HomeContact
VI FESTYN RODZINNY
Z życie szkoły

23 czerwca 2012 roku odbył się w naszej szkole VI Festyn Rodzinny. Zapraszamy do Galerii zdjęć!

Administrator dnia czerwiec 28 2012
Drukuj
WARSZTATY PRZYRODNICZE
Z życie szkoły

19 czerwca klasy starsze odbyły lekcję przyrody w terenie.Na te zajęcia zaprosili nas pracownicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.Lekcja składała się z wędrówki po lesie oraz z części warsztatowej. W czasie wędrówki p.Joanna Kuśnierz przypomniała zasady zachowania się w lesie (szczególnie na terenie rezerwatu)i pokazywała i wyjaśniała znaczenie różnych śladów, zjawisk wszystkiego tego co tworzy skomplikowaną sieć powiązań leśnych.Warsztaty dotyczyły owadów ,ich znaczenia i cyklu rozwojowego.Uczniowie chętnie i z zaciekawieniem pracowali.Dziękujemypracownikom parku za tak fantastyczne zajęcia i oczywiście prosimy o więcej .

Administrator dnia czerwiec 28 2012
Drukuj
DOFINANSOWANIE PODRĘCZNIKÓW
Informacje

DOFINANSOWANIE PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2012/2013

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mojuszu informuje, iż uczniowie klas I – IV mogą skorzystać z dofinansowania zakupu podręczników szkolnych.

W przypadku uczniów klasy I kryterium dochodowe wynosi 504 zł netto na osobę w rodzinie, klasy II-IV kryterium dochodowe wynosi 351 zł netto na osobę w rodzinie.

Prosimy o dokonywanie zakupu podręczników na faktury a wnioski pobierać i składać w sekretariacie szkolnym (sierpień – początek września 2012 r.)

WNIOSEK MOŻNA POBRAĆ ZE STRONY INTERNETOWEJ Z ZAKŁADKI "DO POBRANIA".

Administrator dnia czerwiec 20 2012
Drukuj
ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2012/2013
Informacje

LISTA PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2012/2013

Poniżej przedstawiamy listę podręczników na nowy rok szkolny. Prosimy o dokładne zapoznanie się z wydawnictwami i nazwami podręczników i ćwiczeń dla swoich dzieci. W razie wątpliwości należy zgłosić sie do nauczyciela prowadzącego dane zajęcia. Listę podręczników można również pobrać z zakładki "Do pobrania".

Administrator dnia czerwiec 18 2012
Czytaj więcej · 586 czytań ·Drukuj
MISTRZ ORTOGRAFII
Konkursy i osiągnięcia

Dominik Miotk otrzymał tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii.

Administrator dnia czerwiec 17 2012
Drukuj
Sukces Karoliny
Konkursy i osiągnięcia

Karolina Miotk zdobyła II miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej, który odbył się 6 czerwca w Małej Szkole w Szopie.

Gratulujemy kolejnego sukcesu!

Administrator dnia czerwiec 17 2012
Drukuj
X POMORSKI FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ
język kaszubski

Lidia Szczypior zajęła I miejsce w X Pomorskim Festiwalu Piosenki Kaszubskiej w eliminacjach gminnych, które odbyły się 10 maja w Jelonku i  III miejsce w eliminacjach powiatowych w Kamienicy Szlacheckiej.

Gratulujemy sukcesów i pięknego głosu!

Administrator dnia czerwiec 17 2012
Drukuj
Paulina Treder laureatką wojewódzkiego konkursu plastycznego
Konkursy i osiągnięcia

 Paulina Treder została laureatką IX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Bajkowy Świat  Jana Brzechwy". Podsumowanie konkursu i wręczenie  nagród odbyło się 29 maja w Wicku. Gratulujemy!

Administrator dnia czerwiec 17 2012
Drukuj
DZIEŃ DZIECKA
Z życie szkoły

31 maja klasy II-VI pojechały na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka. Celem były wydmy w Czołpinie, skansen w Klukach . Przewodnikiem była p. dyrektor Danuta Pioch, a opiekunami panie Peplińska i Obel.Zatrzymaliśmy się w Cecenowie , aby obejrzeć piękny pałac,który należał do 1945r do rodziny von Zitzewitz .Pogoda była odpowiednia na taką wycieczkę, więc przejście szlakami Słowińskiego Parku Narodowego było dużą przyjemnością. Zwiedzanie skasnenu w Klukach poszerzyło wiedzę na temat warunków życia Słowińców, obejrzeliśmy też cmentarz na którym pochowano ostatnich Słowińców żyjących w Polsce. Dużą atrakcją było wejście na platformę widokową, skąd rozciągał się piękny widok na okolicę.

Administrator dnia czerwiec 03 2012
Drukuj
WYCIECZKA DO WARSZAWY
Z życie szkoły

W dniach 23-26.05.2012 uczniowie klas V-VI wraz z opiekunkami p. Alicją Gronowską i p. Bożeną Obel zwiedzały stolicę Polski -Warszawę.Dzieci były w Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania, W Łazienkach, w Zamku Królewskim , na starówce, w PKiN, koło stadionu, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, w Złotych Tarasach, Ogrodzie Saskim, przy pomniku Powstańców, w wielu kościołach, przy Pałacu Prezydenta i wielu innych ciekawych miejscach.

Administrator dnia maj 28 2012
Drukuj
XIII DIECEZJALNY KONKURS POEZJI MARYJNEJ W KOŚCIERZYNIE
Konkursy i osiągnięcia

W Dzień Matki 26 maja 2012 roku odbył się XIII Diecezjalny Konkurs Poezji Maryjnej w Kościerzynie.

O godz. 8.30 wszyscy uczestnicy i opiekunowie uczestniczyli w uroczystej Mszy świetej z liturgią w języku kaszubskim i ze śpiewem zespołu"Kaszubskie Nuty".

O godz. 10.00 rozpoczęły się zmagania konkursowe w sześciu kategoriach wiekowych, łącznie 67 recytatorów.

W czasie oczekiwania na wyniki obejrzeliśmy fofogalerię poświęconą zmarłemu ks. biskupowi Janowi Szladze, zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, zrobiliśmy zdjęcia przy pomniku Jana Pawła II oraz Aleksandra Majkowskiego.

W końcu nadszedł czas ogłoszenia wyników.

Z naszej szkoły wystąpiły : Natalia Miotk, Manuela Rompa oraz Karolina Miotk, która zdobyła I miejsce.

 

Administrator dnia maj 27 2012
Drukuj