie: Emilia Reclaf, Ewa Kaczyńska
oraz Alicja Gronowska.
Zwycięzcami VII edycji tego konkursu zostali:
Kategoria 3-4 latki: I miejsce – Antonina Kwidzińska (SP Gowidlino)
II miejsce – Teresa Bojanowska (SP Gowidlino)
III miejsce – Agnieszka Maszke (Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach)
Wyróżnienia – Liliana Mielewczyk (SP Tuchlino)
– Michał Grajewski (Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach)
Kategoria 5-6 latki: I miejsce – Natalia Kostuch (SP Kamienica Królewska)
II miejsce – Martyna Mielewczyk (SP Tuchlino)
III miejsce – Maria Myszk (SP Kamienica Królewska)
Wyróżnienie – Marta Witka (SP Puzdrowo)
– Dominika Kotlenga (SP nr 1 w Sierakowicach)
Kategoria I-III: I miejsce – Urszula Szuta (SP Kamienica Królewska)
II miejsce – Miłosz Laska ( SP nr 2 w Sierakowicach)
– Maksymilian Koszałka (SP Kamienica Królewska)
III miejsce – Łucja Wenta (SP Puzdrowo)
– Roksana Wesółka (SP Tuchlino)
Wyróżnienie – Jan Brzeski (SP Łyśniewo)
– Aniela Nastała (SP Lisie Jamy)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki. Laureaci otrzymali dyplomy, upominki oraz bony prezentowe. Fundatorem nagród jest Wójt Gminy Sierakowice. Na ręce rodziców i nauczycieli składamy podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu.Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.
Lucyna Łagoda, Barbara Warmowska, Anna Fuczka i Martyna Grzenkowicz.



