HomeContact
ogłoszenie
Informacje

Mojusz, dnia 04.05.2017 r.

 

Ogłoszenie

W sprawie uzupełniającego naboru dzieci do Punktu Przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej w Mojuszu na rok szkolny 2017/2018

 

Komisja rekrutacyjna, po złożeniu przez rodziców dzieci deklaracji kontynuowania wychowania przedszkolnego w Punkcie Przedszkolnym,  określiła liczbę wolnych miejsc do przedszkola na rok szkolny 2017/2018.

Ilość wolnych miejsc wynosi 5. Rodziców chcących złożyć wnioski prosimy o pobieranie wniosków ze strony www.spmojusz.pl bądź z sekretariatu szkoły   w  dniach  od 17 maja 2017 r. do 23 maja 2017 r. i składanie ich              w sekretariacie najpóźniej do dnia 23 maja 2017 r.

 

Dyrektor szkoły

Danuta Pioch

Administrator dnia maj 14 2017
Drukuj
Wystawa z Klocków Lego w Gdańsku
Z życie szkoły

Każdy z Nas zna klocki, które produkowane są od 1949 roku w Duńskim Billund. Ich nazwa to skrót utworzony od duńskiego zwrotu „Leg godt” (baw się dobrze), natomiast jednym ze znaczeń tego wyrazu po łacinie jest „składam”.
O czym mowa? Oczywiście o klockach LEGO. Klasa I, II i III – 9 maja miały  przyjemność zwiedzania wystawy z Klocków Lego w Gdańsku. Mimo długiej podróży autokarem wszyscy z radością udali się najpierw do FAN PARKU - strefy zabaw klockami LEGO, gdzie uczniowie sami  tworzyły różnorodne konstrukcje i budowle. Może nie były one tak złożone i skomplikowane jak te na wystawie, ale sama możliwość zabawy tak dużą ilością klocków sprawiła dzieciom wiele radości. Następnie z zaciekawieniem, a często z zafascynowaniem, oglądaliśmy przeróżne budowle z klocków Lego. Dzieci mogły zobaczyć przeróżne eksponaty od miasteczek do postaci w całości złożonych z klocków LEGO. Największym zainteresowaniem cieszył się ogromny samolot prezydenta USA: Air Force One - model wykonany wyłącznie z klocków LEGO. Boeing 747 został zbudowany w skali 1:7. Ma ok. 11 metrów długości, 3 wysokości, a skrzydła mają rozpiętość 10 metrów. Zużyto na niego ok. miliona klocków. Natomiast postacie naszego słynnych sportowców: tenisistki Agnieszki Radwańskiej, piłkarza Roberta Lewandowskiego oraz rajdowca Roberta Sonika cieszyli się największą popularnością podczas robienia zdjęć. Po tak ekscytującej wystawie udaliśmy się na posiłek i deser. To był niesamowity dzień!


Administrator dnia maj 10 2017
Drukuj
rekrutacja
Informacje

Szkoła Podstawowa  w Mojuszu                                                       Mojusz, dnia 05.05.2017 r

Mojusz 23

83-334 Miechucino

SPRAWOZDANIE Z POSIEDZENIA KOMIJI REKRUTACYJNEJ DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ W MOJUSZU

W wyniku obrad Komisji Rekrutacyjnej wszystkie wnioski złożone przez rodziców dzieci o przyjęcie do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Mojuszu na rok szkolny 2017/2018 zostały pozytywnie rozpatrzone. Pozostała liczba wolnych miejsc wynosi 5.

                                                                                                Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej

                                                                                                                     Barbara Grad

Administrator dnia maj 09 2017
Drukuj
DOŻYWIANIE ZA MAJ 2017 r.
Informacje

DOŻYWIANIE ZA MAJ 2017 r.

 

Prosimy o dokonanie płatności przelewem za maj  do 30 kwietnia

2017 r., gdyż na tej podstawie będą zamawiane posiłki.

Opłata żywieniowa za maj :

Zupa 18 dni * 0,97 = 17,46

II danie 18 dni * 2,50=45,00

Prosimy płatności za zupy i II danie dokonywać na konto: ZEAS
ul. Lęborska 30, 83-340 Sierakowice, subkonto: „Szkoła Podstawowa
w Mojuszu”, numer konta: 30 8324 0001 0000 0361 2000 0200. W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka, adres, szkołę, klasę oraz za jaki miesiąc jest opłata żywieniowa.

