HomeContact
SPOTKANIE Z LEŚNIKAMI
przedszkole

SPOTKANIE Z LEŚNIKAMI

 

W dniu 19 października 2017 r. pani Basia zaprosiła do przedszkola leśników, panów Tadeusza  i Tomasza z Nadleśnictwa Kartuzy. Do naszej grupy przedszkolnej dołączyły dzieci z zerówki oraz klas I – III. Leśnicy opowiedzieli dzieciom na czym polega praca leczniczego, o zwyczajach zwierząt przygotowujących się do zimy, zasadach zachowywania się  podczas spacerów i wycieczek do lasu. Pan Leśniczy przybliżył dzieciom informacje na temat drzew rosnących w lesie oraz zwierząt w nim mieszkającym. Prezentując przyniesione eksponaty odpowiadali na pytania dzieci dotyczące mieszkańców lasu. Dużą atrakcją dla dzieci były okazy motyli oraz innych owadów zamieszkujących nasze lasy. Ponadto dzieci miały możliwość zobaczenia i dotknięcia poroży jelenia. Spotkanie zakończyliśmy wręczeniem laurki z podziękowaniami za ciekawe zajęcia. Ciekawie przekazane informacje na długo pozostaną w pamięci naszych najmłodszych. 

 

Lucyna Łagoda

Administrator dnia listopad 22 2017
Drukuj
Warsztaty malowania na szkle
Z życie szkoły

W czwartek 9.11.2017r. gościliśmy w Nasze Szkole  przedstawicieli Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby z Chmielna, którzy przeprowadzili warsztaty malowania na szkle.
Uczniowie klasy I, II i III mieli możliwość  malowania na antyramach między innymi kaszubskich wzorów i motywów. Wszyscy poznali zasady mieszania kolorów i etapy powstania rysunków na szkle. Każdy uczestnik wspaniale się bawił podczas kursu i w nagrodę zabrał swoją prace do domu. Warsztaty odbyły się dzięki Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mojusz, które realizuje projekt „ Promocja Kultury Kaszubskiej i integracja międzyregionalna finansowany z środków Gminy Sierakowice dla Organizacji Pożytku Publicznego.


Administrator dnia listopad 16 2017
Drukuj
Witaminowy Koktajl
Z życie szkoły

Witaminowy Koktajl

 

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego na ostatnich zajęciach poznawały zalety jedzenia owoców i warzyw. Każdy z uczniów wie jak są one ważne w naszej diecie. Możemy je jeść w różnej postaci. By po za teorią łyknąć trochę wiedzy Pani Basia przygotowała przepyszne owocowe koktajle między innymi truskawkowy, bananowy z dodatkiem jabłka i kiwi. Wszystkim one bardzo smakowały i już z niecierpliwością czekają na kolejne smakowite zajęcia.


Administrator dnia listopad 16 2017
Drukuj
Nauka pływania
Z życie szkoły

Nauka pływania

Już drugi rok uczniowie Naszej Szkoły uczestniczą w zajęciach nauki pływania na basenie w Kościerzynie. Dwa razy w miesiącu odbywają się zajęcia podczas, których uczniowie pod okiem instruktora uczą się podstaw bądź doskonalą technikę pływania.


Administrator dnia listopad 16 2017
Drukuj
Niech żyje wolność!
Z życie szkoły

Niech żyje wolność!

 

            Z okazji 99 – tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole dzień 10.11 był dniem bardzo uroczystym. Uczniowie przyszli  ubrani na galowo oraz mieli przypięte kotyliony, które w symboliczny sposób okazywały patriotyzm naszej społeczności.

            Tego dnia odbył się również apel, który upamiętnił wydarzenie z 11.11.1918 roku. Uczniowie przypomnieli ważne osoby, dzięki którym dzisiaj możemy cieszyć się wolnością,

            Na początku akademii prowadzący – Paweł i Amelia przypomnieli nam znaczenie tego święta, następnie uczniowie klas V- VII przedstawili scenki, które przypomniały historię Polski w czasie okupacji. Przedstawienie  było przeplatane wierszami naszych sławnych pisarzy na emigracji oraz pieśniami patriotycznymi, które ukazały widowni momenty trudne i tragiczne dla naszego kraju, ale przede wszystkim  ukazały  odwagę, bohaterstwo i patriotyzm Polaków, którzy pomimo bardzo trudnych  czasów, nie zaprzestali  walki o Ojczyznę.

            Na zakończenie Pani Dyrektor przypomniała również (zwłaszcza młodszej publiczności) symbole narodowe naszego kraju, wskazała odpowiednią postawę w czasie odśpiewania hymnu, ale również zwróciła uwagę, aby każdy współczesny człowiek cieszył się wolnością i docenił to, że może bez przeszkód posługiwać się ojczystym językiem.

