HomeContact
Wigilia
Z życie szkoły

22 grudnia 2011 roku to dzień wyjątkowy w naszej szkole. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki uczestniczyli w warsztatach "Święta za drzwiami"poświęconych zwyczajom  Bożego Narodzenia.

Rozpoczęliśmy od wykonywania ozdób i strojenia choinki przy śpiewie najpiękniejszych polskich i kaszubskich kolęd. Były też życzenia,które każda klasa najpierw zapisywała na samodzielnie wykonanych kartkach, a potem składała wszystkim uczniom i nauczycielom.

Wszyscy uczniowie brali udział w przedstawieniachi recytajach wierszy  . Przedszkolaki recytowały wiersz "Prezent dla Mikołaja", dzieci z zerówki " Gwiadeczko", Klasa I przedstawiła opowieść "Dlaczego przy żłóbku był wół i osioł". Klasa III przygotowała montaż wierszy bożonarodzeniowych. Uczniowie z kl.V, II, III przedstawili jasełka, a  klasa IV " Wigilijną rozmowę zwierząt". Nie zabrakło też kolęd w języku niemieckim i angielskim. No i oczywiście musiała też być Gwiazdka, w którą wcielili sie uczniowie klasy V.W czasie wieczerzy  wigilijnej, każdą klasę odwiedził Gwiazdor z prezentami.

Na święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzący Nowy Rok życzymy wszystkim dużo radości i dobroci od ludzi, szczęścia rodzinnego oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny

Administrator dnia grudzień 22 2011
Drukuj
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Migracje ptaków"
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Migracje ptaków"

Michalina Ekman z kl. VI otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Migracje ptaków".

Administrator dnia grudzień 22 2011
Drukuj
XXII Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych
język kaszubski

XXII Gminny Przegląd Zespołów Kolędniczych

            W niedzielę 18 grudnia 2011 zaroiło się w Mojuszu od kolędników. Przybyło koło 100 uczestników - Gwiôzdków z terenu gminy Sierakowice. Wśród nich była też nasza grupa, Gwiôzdka z Mòjsza, którą tworzyli uczniowie klasy VI. Dwanaście różnych maszkar godnie reprezentowało Mojusz w występie przygotowanym na podstawie kaszubskiego przekazu Pawła Szefki przez panie Danutę Pioch i Lucynę Mielewczyk.

            Za piękny występ nasi kolędnicy otrzymali gry edukacyjne ufundowane przez Lokalną Grupę Rybacką z Wieżycy.

            Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w dzieło.

Administrator dnia grudzień 20 2011
Drukuj
Filip Gruchała - Węsierski nagrodzony
język kaszubski

Rozdanie nagród dla Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej w Zakresie Języka Kaszubskiego

 

         13 grudnia 2011 roku, podczas XIII Sesji Rady Gminy Sierakowice, miała miejsce miła dla naszego środowiska uroczystość.

         Nagrodę dla Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej w Zakresie Języka Kaszubskiego odbierał nasz były uczeń – Filip Gruchała-Węsierski za całokształt osiągnięć w nauce języka kaszubskiego w szkole podstawowej.

         Była to już piąta edycja tego Konkursu, którego pomysłodawczynią i głównym sponsorem jest Pani Halina Ewa Buchacz i Jej syn Marcin Buchacz.

         W poprzednich edycjach laureatką nagrody była również nasza absolwentka Alicja Rejter. Nagrodzeni otrzymują zawsze piękny dyplom i nagrodę pieniężną.

         Gratulujemy zwycięzcy, a uczniów klasy VI zachęcamy do wytężonej pracy, by móc w końcówce roku szkolnego zmierzyć się z najlepszymi absolwentami z terenu naszej gminy w przyszłorocznej edycji Konkursu.

Administrator dnia grudzień 19 2011
Drukuj
Wycieczka do Gdańska
język kaszubski

2 grudnia 2011 roku dzieci z klas III-V pod opieką pani Danuty Pioch i Bożeny Obel pojechały do Gdańska. Przemierzyły szlak legendarnego Remusa.

Administrator dnia grudzień 08 2011
Drukuj
Mikołaj
Z życie szkoły

6 grudnia o godz. 10.00 do naszej szkoły przybył Mikołaj.Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie podarunki.  Uczniowie z kółka teatralnego i z klasy V podziękowali Mikołajowi piekną  inscenizacją wierszy i piosenek.

Administrator dnia grudzień 06 2011
Drukuj
XVI Pomorski Konkurs Plastyczny "Jesień na kaszubach"
Konkursy i osiągnięcia

Uczniowie :Tryba Szymon, Miotk Dominik, Paulina Treder i Ewelina Mańska wzięli udział w XVI Pomorskim Konkursie Plastycznym "Jesień na Kaszubach". Na konkurs przesłano 1276 prac. Niestety wśród nagrodzonych nie znalazły się prace naszych uczniów.

Administrator dnia listopad 28 2011
Drukuj
I Powiatowy Turniej Klasyfikacyjny w Tenisie Stołowym
Konkursy i osiągnięcia

26.11.2011 roku rozpoczął sie kolejny sezon Powiatowego Turnieju Klasyfikacyjnego w Tenisie Stołowym w Miechucinie. Troje uczniów : Korneliusz Kąkol, Natalia Tryba i Łucja Tryba reprezentowało naszą szkołę. Na najlepszej pozycji ( miejsce 11-12) po pierwszej rundzie zanalazł się Korneliusz Kąkol.

 Życzymy sukcesów w następnych turniejach.

Administrator dnia listopad 26 2011
Drukuj
X Dyktando Kaszubskie
język kaszubski

Minęło już dziesięć lat , odkąd Kaszubi postanowili organizować ortograficzne zmagania we własnym języku. I Dyktando Kaszubskie w 2002 roku, jak również X, odbyło się  w siedzibie Uniwersytetu Gdańskiego.

Wśród 51 uczestników szkół podstawowych , którzy zmagali się z tekstami Floriana Ceynowy , znalazły się dwie nasze uczennice Paulina Dera i Ewelina Mańska.

Administrator dnia listopad 24 2011
Drukuj
Wlktoria Sikora i Natalia Tryba laureatkami Konkursu Pisania w Języku Kaszubskim
język kaszubski

28 .10.2011 roku w Gimnazjum w Sierakowicach spotkali się uczestnicy Konkursu Pisania w Języku Kaszubskim. Była to już IX edycja tego konkursu, w którym od samego początku naczelnym celem było stymulowanie do próby sił w tworzeniu tekstów w języku, który w rzeczywistości nie jest pierwszym językiem młodych Kaszubów.

W kategorii szkół podstawowych Wiktoria Sikora zajęła I miejsce, a Natalia Tryba III miejsce.

Administrator dnia listopad 24 2011
Drukuj
93.ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Z życie szkoły

11 listopda 1918 roku Polska po 123 latach oswobodziła się z więzów niewoli i osiągnęła wolność.Uczniowie naszej szkoły spotkali się dzisiaj, aby wspólnie przeżyć rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczennice z  klasy VI oraz chór szkolny uczynili ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny:

"Dzisiaj wielka jest rocznica-

jedenasty listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.

Więc o przyszłość walczmy razem

pod sztandarem z Orłem Białym,

tylko pracą i nauką

przysporzymy Polsce chwały

.

Administrator dnia listopad 14 2011
Drukuj