Administrator dnia maj 09 2017
Drukuj
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą, a nie pokonanym
Uczniowie

Wiosna to czas, kiedy nie tylko przyroda budzi się do życia, ale też każdy z nas otrzymuje nowe siły i  nowy zapas energii. Można ja wykorzystać na przykład w rozwijaniu swojej sprawności fizycznej. Już tradycyjnie rodzina Młyńskich rozpoczęła sezon biegowy startem w  II edycji  z cyklu Małe Kaszuby Biegają w Piaśnicy. Następne zawody odbywały się w Kartuzach 29 kwietnia. Nawet pogoda – deszcz, wiatr i zimno nie przestraszyły ponad 200 biegaczy z kategorii dzieci i młodzieży, którzy stanęli na starcie zawodów. Daniel i Kacper wybiegali 2.miejsca, a Nadia dobiegła na metę jako piąta. Również wśród biegaczek znalazły się Daria  i Kinga Sychta, które zajęły IV i IX miejsce w swoich kategoriach. Następnego dnia  Kacper, Daniel i Nadia stawili się na starcie 26.Żukowskiego Przełaju wśród 355  zawodników młodzieżowych. Daniel i Kacper  zdobyli  5. miejsce. Nadia znalazła się w pierwszej 15.

Wiosna to też czas, kiedy po zimie można w końcu zagrać w piłkę nożną. Reprezentanci naszej szkoły – chłopcy z klas IV-VI wzięli udział 25 kwietnia w gminnych zawodach w piłkę  nożną. Na zawody przyjechało  7 szkół na 11 z naszej gminy. Niestety mimo wspaniałej gry w ataku i obronie chłopcom nie udało się znaleźć w czołówce.  Zabrakło rozegrania się na prawdziwym boisku. 28 kwietnia dziewczęta sprawdzały swe umiejętności. Gdyby nie mały błąd miałyby podium. O tym jak super grają dziewczyny może świadczyć propozycja grania w klubie w Sierakowicach dla Kingi, Darii i Nadii. Gratulacje dla wszystkich!

„Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą, a nie pokonanym” . św. Augustyn z HipponyAdministrator dnia maj 03 2017
Drukuj
Historie Bańkami Pisane
Z życie szkoły

Widowisko "Historie Bańkami Pisane" oraz wizyta w LGR

25 kwietnia klasa I,II i III miały przyjemność uczestniczyć w pokazie „Historie Bańkami Pisane- czyli Show Grupy z Kalingradu”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Chmielnie. Widowisko to  niezwykle się podobało uczniom, bańki jakie wyczarował prowadzący miały różną wielkość oraz kształt. Kilkoro dzieci nawet zostało „zamkniętych” w bańce a dla niedowiarków możemy potwierdzić, że można zrobić kwadratową bańkę, bańkowego węża czy też karuzelę.  Korzystając z obecności w Chmielenie uczniowie wybrali się do Lokalnej Grupy Rybackiej „ KASZUBY” do Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby. To miejsce z mnóstwem atrakcji, zabaw i kreatywnych zajęć warsztatowych, gdzie na uczniów czekały rybackie gry, zabawy ruchowe, kalambury, rebusy i konkursy. W sali multimedialnej /interaktywnej przeprowadzono zajęcia edukacyjne z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Uczniowie uczestniczyli również w projekcji filmu przyrodniczego w technologii 3D. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.


Administrator dnia maj 03 2017
Drukuj
eliminacje powiatowe 46. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej
przedszkole

Dnia 27.04.2017 r. w Kaszubskim Centrum Kultury w Kartuzach odbyły się eliminacje powiatowe 46. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. W kategorii wiekowej – przedszkola zaprezentowało się 13 dzieci. Gminę Sierakowice godnie reprezentowali: Agata Miotk i Antoni Jaroszyk.   

W kategorii – grupa przedszkolna

I miejsce -  Łucja Reiter, przedszkole z Łączyno

II miejsce  - Antoni Jaroszyk  i Agata Miotk z SP w Mojuszu

III miejsce - Marika Wysocka, Niepubliczne Przedszkole „OXFORDZIK” Tuchom

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych. 