                                                                                              Anna Fuczka


Administrator dnia listopad 12 2017
Drukuj
"Pomoc dla Kazachstanu"w naszej szkole
Z życie szkoły

„Pomoc dla Kazachstanu” w naszej szkole

            W dniach 26 – 30 X w naszej szkole odbyła się zbiórka dla dzieci mieszkających

w Kazachstanie. W tym roku wspólnym celem było podarowanie jak najwięcej rzeczy potrzebnych do świetlicy szkolnej.

            Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie się w tę akcję. Okazało się, że nasza społeczność potrafi się integrować w tak istotnych i niezwykłych inicjatywach! Dlatego kieruję serdeczne podziękowania do wszystkich, którzy zaangażowali się i w ciągu tych dni przynosili liczne podarunki! Zostały one już wysłane do Kazachstanu .

 

                                                                                  Anna Fuczka

Administrator dnia listopad 08 2017
Drukuj
Wizyta w teatrze "Rondo"w Słupsku
Z życie szkoły

Wizyta w teatrze „Rondo” w Słupsku

 

            7 listopada 2017 roku uczniowie klasy VI i VII mieli okazję przeżyć prawdziwą ucztę duchową, ponieważ wybrali się wraz z opiekunami – p. Iwoną Kolką oraz p. Anną Fuczką na przedstawienie teatralne pt. „Zemsta”. Nasi uczniowie świenie bawili się w trakcie spektaklu, śledząc losy Cześnika i Rejenta – bohaterów utworu Aleksandra Fredry. Wszyscy byli zachwyceni wspaniałą grą aktorów oraz bogatym wystrojem sceny, która rewelacyjnie przeniosła ich do XIX wieku.

            Na pochwałę zacsługują również uczniowie tych klas, gdyż wykazali się wysoką kulturą osobistą.

 

                                                                                                          Anna Fuczka


Administrator dnia listopad 08 2017
Drukuj
"Balladyna" na lekcji języka polskiego
Z życie szkoły

„Balladyna” na lekcji języka polskiego                

            8 listopada uczniowie klasy VII mieli okazję na wypróbowanie swoich sił aktorskich, ponieważ ich zadaniem było przedstawienie historii Balladyny i Aliny – bohaterek utworu Juliusza Słowackiego, którą poznali wcześniej na lekcjach języka polskiego. Okazało się, że w niektórych uczniach drzemią prawdziwe zdolności aktorskie. Uczniowie wykazali się również wielką kreatywnością, o czym świadczą scenografie i stroje przygotowane przez młodzież w grupach. Gratuluję świetnych pomysłów!

                                                                                              Anna Fuczka


Administrator dnia listopad 08 2017
Drukuj
Sukces naszych uczennic na XVI Dyktandzie Kaszubskim
język kaszubski

Sukces naszych uczennic na XVI Dyktandzie Kaszubskim

Nasza reprezentantka Karolina Miotk z klasy VII wróciła w sobotę 4 XI 2017 roku z tytułem Strzédny Mésterk Kaszëbsczégo Pisënkù z XVI Dyktanda Kaszubskiego, które odbywało się w Bojanie, w gminie Szemud. To oznacza, że w grupie ponad pięćdziesięciu uczniów klas VI/VII z całych Kaszub okazała się mistrzynią pisania po kaszubsku.

Oprócz Karoliny naszą szkołę reprezentowały również: Paulina Miotk i Oliwia Grzenkowicz (reprezentantki w grupie klas IV/V, którym też nieźle się wiodło, bo zakwalifikowały się do II etapu, czyli były w dziesiątce najlepszych) oraz Kinga Sychta z grupy klas VI/VII.


Administrator dnia listopad 07 2017
Drukuj
Na plac zabaw ŁOBUZIAK
przedszkole

W dniu 18.10.2017 r. dzieci z Punktu przedszkolnego i Oddziału przedszkolnego pojechały do Sierakowic na plac zabaw ŁOBUZIAK. Dzieci miło i aktywnie spędziły dwie godziny na plac zabaw w Łobuziaku. Przedszkolaki szalały, były w ciągłym ruchu: biegały, goniły się, zjeżdżały na zjeżdżalniach, grały w gry interaktywne, kręciły się na karuzeli i bawiły się w wiele innych zabaw. Na koniec wszystkie dzieci wraz z opiekunami usiadły do stoliczków i zajadały się pyszną pizzą. To był bardzo miły dzień – musimy go powtórzyć!.


Administrator dnia listopad 07 2017
Drukuj
Zajęcia kulinarne na lekcji języka kaszubskiego
język kaszubski

Zajęcia kulinarne na lekcji języka kaszubskiego

 

W dniu 20.10.2017 r. na lekcję  języka kaszubskiego uczniowie z klasy II przynieśli produkty do przyrządzenia ciasta do gofrów, dżemy, bitą śmietanę i kolorowe posypki. Każdy uczeń brał udział w przygotowaniu ciasta do gofrów a następnie w ich pieczeniu. Każdy dekorował swój gofr według uznania. Uczniowie najedli się do syta i poczęstowali dzieci ze świetlicy,  nie mogą się doczekać następnych zajęć kulinarnych!

 

Lucyna Łagoda


.

Administrator dnia listopad 07 2017
Drukuj