HomeContact
NOC SPORTOWA
DRUZYNA

Tradycją drużyny harcerskiej "Wilki"  staje się "noc sportowa". 23 listopada późnym popołudniem harcerze rozpoczęli swój maraton sportowy. Wybraliśmy dyscypliny, które  lubimy  najbardziej : graliśmy w siatkówkę, ringo , unihokeja, dwa ognie, skakaliśmy przez skrzynię, przez skakankę , były tez wyścigi rzędów, inscenizacje ruchowe do muzyki  i inne .  Z okazji Światowego Dnia Misia każdy zastęp przygotował bajkę, a oceniał je najmłodszy harcerz .Nie zabrakło też świeczkowiska, w czasie którego śpiewaliśmy harcerskie piosenki, pląsaliśmy oraz poznaliśmy zasady zdobywania sprawności i stopni harcerskich. Na świeczkowisko założyliśmy nasze nowe koszulki harcerskie. Dziękujemy panu  W. Kuczkowskiemu  właścicielowi   firmy "Lumal - Świat Tkanin" z Sierakowic za  wykonanie  bezpłatnie  nadruków - lilijek   -  na koszulkach .  

Naszą mile spędzoną noc zakończylismy  śniadaniem i podsumowaniem , że wszystko nam się podobało i wszyscy chcieliby w najblizszym czasie uczestniczyć znowu w takim biwaku.

Administrator dnia listopad 25 2012
Drukuj
ANDRZEJKI
Z życie szkoły

Tegoroczna zabawa andrzejkowa miała nieco inny charakter wystąpiła dla dzieci para artystów cyrkowych, którzy prezentowali program złożony z pokazów akrobatycznych oraz innych zabaw do których angażowane były również dzieci. Po zakończeniu występów dzieci bawiły się w różne zabawy zorganizowane przez panie wychowawczynie To było wesołe popołudnie.   

                

Administrator dnia listopad 25 2012
Drukuj
KONKURS PLASTYCZNY
Konkursy i osiągnięcia

16 listopada odbyło się w siedzibie KPP spotkanie, na którym dyrektor parku p.Witold Sieciechowski w towarzystwie ,znanej nam już z kilku warsztatów przyrodniczych, pani Joanny Kuśnierz wręczył nagrody uczniom,którzy wzięli udział w konkursie plastycznym. Konkurs miał tytuł "Zwierzęta mieszkańcy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego"
Dominik Miotk z klasy V zdobył III miejsce w kategorii uczniowie klas IV- VI, Wojtek Sikora z klasy V zdobył wyróżnienie, a Kinga Sychta z klasy II zdobyła także wyróżnienie w kategorii klasy I- III.Nagrody były fantastyczne!!Gratulujemy sukcesu także opiekunkom, paniom Brzustewicz, Grad i Obel.


Administrator dnia listopad 18 2012
Drukuj
RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI
Z życie szkoły

W ramach akcji pod hasłem "Rzuć palenie razem z nami"organizowanej po raz trzeci przez Inspektorat Sanitarny 15 listopada odbył się w nasze szkole apel pod tym hasłem.Apel został przygotowany przez uczniów klas IV, VI, pod kierunkiem pań: Grad i Obel     

            .

Administrator dnia listopad 18 2012
Drukuj
ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE
ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Przygotowanie do pisania
Nie wystarczy wprowdzenie zasad prawidłowego pisania danej litery na lekcji w czasie nauki w szkole. Nasze dziecko należy przygotować do tej kwestii już w domu. W jaki sposób? Poprzez prace związane z manipulacją dłoni i palców. Do tego zaliczyć możemy: malowanie, wycinanie, lepienie, przekładanie (np.:kulek z rączki do rączki). Ważne jest i to, aby dziecko miało rozeznanie w podziale swego ciała na stronę lewą i prawą. Na zdjęciu widzicie Państwo już gotową postać (na szarym papierze). Pod uwagę wzięliśmy podział ze szczególnym uwzględnieniem strony lewej. Dlaczego? Po stronie lewej znajduje się serce. Ważne jest to, aby dziecko miało świadomość, że skoro serce mamy po str.lewej, to i po lewej stronie jest lewe ucho, lewe oko, lewy kącik ust, lewa dziurka od nosa, lewa ręka, lewa noga, etc. Dzięki temu też dziecko uświadomi sobie oraz przyswoi informację, że piszemy zaczynajac od strony lewej. Czytamy także zaczynając od strony lewej.

Roboty i "mowa robocia"

Wielką frajdą okazało się spotkanie dla grupy naszych dzieci i ich mam.
W ubiegłym tygodniu odbyły się warsztaty tworzenia robotów. Mamy (zgłosiło się 5 chętnych mam ze swoimi dziećmiynio)przyniosły z domu kartony, krepę, klej, tasme klejącą. Wraz zeswoimi dziećmi wyklejały poszczególne elementy każdego robota. Jako, że każda para miała swoja koncepcję tworzenia, powstały przeróżne i bardzo ciekawe wytwory!
Po co nam te roboty?
Robot ma swoją specyficzną mowę, tzw. mowę robocią. Dziecko porzez zabawę także uczy mówić się "po robociemu", a więc w zabawie przyswaja analizę sylabową. To przyczyni się do lepszego startu w procesie przyswajania j.polskiego już w następnym roku.
Dziękuję wszystkim mamom i dzieciom za przybycie.
Logopeda: Grażyna Paracka

Administrator dnia listopad 15 2012
Drukuj
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Z życie szkoły

12 listopada w naszej szkole obchodziliśmy święto Niepodległości. Pani Alicja Gronowska oraz pani Lucyna Mielewczyk wspólnie z uczniami klas IV, V oraz VI przygotowały apel, na którym śpiewaliśmy piękne polskie pieśni patriotyczne i słuchaliśmy historii o trudnych czasach dochodzenia do niepodległości naszej ojczyzny

