HomeContact
Konkurs"Stok nie jest dla bałwanów"
Konkursy i osiągnięcia

Zapraszam do konkursu  fotograficzno-plastycznego dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Stołeczna Grupa Wojewódzka IPA oraz Fundacja PZU. Prace proszę złożyć do 25 lutego 2019r. do p. Beaty Sildatk.

ZASADY KONKURSU:

1. Prace plastyczne zgłaszane do konkursu mogą być wykonane dowolną techniką rysunkową, malarską lub fotograficzną pozwalającą na utrwalenie obrazu na arkuszu o formacie A3. Prace zgłaszane do konkursu mogą być również przygotowane przy użyciu programów komputerowych. Można łączyć poszczególne techniki w jednej pracy.

2. Do konkursu mogą być zgłaszane prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3. osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

 a) kat. I – wiek: 5-10 lat (rysunek, fotografia),

 b) kat. II- wiek: 11-16 lat (plakat, fotografia).

3. Każdy Uczestnik ma prawo nadesłać maksymalnie 1. pracę konkursową.

4. Format arkusza papieru lub innej powierzchni wykorzystanej do wykonania pracy fotograficzno-plastycznej nie może być większy niż format A3 (297 mm × 420 mm). Organizator zastrzega, by nie przysyłać prac wyklejanych plasteliną, kaszami, makaronem, ryżem i innymi produktami spożywczymi, brokatem, liśćmi itp., prac ze styropianu, prac wykonanych na szkle oraz prac przestrzennych.

Kodeks zachowania dla narciarzy i snowboarderów

1. Wzgląd na inne osoby

Każdy narciarz lub snowboarder powinien zachować się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa ani szkody dla innej osoby.

2. Sposób jazdy na nartach i snowboardzie oraz panowanie nad prędkością

Każdy narciarz lub snowboarder powinien kontrolować sposób jazdy. Powinien on dostosować szybkość i sposób jazdy do swoich umiejętności, rodzaju i stanu trasy, warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu.

3. Wybór kierunku jazdy

Narciarz lub snowboarder nadjeżdżający od tyłu musi wybrać taki tor jazdy, aby nie spowodować zagrożenia dla narciarzy lub snowboarderów znajdującym się przed nim.

4. Wyprzedzanie

Narciarz lub snowboarder może wyprzedzać innego narciarza lub snowboardera z góry i z dołu, z prawej i z lewej strony pod warunkiem, że zostawi wystarczająco dużo przestrzeni wyprzedzanemu narciarzowi lub snowboarderowi na wykonanie przez niego wszelkich zamierzonych lub niezamierzonych manewrów.

5. Ruszanie z miejsca i poruszanie się w górę stoku

Narciarz lub snowboarder, wjeżdżając na oznakowaną drogę zjazdu, ponownie ruszając po zatrzymaniu się, czy też poruszając się w górę stoku, musi spojrzeć i w górę, i w dół stoku, aby upewnić się, że może to uczynić bez zagrożenia dla siebie i innych.

6. Zatrzymanie na trasie

O ile nie jest to absolutne konieczne, narciarz lub snowboarder musi unikać zatrzymania się na trasie zjazdu w miejscach zwężeń i miejscach o ograniczonej widoczności. Po upadku w takim miejscu narciarz lub snowboarder winien usunąć się z toru jazdy możliwie jak najszybciej.

7. Podchodzenie i schodzenie na nogach

Narciarz lub snowboarder musi podchodzić lub schodzić na nogach wyłącznie skrajem trasy.

8. Przestrzeganie znaków narciarskich

Każdy narciarz lub snowboarder winien stosować się do znaków narciarskich i oznaczeń tras.

9. Wypadki

W razie wypadku każdy narciarz lub snowboarder winien udzielić poszkodowanym pomocy.

10. Obowiązek ujawnienia tożsamości

Każdy narciarz, snowboarder, obojętnie czy sprawca wypadku, poszkodowany czy świadek musi w razie wypadku podać swoje dane osobowe.

 

Administrator dnia luty 13 2019
Drukuj
zaproszenie na konsultacje logopedyczne
Informacje

 

                                                                   

Drodzy Rodzice!

 Uprzejmie zapraszam do udziału w konsultacjach logopedycznych, które odbywają  się w piątki w godzinach 13.00-13.25. Spotkania przeznaczone są dla rodziców i dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne. Będą państwo mogli przyjrzeć się prowadzonym zajęciom, a także porozmawiać o postępach jakie dziecko uczyniło podczas terapii.

Dodatkowo rodzice dowiedzą się:

- jak ćwiczyć z dzieckiem w domu;

- usprawniać motorykę aparatu artykulacyjnego (m.in.: warg, języka, żuchwy);

- kształtować prawidłowy tor oddechowy;

- rozwijać słuch fonemowy;

- wzbogacać słownictwo, a przede wszystkim rozwijać mowę opowieściową.

