HomeContact
Wiosenna inauguracja warsztatów z języka kaszubskiego
język kaszubski

 W niedzielę 18 marca 2012r. uczniowie klas III-VI wyruszyli na pierwsze w tym roku wyjazdowe warsztaty z języka kaszubskiego.

Zaplanowano je z uwagi na obchodzony już po raz VII Dzień Jedności Kaszubów. Obchody te ustanowiono na pamiątkę pojawienia się w XIII wieku po raz pierwszy nazwy Kaszuby na piśmie. Stało się to za sprawą ówczesnego papieża - Grzegorza IX, który umieścił tę nazwę w swojej bulli.

Tym razem miejscem spotkania wszystkich Kaszubów było miasto Brusy w powiecie chojnickim. Po manifestacji kaszubskości podczas przemarszu, składania kwiatów pod pomnikiem Jana Karnowskiego, udziale w festynie regionalnym uczniowie zwiedzili jeszcze kamienne kręgi w Leśnie, zobaczyli też perełkę drewnianej architektury sakralnej na Kaszubach – kościół w tejże miejscowości, który posiada najwyższa drewnianą wieżę w Europie. W drodze powrotnej zawitaliśmy na kościerskim rynku, by przyjrzeć się pomnikowi Remusa z nieodłączną „karą”.

Administrator dnia marzec 21 2012
Drukuj
Danuta Pioch z wizytą u Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego
język kaszubski

We wtorek 24 stycznia 2012 w Pałacu prezydenckim Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych oraz społeczności posługującej się językiem regionalnym, zamieszkujących w Polsce. Wśród trzynastu delegacji różnych mniejszości znaleźli się również przedstawiciele społeczności kaszubskiej, którą reprezentowali: Danuta Pioch i Artur Jabłoński.

Administrator dnia marzec 20 2012
Drukuj
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY -PROJEKT "LAS WOKÓŁ NAS"
Z życie szkoły

21 marca 2012 roku w naszej szkole został zrealizowany  projekt "Las wokół nas". Projekt został przygotowany przez p. Bożenę Obel, a pomagała jej p. Barbara Grad.

A oto najważniejsze punkty projektu:

 8.00 - Zbiórka oraz powitanie wiosny piosenkami.

 8.10 - Teatrzyk "Las" w wykonaniu grupy teatralnej.

8.25 -"Co daje nam las" p. B. Obel

 8. 40 - Prezentacje p. J. Kuśnierz.

9.40 - Teatrzyk "Zdrowie" w wykonaniu grupy teatralnej.

9.55 - Prezentacje p. J. Kuśnierz.

10.20 - Sygnały w wykonaniu trębacza

 10.45 - Prezentacje p. A. Beczek.

11.30 - Dekoracja marzanny.

 11.45 - Pokaz trofeów myśliwskich.

 12.15 - Wiosenny korowód z marzanną, ognisko, gaik.

Zapraszamy do galerii zdjęć!.

Administrator dnia marzec 19 2012
Drukuj
Konkurs Plastyczny
Konkursy i osiągnięcia

12.03.2012 r. odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym pt."20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą , tak nas malują".W etapie gimnnym   wzięły udział następujące osoby:

z klas III-VI

1. Wiktoria Sikora

2. Michalina Ekman

3. Szymon Tryba

4. Manuela Rompa

5. Ewelina Mańska

z klas I-II

1. Blok Julia

2. Formela Kinga

3. Cyman Norbert

4. Peta Michalina

Do etapu powiatowego przeszły prace Julii Blok oraz Kingi Formeli.

 

Administrator dnia marzec 16 2012
Drukuj
"Matematyczne ścieżki po Polsce"
Konkursy i osiągnięcia

W sobotę 3 marca 2012 r. odbył się w Gdańsku VI Wojewódzki Konkurs" Matematyczne ścieżki po Polsce". Z naszej szkoły w tym konkursie brali  udział: Klaudiusz Szczypior, Zuzanna Młyńska oraz Natalia Tryba.

Wyniki zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Administrator dnia marzec 03 2012
Drukuj
Szkolny Konkurs Prozy i Poezji Polskiej
Konkursy i osiągnięcia

1 marca 2012 roku odbył się Szkolny Konkurs Prozy i Poezji Polskiej .  W konkursie uczestniczyło 17 uczennic i 1 uczeń z klas I-VI.

A oto laureaci:

Klasy I-III

1. Karolina Miotk kl.I

2. Kinga Sychta kl. I

3. Sandra Blok kl. I

klasy IV -VI 

1. Paulina Treder kl.V

2. Klaudia Kobiela kl. VI

3. Zuzanna Młyńska kl. V

wyróżnienie Natalia Tryba kl. VI

Naszą szkołę w etapie gminnym będą reprezentowały:

Karolin Miotk, Kinga Sychta, Paulina Treder i Klaudia Kobiela.

Klaudia Kobiela została wyróżniona w  eliminacjach gminnych.

