HomeContact
Filip Gruchała - Węsierski nagrodzony
język kaszubski

Rozdanie nagród dla Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej w Zakresie Języka Kaszubskiego

 

         13 grudnia 2011 roku, podczas XIII Sesji Rady Gminy Sierakowice, miała miejsce miła dla naszego środowiska uroczystość.

         Nagrodę dla Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej w Zakresie Języka Kaszubskiego odbierał nasz były uczeń – Filip Gruchała-Węsierski za całokształt osiągnięć w nauce języka kaszubskiego w szkole podstawowej.

         Była to już piąta edycja tego Konkursu, którego pomysłodawczynią i głównym sponsorem jest Pani Halina Ewa Buchacz i Jej syn Marcin Buchacz.

         W poprzednich edycjach laureatką nagrody była również nasza absolwentka Alicja Rejter. Nagrodzeni otrzymują zawsze piękny dyplom i nagrodę pieniężną.

         Gratulujemy zwycięzcy, a uczniów klasy VI zachęcamy do wytężonej pracy, by móc w końcówce roku szkolnego zmierzyć się z najlepszymi absolwentami z terenu naszej gminy w przyszłorocznej edycji Konkursu.

Administrator dnia grudzień 19 2011
Drukuj
Wycieczka do Gdańska
język kaszubski

2 grudnia 2011 roku dzieci z klas III-V pod opieką pani Danuty Pioch i Bożeny Obel pojechały do Gdańska. Przemierzyły szlak legendarnego Remusa.

Administrator dnia grudzień 08 2011
Drukuj
Mikołaj
Z życie szkoły

6 grudnia o godz. 10.00 do naszej szkoły przybył Mikołaj.Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie podarunki.  Uczniowie z kółka teatralnego i z klasy V podziękowali Mikołajowi piekną  inscenizacją wierszy i piosenek.

Administrator dnia grudzień 06 2011
Drukuj
XVI Pomorski Konkurs Plastyczny "Jesień na kaszubach"
Konkursy i osiągnięcia

Uczniowie :Tryba Szymon, Miotk Dominik, Paulina Treder i Ewelina Mańska wzięli udział w XVI Pomorskim Konkursie Plastycznym "Jesień na Kaszubach". Na konkurs przesłano 1276 prac. Niestety wśród nagrodzonych nie znalazły się prace naszych uczniów.

Administrator dnia listopad 28 2011
Drukuj
I Powiatowy Turniej Klasyfikacyjny w Tenisie Stołowym
Konkursy i osiągnięcia

26.11.2011 roku rozpoczął sie kolejny sezon Powiatowego Turnieju Klasyfikacyjnego w Tenisie Stołowym w Miechucinie. Troje uczniów : Korneliusz Kąkol, Natalia Tryba i Łucja Tryba reprezentowało naszą szkołę. Na najlepszej pozycji ( miejsce 11-12) po pierwszej rundzie zanalazł się Korneliusz Kąkol.

 Życzymy sukcesów w następnych turniejach.

Administrator dnia listopad 26 2011
Drukuj
X Dyktando Kaszubskie
język kaszubski

Minęło już dziesięć lat , odkąd Kaszubi postanowili organizować ortograficzne zmagania we własnym języku. I Dyktando Kaszubskie w 2002 roku, jak również X, odbyło się  w siedzibie Uniwersytetu Gdańskiego.

Wśród 51 uczestników szkół podstawowych , którzy zmagali się z tekstami Floriana Ceynowy , znalazły się dwie nasze uczennice Paulina Dera i Ewelina Mańska.

Administrator dnia listopad 24 2011
Drukuj
Wlktoria Sikora i Natalia Tryba laureatkami Konkursu Pisania w Języku Kaszubskim
język kaszubski

28 .10.2011 roku w Gimnazjum w Sierakowicach spotkali się uczestnicy Konkursu Pisania w Języku Kaszubskim. Była to już IX edycja tego konkursu, w którym od samego początku naczelnym celem było stymulowanie do próby sił w tworzeniu tekstów w języku, który w rzeczywistości nie jest pierwszym językiem młodych Kaszubów.

W kategorii szkół podstawowych Wiktoria Sikora zajęła I miejsce, a Natalia Tryba III miejsce.

Administrator dnia listopad 24 2011
Drukuj
93.ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Z życie szkoły

11 listopda 1918 roku Polska po 123 latach oswobodziła się z więzów niewoli i osiągnęła wolność.Uczniowie naszej szkoły spotkali się dzisiaj, aby wspólnie przeżyć rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczennice z  klasy VI oraz chór szkolny uczynili ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny:

"Dzisiaj wielka jest rocznica-

jedenasty listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa.

Więc o przyszłość walczmy razem

pod sztandarem z Orłem Białym,

tylko pracą i nauką

przysporzymy Polsce chwały

.

Administrator dnia listopad 14 2011
Drukuj
Projekt "Intelekt"
Informacje

W Szkole Podstawowej w Mojuszu realizowany jest Projekt „Intelekt – wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I-III szkół podstawowych w gminie Sierakowice”

Celem ogólnym projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z obszarów wiejskich, gdzie dostęp do dóbr nauki i kultury jest ograniczony, oraz wzmocnienie znaczenia kompetencji kluczowych w trakcie procesu nauczania.

Celem szczegółowym jest: pomoc uczniom zagrożonym niepowodzeniami szkolnymi, aby umożliwić im osiągnięcie sukcesów na miarę ich możliwości;  stworzenie bodźców do dalszej nauki; wyrobienie nawyków zdrowotnych i językowych;   organizacja zajęć rozwijających zainteresowania uczniów oraz  podniesienie jakości pracy szkoły, jej wizerunku i pozycji w środowisku lokalnym.

Rodzaje zajęć:

zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu;

zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych;

zajęcia logopedyczne;

specjalistyczne zajęcia terapeutyczne: terapia pedagogiczna;

zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów wybitnie, szczególnie uzdolnionych:zajęcia turystyczno-krajoznawcze;

zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów wybitnie, szczególnie uzdolnionych:warsztaty teatralne;

zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów wybitnie, szczególnie uzdolnionych: koło matematyczne.

 

 

 

 

Administrator dnia listopad 14 2011
Drukuj
Wyniki konkursu biblijnego
Konkursy i osiągnięcia

Wyniki Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda-Ewangelia wg św. Mateusza - etap szkolny

1. Wiktoria Sikora kl.VI 26 pkt.

2. Rompa Julia kl.VI 25 pkt

3. Manuela Rompa kl. IV 24 pkt

Administrator dnia listopad 10 2011
Czytaj więcej · 736 czytań ·Drukuj
Konkurs plastyczny "Jan Paweł II - człowiek modlitwy"
Konkursy i osiągnięcia

28.10.2011r. w Jelonku odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego "Jan Paweł II - człowiek modlitwy". Po wysłuchaniu montażu słowno-muzycznego o Papieżu i modlitwie w Jego zyciu, odbyło się wręczenie nagród. Wiktoria Sikora z klasy VI zajęła 2. miejsce w kategorii klas V-VI, otrzymała dyplom i nagrody, a Martyna Ekman z klasy III w kategorii klas III-IV otrzymała dyplom i upominki. Na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Administrator dnia październik 31 2011
Drukuj