            Zapraszam do zapisywania się na listę chętnych, którą znajdziecie państwo bezpośrednio u logopedy szkolnego.

 

 

                                                                                        Logopeda szkolny

                                                                                         Magdalena Miotk

Administrator dnia styczeń 12 2019
Drukuj
Stypendia sportowe Funduszu Natalii Partyki
Informacje

Informacja prasowa


Stypendia sportowe Funduszu Natalii Partyki – IV edycja wystartowała

 

Fundusz Natalii Partyki w partnerstwie z siecią sklepów Biedronka uruchomił IV edycję programu stypendialnego dla młodych zdolnych sportowców borykających się
z trudnościami w rozwoju kariery. To wyjątkowy program, który wspiera młodych, utalentowanych ludzi, szukających dofinansowania swojego rozwoju sportowego. Każde stypendium w ramach funduszu to 10 000 zł. na realizację jasno sprecyzowanych celów sportowych.

Natalia Partyka - czterokrotna mistrzyni paraolimpijska, trzykrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalista mistrzostw Europy, wielokrotna reprezentantka Polski w tenisie stołowym - utworzyła fundusz stypendialny, który od trzech lat, dzięki partnerstwu z siecią Biedronka, przyznaje stypendia dla zdolnych sportowców.

 

W związku z tym, że w tenisa stołowego gram długo, wiem, z czym wiąże się kariera sportowca. To mnóstwo przeszkód i wyrzeczeń. W czasie swojej kariery spotkałam wiele bardzo życzliwych mi osób, które w różny sposób mi pomagały. Cieszę się, że mój Fundusz pełni podobną rolę dla wielu młodych talentów. – mówi Natalia Partyka.

 

W trzech dotychczasowych edycjach Konkursu stypendia zdobyło 33 sportowców. W III edycji do grona stypendystów dołączyli między innymi Oskar Kwiatkowski, utalentowany snowboardzista i Łukasz Niedziałek – utytułowany młody chodziarz. Dominik Bury – wielokrotny medalista w biegach narciarskich otrzymał wsparcie Funduszu aż dwa razy. Stypendystami Funduszu zbyli również Bartosz Tyszkowski – zdobywca srebrnego medalu w pchnięciu kulą podczas Igrzysk Paraolimpijskich w RIO oraz Maria Andrejczyk, która z sukcesem zakończyła udział w olimpiadzie w Brazylii, zajmując czwartą pozycję w konkursie rzutu oszczepem.

 

Kto może dostać stypendium z Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki?

Sportowcy w wieku od 17 do 22 lat, którzy osiągają wysokie wyniki w sporcie na poziomie klasy sportowej odpowiedniej do ich kategorii wiekowej, w dyscyplinach indywidualnych lub grach zespołowych, w dyscyplinach olimpijskich lub paraolimpijskich.

Stypendium otrzymają kandydaci, którzy z różnych przyczyn mają problemy z rozwojem kariery, ale jednocześnie mają sprecyzowane cele sportowe.

Stypendia w wysokości 1000 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Kandydaci, prócz wypełnionego formularza zgłoszeniowego, muszą przesłać także krótką prezentację wideo. Wnioski stypendialne należy składać do 14 grudnia 2018 r.

Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów dostępne są na stronie www.fundusznataliipartyki.pl.

***

 

Kontakt:

e-mail: stypendium@fundusznataliipartyki.pl

tel: 22 825 70 22

www.fundusznataliipartyki.pl

Administrator dnia grudzień 09 2018
Drukuj
Zabawa andrzejkowa w naszej szkole.
Z życie szkoły

Zabawa andrzejkowa w naszej szkole.

 

            Dzisiaj miała miejsce zabawa andrzejkowa dla klas IV – VIII. Nasi uczniowie bawili się prawie 3,5godziny przy głośnej muzyce. W czasie dyskoteki odbywały się różne konkursy, które przygotowali przedstawiciele poszczególnych klas.  Pieczę nad zorganizowaniem dyskoteki, konkurencji pełnił samorząd uczniowski z przewodniczącą na czele.  Pierwszy raz samorząd uczniowski podjął się inicjatywy sprzedawania smakołykóww czasie dyskoteki. Prawie każda klasa  upiekła coś słodkiego, co później można było za symboliczną złotówkę kupić,a do wyboru były: desery z galaretki, rogale, gofry i babeczki. Dzięki takim przedsięwzięciom samorząd uczniowski postanowił zbierać pieniążki, które przy większej sumie będą wydane według ich konkretnych potrzeb.

                                                                                  Anna Fuczka


Administrator dnia grudzień 02 2018
Drukuj
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Z życie szkoły

23 listopada, oddział przedszkolny świętował jako Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci wykonały z gipsu figurkę misia. Potem ja pieknie ozdobiły. Były to bardzo miłe warsztaty.