Karolina Miotk otrzymała II miejsce w etapie gminnym, a tym samym reprezentowała naszą gminę  w etapie powiatowym .

Administrator dnia marzec 02 2012
Drukuj
WIELKIE KSIĘGI KSIĄŻKOWYCH BOHATERÓW
Konkursy i osiągnięcia

28 stycznia  2012 w Bibliotece Publicznej w Sierakowicach odbyło się wręczenie nagród w konkursie  literacko-plastycznym pn. „WIELKIE KSIĘGI KSIĄŻKOWYCH BOHATERÓW”. Jest to konkurs organizowany z myślą o dzieciach, które chciałyby podzielić się z innymi dobrą znajomością książek, w tym głównie bajek, baśni, opowiadań, wierszy i komiksów.  Polega on na wykonaniu księgi bohatera danego roku - rok 2011 był rokiem kotów.

Laureatami tego konkursu z naszej szkoły są:

II miejsce Manuela i Kornel  Rompa

II miejsce Julia i Oskar Rompa

III miejsce Piotr i Dawid Miłosz

Wyróżnienie : Jola, Łucja, Jakub i Szymon Tryba

Administrator dnia luty 14 2012
Drukuj
Noc sportowa
DRUZYNA

1.02.2012 roku po południu Drużyna Pana Jezusa rozpoczęła noc sportową. Tego wieczoru nie zabrakło gry w tenisa, ringo, siatkówkę, dwa ognie , wyścigów i inych zajęć ruchowych.  Było też świeczkowisko ze śpiewami i zabawami harcerskimi.Nasz krótki biwak zakończyliśmy przed południem 2. lutego przekazaniem iskierki przyjaźni.

Administrator dnia luty 05 2012
Drukuj
Dzień Seniora
Z życie szkoły

 Na dzień 24 stycznia dzieci z naszej szkoły zaprosiły wszystkie (nie tylko swoje! )babcie i dziadków .Spotkanie odbyło się w sali ćwiczeń.Seniorzy bardzo licznie przybyli.
Do spotkania przygrywała rodzinna kapela państwa Klasów "Bas".
Wszystkie klasy zaprezentowały programy artystyczne przygotowane pod kierunkiem wychowawców.Były wiersze, piosenki, układy taneczne.Były wesołe konkursy dla babć i dziadków, niektóre z udziałem wnuków.Wybrano super babcię i super dziadka.

Imprezę poprowadziła p.Basia Grad.
 Poczęstunek i kwiaty dla seniorów ufundował GOPS. Atmosfera była ciepła i rodzinna.


Zapraszamy do galerii zdjęć!

Administrator dnia styczeń 24 2012
Drukuj
Zbieramy nakrętki
Informacje

 Wszyscy, którzy chcieliby pomóc niepełnosprawnemu Dawidowi z Dzierżążna w zakupie wózka inwalidzkiego , mogą od stycznia do 8 czerwca przynosić do szkoły  plastikowe nakrętki.  Na zakup wózka potrzeba ich bardzo, bardzo dużo, a więc zaproście do współpracy znajomych i krewnych. Każda osoba z klas starszych otrzyma dodatkowe punkty.  Uczniowie klas młodszych , którzy zbiorą najwięcej -  słodkie nagrody. 

Administrator dnia styczeń 09 2012
Drukuj
Wigilia
Z życie szkoły

22 grudnia 2011 roku to dzień wyjątkowy w naszej szkole. Wszyscy uczniowie i przedszkolaki uczestniczyli w warsztatach "Święta za drzwiami"poświęconych zwyczajom  Bożego Narodzenia.

Rozpoczęliśmy od wykonywania ozdób i strojenia choinki przy śpiewie najpiękniejszych polskich i kaszubskich kolęd. Były też życzenia,które każda klasa najpierw zapisywała na samodzielnie wykonanych kartkach, a potem składała wszystkim uczniom i nauczycielom.

Wszyscy uczniowie brali udział w przedstawieniachi recytajach wierszy  . Przedszkolaki recytowały wiersz "Prezent dla Mikołaja", dzieci z zerówki " Gwiadeczko", Klasa I przedstawiła opowieść "Dlaczego przy żłóbku był wół i osioł". Klasa III przygotowała montaż wierszy bożonarodzeniowych. Uczniowie z kl.V, II, III przedstawili jasełka, a  klasa IV " Wigilijną rozmowę zwierząt". Nie zabrakło też kolęd w języku niemieckim i angielskim. No i oczywiście musiała też być Gwiazdka, w którą wcielili sie uczniowie klasy V.W czasie wieczerzy  wigilijnej, każdą klasę odwiedził Gwiazdor z prezentami.

Na święta Bożego Narodzenia oraz nadchodzący Nowy Rok życzymy wszystkim dużo radości i dobroci od ludzi, szczęścia rodzinnego oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny

Administrator dnia grudzień 22 2011
Drukuj