Administrator dnia listopad 13 2012
Drukuj
TRZEŹWY UMYSŁ
Konkursy i osiągnięcia

17 października odwiedziła naszą szkołę pani Maria Karolak z Urzędu Gminy w Sierakowicach. Przywiozła nagrody jakie otrzymali uczniowie naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Nagrodzone zostały Paulina Treder i Wiktoria Sikora. Cieszymy się bardzo z tego wyróżnienia, tym bardziej, że udział w tym konkursie odbywa się w naszej szkole już od wielu lat i zawsze z sukcesem. Uczennice i opiekun konkursu Alicja Gronowska otrzymały również drobne upominki od Wójta Gminy Sierakowice. Gratulujemy!

Administrator dnia październik 19 2012
Drukuj
BIEGI ULICZNE WOKÓŁ OŁTARZA PAPIESKIEGO
Konkursy i osiągnięcia

14.10.2012 roku po raz 13.odbyły się Biegi Uliczne wokół Ołtarza Papieskiego. Wśród uczestników z całego województwa byli też nasi uczniowie: Jakub Tryba , Jolanta Tryba i Szymon Tryba oraz Nadia i Nikodem Baranowscy. Nasi uczniowie znaleźli się w pierwszj dziesiątce w swoich kategoriach. Jakub zajął V miejsce, Jola X,a Szymon VII. Nadia i Nikodem też dzielnie walczyli w swoich kategoriach.

Administrator dnia październik 14 2012
Drukuj
ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ
Z życie szkoły

12 października 2012 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Uczniowie klasy pierwszej musieli  wykazać się wiedzą i umiejętnościami z róznych dziedzin. Rodzice oraz wszyscy uczniowie zaliczyli pozytywnie ten sprawdzian . Następnie uczniowie złożyli ślubowanie, a potem pani Dyrektor Danuta Pioch pasowała każdego pierwszaka na ucznia. Każda z klas złożyła nowym uczniom życzenia oraz wręczyła   upominki. Po części oficjanej nastąpił miły moment -wspólne świętowanie rodziców z dziećmi oraz panią wychowawczynią Bożeną Obel przy stołach pełnych słodyczy.

Administrator dnia październik 13 2012
Drukuj
RAJD DRUŻYNY HARCERSKIEJ
DRUZYNA

Późnym popołudniem 28 września rozpoczęlismy pieszą wędrówkę do Załakowa. Rajd rozpoczął sie  w Sierakowicach, aby razem  z zaprzyjażnioną drużyną "Tajfuny" wyruszyć w trasę.  Szliśmy przez   Poręby, Karczewko, Migi i Olszewko.

Najważniejszym punktem wieczoru było świeczkowisko, w czasie którego śpiewalismy harcerskie piosenki, pląsowaliśmy, przygotowywaliśmy scenki - punkty prawa harcerskiego.Nastepnego dnia po rozgrzewce, apelu porannym i sniadaniu czekały dla nas nowe zadania oraz gra terenowa. Najlepsze okazały sie "Dzikie Koty"-zastęp z Mojusza.Po emocjonującym meczu oraz obiedzie, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zmęczeni , ale zadowoleni wrócilismy do naszych domów.

Drużyna harcerska"Wilki"

Administrator dnia wrzesień 30 2012
Drukuj
Wyprawa do Mojuszewskiej Huty
język kaszubski
Wyprawa do Mojuszewskiej Huty

Bardzo słoneczny i ciepły dzień 20 września 2012 roku był dniem wyprawy klasy V i nauczyciela języka kaszubskiego (Danuty Pioch) do Mojuszewskiej Huty i przysiółka Przylesie.

Celem wyprawy były tym razem najbliższe okolice, bo okazuje się, że są one również zasobne w atrakcje turystyczne, krajobrazowe, a co najważniejsze prezentują ciekawą kulturę materialną Kaszub.

Bardzo forsownym, ale i ekscytującym elementem wyprawy była wizyta w rezerwacie „Żurawie Chrusty”. Niezwykłym wyzwaniem było przedzieranie się przez rumowisko drzew (efekt trąby powietrznej) do ukrytego w ostępach leśnych Czarnego Jeziorka. Uczniowie z ciekawością wysłuchali informacji o tym miejscu, zapoznali się z jego przyrodniczymi atrakcjami i legendarną otoczką.

W przysiółku Przylesie czekali na nas mili gospodarze naszego pikniku – Państwo Warmowscy. Ognisko, kiełbaski, pieczone „pulki”, cisto Kasi, cukierki, napoje – oto co dla nas przygotowali, i za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Potem odwiedziliśmy eratyki (głazy narzutowe) w Mojuszewskiej Hucie. Są one naprawdę okazałe, a tak niewiele się o nich mówi. Atrakcją były też „bieszczadzkie widoki” z owcami w tle na pastwiskach Państwa Kąkol. Obejrzeliśmy starą kapliczkę przy posesji Państwa Rejter. Oczywiście zastanawialiśmy się, gdzie mógł mieszkać Otton Karszny – pierwszy polski wójt Sierakowic, który, jak wiadomo, mieszkał właśnie w tej miejscowości

Dzieciom spodobała się wizyta na nieczynnej linii kolejowej i wędrówka pod wiaduktem. Mniej się natomiast cieszyły na wiadomość, że właśnie dla tej linii zostało zdrenowane jeziorko, które byłoby dziś niezwykłą atrakcją dla Mojusza, gdyby istniało.

.

Administrator dnia wrzesień 22 2012
Drukuj