Administrator dnia listopad 26 2018
Drukuj
Wywieczka do Oceanarium w Gdyni
przedszkole

W dniu 08.10.2018 r. dzieci od przedszkola do klasy III pojechały się na wycieczkę do Oceanarium w ramach projektu " Kaszubi na fali". Zajęcia przeprowadzone przez panie zostały skierowane dla dzieci, które uczą się języka kaszubskiego i były bezpłatne. Po zajęciach udaliśmy się zwiedzić Oceanarium.  Dzieciom bardzo się pobobało na zajęciach i w Oceanarium. Na końcu zajęć dzieci otrzymały płytki CD z materiałami z zajęć.


Administrator dnia listopad 20 2018
Drukuj
Spotkanie z policjantem
przedszkole
W dniu 15.11.2018 r. nasze przedszkole odwiedził  pan policjant Krzysztof Dzięcielski. Pan policjant opowiedział dzieciom  o zasadach korzystania z dróg publicznych , przechodzenia przez jezdnię oraz o zachowaniu szczególnej uwagi na drogach wieczorem. Dzieci otrzymały odblaski, które wykonane zostały  z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Każdy kto tylko chciał miał okazję przymierzyć policyjną czapkę, kamizelkę oraz potrzymać tarczę sygnałową "lizak"  Bardzo dziękujemy za fajne i pouczające zajęcia.

Administrator dnia listopad 20 2018
Drukuj
Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej
Konkursy i osiągnięcia
Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej "Kaszëbsczé spiéwë dlô Niepòdległô"
            W dniu 08.11.2018 r. Eliza, Agata i Karolina brały udział Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej "Kaszëbsczé spiéwë dlô Niepòdległô". Agata została mistrzem w kategorii: przedszkolaki i klasy "0" a jej siostra Karolina została Mistrzem w kategorii klas VII - VII. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali upominki i dyplomy.
           Obie pojechały prezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie  "Kaszëbsczé spiéwë" w Kamienicy Szlacheckiej, który odbył się 15.11.2018 r. Agata zajeła 2 miejsce w swojej kategorii a Karolina III miejsce. Gratulujemy sukcesu dziewczynom, rodzicom i nauczycielom.
Lucyna Łagoda i Lucyna Mielewczyk

Administrator dnia listopad 20 2018
Drukuj
Spotkanie z policjantem
przedszkole

Mieliśmy przyjemność gościć w  oddziale przedszkolnym pana policjanta Krzysztofa Dzięcielskiego. Wizyta tym milsza , bo pan Krzysztof jest jednym z absolwentów naszej szkoły . Dzieci przypomniały sobie zasady korzystania z dróg publicznych , przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po zmroku. Czas jesienny jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych, zwłaszcza tych, którzy poruszają się bez elementów odblaskowych, niewidoczni dla kierowców. Otrzymaliśmy takie odblaski (szczególne bo wykonane z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości).

Każdy mógł przymierzyć policyjną czapkę, kamizelkę oraz wziąć popularny „lizak”. Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za pouczające zajęcia.


Administrator dnia listopad 18 2018
Drukuj
Obchody "Światowego Dnia Oszczędzania"
Z życie szkoły

Dnia 31października w naszej szkole odbyły się obchody „Światowego Dnia Oszczędzania”. W związku z tym pani Oriana Górska  i koordynator szkolnego SKO – Maria Peplińska ogłosiły konkurs plastyczny pod nazwą – „Korzyści płynące z oszczędzania”.

Wpłynęło 37 prac, wykonanych różną techniką plastyczną. Prace zostały podzielone na dwie kategorie:

-MŁODSI (0-III)

Amelia Puzdrowska – I miejsce

Oliwier Puzdrowski – II miejsce

Weronika Sikora – III miejsce

-STARSI (IV-VIII)

Julia Blok – I miejsce

Kacper Okroj – II miejsce

Dominika Tutkowska – III miejsce

Prace te zostały ocenione i nagrodzone tego dnia na apelu szkolnym przez Dyrektora banku PKO w Sierakowicach – panią Lucynę Mielewczyk oraz doradcę tego banku – panią Magdalenę Stolc.

Oprócz wyłonienia najładniejszych prac, dzieci miały możliwość obejrzenia prezentacji i filmu na temat – „Korzyści płynące z oszczędzania”

Na koniec spotkania, pani Lucyna Mielewczyk w kilku słowach zachęciła nasze dzieci do czynnego oszczędzania pieniędzy w naszym szkolnym SKO i rozdała gadżety wszystkim dzieciom zgromadzonym na apelu.

Administrator dnia listopad 18 2018
Drukuj
Setki listów na 100 lecie wolności
Z życie szkoły

Setki listów na 100 lecie wolności

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Setki listów na 100 lecie wolności:" organizowanej przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach.Dzieci z całego powiatu pisały listy do Polski i wolności, zadawały jej pytania, składały życzenia  i dziękowały. Z wszystkich listów został zrobiony wielki  sztandar wolności, ktory zaprezentowano w Kartuzach podczas powiatowo-gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Administrator dnia listopad 13 2018
Drukuj