Wpisz szukane słowo

post

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Mojuszu 

Po wakacyjnym wypoczynku stanęliśmy dziś wszyscy u progu nowego roku szkolnego. Jesteśmy pełni zapału i sił, żywimy różne nadzieje, mamy ambitne plany, alei z pewnością rodzą się też pytania o to, jaki będzie ten rok.

Pytanie to, a może i nawet obawa, towarzyszy zapewne najmłodszym dzieciom z punktu przedszkolnego, które wraz z zatroskanymi rodzicami serdecznie witam i zapewniam, że pod okiem pań opiekunek spokojnie będą pływały po przedszkolnym morzu i dobijały bezpiecznie do portu.

Patrzę też z ogromną dozą serdeczności w stronę najmłodszych uczniów, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Kochani Pierwszoklasiści, witam Was serdecznie w gronie uczniów i życzę Wam, aby była to fantastyczna przygoda, żebyście czuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, a starsi koledzy przyjęli Was do swojego grona, otaczając przyjaźnią i opieką.

Dla pozostałych uczniów każdy rok szkolny jest zawsze dużym wyzwaniem, zresztą nie tylko dla Was, drodzy uczniowie, bo dla nas pedagogów i rodziców także. Już jutro wkroczycie do codziennej rzeczywistości szkoły, rozpoczniecie zajęcia, zapoznacie się z wymaganiami, obowiązkami i przywilejami. To procedury niezbędne do tego, aby czuć się w szkole bezpiecznie. Będziemy wspólnie budować waszą przyszłość, w dużej mierze w oparciu o wiedzę i doświadczenie, które będziemy przekazywać wam najlepiej, jak potrafimy.

Ten rok będzie też szczególny (jak zawsze) dla najstarszych uczniów – ósmoklasistów, którzy zbliżają się nieuchronnie do końca pierwszego z ważniejszych etapów swojego życia i czeka ich poważny egzamin. Drodzy Ósmoklasiści, przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań i obowiązków, ale i z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok i jego efekty, w znacznej mierze zależy od Was, od Waszych wyborów i postaw, a także motywacji do pracy, od Waszego podejścia do obowiązku, a tym jest obecnie w waszym życiu  nauka. To głównie Wy, przy oczywistym wsparciu nauczycieli i rodziców, pracujecie na to, jak będzie wyglądała Wasza przyszłość – zarówno ta bliska, jak i ta bardziej odległa.

Wszystkim Uczniom życzę, aby czas spędzony w szkole był radosny, bezpieczny, ale i pracowity, bo tylko wtedy możemy mówić o gwarancji sukcesu.

Drodzy Rodzice, na początku tego roku życzę dużo pogody ducha i cierpliwości oraz spokoju w wykonywaniu odpowiedzialnych obowiązków, a także wielu powodów do zadowolenia z bycia rodzicem. Jak zawsze, liczę na owocną współpracę i szczególne wsparcie, bo połączone wysiłki domu rodzinnego i  szkoły mogą przynosić zwielokrotnione efekty. Pamiętajmy także, że od nauczycieli i rodziców zależy w dużej mierze bezpieczeństwo dzieci.

Szanowne Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły, życzę siły i wytrwałości w realizacji podejmowanych działań, satysfakcji z wykonywanej pracy i w finalnym okresie zadowolenia z jej efektów.

Chcę wierzyć w to, że czeka nas wszystkich 10 miesięcy wspólnej bezpiecznej podróży po ścieżkach i zakątkach wiedzy.

Pamiętajmy, że obok nas są inni ludzie, i że nie jesteśmy samotnymi wyspami na rozległym oceanie. Dlatego niech nam zawsze towarzyszy szczególna  prawda zawarta w słowach Phila Bosmansa „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest i pogodne słowo” – tego sobie i Wam Wszystkim życzę z całego serca i w dużych ilościach.

Nowy rok szkolny uważam za rozpoczęty!

Dyrektor Danuta Pioch