Administrator dnia maj 03 2017
Drukuj
Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej-etap szkolny
przedszkole

W dniu 24.03.2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Dzieci z Punktu przedszkolnego oraz Oddziału przedszkolnego również wzięły w nim udział. Do konkursu przystąpiło 7 dzieci z Punktu przeszklonego: Rompa Błażej, Tymoteusz Sikora, Miotk Agata, Miotk Albert, Szmuda Łucja, Kalman Julia, Koszałka Stanisław oraz 4 dzieci
z Oddziału przedszkolnego: Bronk Jan, Ekman Patrycja, Marcińska Oliwia i Jaroszyk Antoni. Dzieci
z przedszkola przygotowała p. Lucyna Łagoda, zaś z zerówki p. Irena Brzustewicz.

Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały, jesteśmy dumni z naszym małym recytatorów
i recytatorek. Każde dziecko otrzymało dyplom za udział oraz prezent od pani dyrektor.

W kategorii przedszkolnej nagrodzeni zostali:

I miejsce –zdobył Antoni Jaroszyk z Oddziału przedszkolnego

II miejsce   -  Agata Miotk

III miejsce – Julia Kalman

Wyróżnienia otrzymali: Koszałka Stanisław, Albert Miotk, Łucja Szmuda.


 

Administrator dnia maj 03 2017
Drukuj
Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa
przedszkole

W dniu 07.04.2017 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Konkurs recytatorski daje możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych. W eliminacjach gminnych nasze przedszkole i zerówkę godnie reprezentowało 2 dzieci: Jaroszyk Antoni
z zerówki oraz Miotk Agata z Punktu przedszkolnego.  

W kategorii – grupa przedszkolna

I miejsce –zdobył Antoni Jaroszyk z Oddziału przedszkolnego

II miejsce   -  Agata Miotk

Agata i Antoni będą prezentowali naszą szkołę i gminę Sierakowice w eliminacjach powiatowych. Serdecznie gratulujemy.


Administrator dnia maj 03 2017
Drukuj
Dzień Ziemi
Z życie szkoły

Dzień 22 kwietnia, to Dzień Ziemi nieprzypadkowo właśnie tego dnia Lasy Państwowe zorganizowały akcję sadzenia lasu pod tytułem „sadzimy tysiąc drzew na minutę” Niektórzy uczniowie z naszej szkoły z paniami Bożeną Obel ,Barbarą Grad i panią Beatą Sildatk (ze wsparciem Antosia), przyłączyli się do tej akcji. Na punkcie zbiórki w Mirachowie zostaliśmy powitani przez pełniącego obowiązki  nadleśniczego pana Michała Majewskiego. Zawieziono nas na miejsce przyszłego lasu, dostaliśmy sadzonki, sprzęt. Opiekuna naszej grupy wybraliśmy sami, to już znany nam z zajęć w lesie pan Tomasz Kuśnierz. Pan leśniczy pokazał nam jak prawidłowo sadzić sosny. Ruszyliśmy do pracy. Okazało się ,że całkiem dobrze nam to wychodzi. Grupa pani Beaty liczyła zasadzone drzewka, Antoś doliczył się aż stu!!! Pozostałe grupy też pewnie tyle posadziły. Wiedząc że jedno drzewo produkuje rocznie tlen dla czterech osób, zapewniliśmy tlenu dla wielu ludzi.

Po akcji zostaliśmy zaproszeni na wspaniały poczęstunek, który nam smakował bardzo!!!

Otrzymaliśmy również imienne certyfikaty dokumentujące nasz udział w tej akcji. Postanowiliśmy również, że w przyszłym roku także weźmiemy udział w tej akcji


Administrator dnia kwiecień 23 2017
Drukuj
warsztaty przyrodnicze
Z życie szkoły

20 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty przyrodnicze poprowadzone przez panią Joasię Kuśnierz, miały one tytuł „Pająki przerażający przyjaciele przyrody”. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu rzeczy o pająkach. Poznali też różnych przedstawicieli tego gatunku. Myślę że pani rozwiała wiele mitów powtarzanych przez laików. To bardzo pożyteczne zwierzęta i absolutnie nieszkodliwe.

Zajęcia dla przedszkolaków dotyczyły wszystkich mieszkańców lasu i też się bardzo dzieciom podobały.

Następne warsztaty odbędą się w lesie i będą miały charakter gry terenowej. Wszyscy niecierpliwie na nie czekamy!


Administrator dnia kwiecień 23 2017
Drukuj