HomeContact
Dodatkowy dzień wolny
Informacje

Dzień 2 stycznia 2018 roku będzie dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić w tym dniu opieki , będą zapewnione zajęcia opiekuńcze w godz. 8.00-13.00.

Administrator dnia grudzień 20 2017
Drukuj
Lekcja otwarta w klasie III
Z życie szkoły

15 grudnia odbyła się lekcja otwarta dla rodziców uczniów klasy III. Rodzice obserwowali swoje dzieci podczas zajęć matematycznych. Druga część lekcji miała charakter warsztatowy: uczniowie wraz z mamami wykonali zimowe bałwanki z białych skarpetek napełnionych ryżem. Wszystkim wspólna lekcja bardzo się podobała i czekają na kolejne takie spotkanie.


Administrator dnia grudzień 20 2017
Drukuj
Mikołaj w szkole.
Z życie szkoły

6 grudnia Naszą szkołę odwiedził Mikołaj z słodkimi upominkami. Wszyscy bardzo się cieszyli na jego widok. Uczniowie by poczuć świąteczną atmosferę ubrali czapki Mikołaja.  Klasa III i II tego dnia wspólnie przygotowywały i piekły świąteczne ciasteczka. Odliczamy już dni do Bożego Narodzenia.

Administrator dnia grudzień 14 2017
Drukuj
TRIATHLON MATEMATYCZNY
Konkursy i osiągnięcia

Uczniowie klas IV-VI brali udział w Ogóln0polskim Internetowym Konkursie Matematycznym pod nazwa "TRIATHLON MATEMATYCZNY".

Konkurs ten polegał na tym, że każdy uczeń biorący udział w tym konkursie, po uprzednim zarejestrowaniu się logował się na stronie tego konkursu i następnie rozwiązywał zadania matematyczne. Były trzy podejścia. Uczniowie oczekują na wyniki konkursu.

 

Administrator dnia grudzień 13 2017
Drukuj
Zbigniew Dalecki z Sierakowic wygrywa I turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego.
Zbigniew Dalecki z Sierakowic wygrywa I turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego.

2 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Mojuszu, odbył się pierwszy turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego 2017/18.

W turnieju zwyciężył Dalecki Zbigniew - FC Sierakowice. Drugie miejsce zdobył Dawidowski Zenon - Nasz Dach Stężyca. Trzecie miejsce zajął Felskowski Ireneusz – Leszczyna. Rywalizację par wygrali Labuda Kazimierz i Dalecki Zbigniew z FC Sierakowice. Najlepszym zespołem w turnieju było FC Sierakowice. Kolejne miejsca zajęły Leszczyna i Słupia Sulęczyno.

II turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego 2017/18, zostanie rozegrany 13 styczna 2018 roku (godz. 15) również w Szkole Podstawowej w Mojuszu.

Na cykl Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego będzie się składać V turniejów, które wyłonią zwycięzców klasyfikacji indywidualnej, par oraz drużynowej. W każdym turnieju zawodnicy rozegrają 5 rund sportowych po 32 rozdania. Liga będzie rozgrywana wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce najstarszym trumfem. Zawodnicy rywalizują o tytuł Mistrza Powiatu Kartuskiego oraz nagrodę główną telewizor w klasyfikacji open.

Wszystkie turnieje będą rozgrywane w soboty o godz. 15,  w Szkole Podstawowej w Mojuszu. Podsumowanie Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego, nastąpi 28 kwietnia 2018 roku w finałowym turniejem o Mistrzostwo Gminy Sierakowice.

Patronat honorowy Wójt Gminy Sierakowice - Tadeusz Kobiela

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich baśkarzy z północy Kaszub do rywalizacji sportowej w rozgrywkach Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego w sezonie 2017/18. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje.

Administrator dnia grudzień 08 2017
Drukuj
WARSZTATY REGIONALE W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM
przedszkole

WARSZTATY REGIONALE W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

 

 23 listopada 2017 r.  nasze przedszkole odwiedziła pani Bożena Kupper – Krzyżanowska.  Pani Bożena przeprowadziła warsztaty regionalne w Punkcie Przedszkolnym, Oddziale Przedszkolnym oraz w klasach I – III. Pokazała dzieciom jak to nasze babcie przędły wełnę na kołowrotku, jak produkuje się wełnę na skarpetki, szal, czapkę i rękawiczki. Dzieci z uwagą obserwowały pokaz przędzenia wełny a następnie same zwijały ją w kłębuszek. Po pokazie każde dziecko otrzymało deseczkę z wzorem kaszubskich , które musiało pomalować farbkami w odpowiednich kolorach. Dzieciom bardzo podobały się warsztaty i zaprosiliśmy panią na następne zajęcia.

 

Lucyna Łagoda i Barbara Grad


Administrator dnia grudzień 04 2017
Drukuj
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOEGO MISIA W PRZEDSZKOLU
przedszkole

25 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

 

Mały, duży, bury, miękki, puchaty i kolorowy. Każdy ma własnego ulubionego misia.  25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci– Pluszowy Miś.

24 listopada dzieci z  Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego  przyniosły do przedszkola swoje ukochane  pluszaki.  To był wyjątkowy dzień dla naszych milusińskich.  Misie cały dzień mogły towarzyszyć dzieciom w zabawie. Dzieci pozowały do zdjęć ze swoim ulubionym misiem.

 

Lucyna Łagoda i Barbara Grad


Administrator dnia grudzień 04 2017
Drukuj
Dyskoteka andrzejkowa
Z życie szkoły

Była, była zabawa!

 

            Z okazji Andrzejek w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Uczniowie przez ponad trzy godziny bawili przy muzyce, ale również okazali się świetnymi organizatorami, ponieważ sporo uczniów klas IV – VII przygotowało konkursy zespołowe. Świetną atmosferę, która panowała w czasie imprezy widać na poniższych zdjęciach!

                                                                                  Anna Fuczka


Administrator dnia grudzień 01 2017
Drukuj
Szlachetna paczka
Szlachetna paczka

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele!

            W naszej szkole w dniach 29. 11. - 05.12.2017r. organizowana jest akcja „Szlachetna paczka”. Postanowiliśmy w tym roku wspomóc dwie rodziny mieszkające w naszym województwie, w powiecie bytowskim. Dlatego zwracamy się z prośbą o okazanie dobrego serca i zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji. Wszystkie osoby chętne do pomocy prosimy  o zgłaszanie się do organizatorki akcji

 – p. Anny Fuczki. W szkole jest wyznaczony punkt, gdzie można składać podarunki – dolny korytarz.

SZKOŁA PODSTAWOWA W MOJUSZU  w tym roku pomaga zorganizować 

Szlachetną Paczkę dla potrzebujących rodzin. Prowadzimy zbiórkę żywności. 

Nie bądź obojętny, pomóż i Ty! :)
 
Co jest potrzebne do paczki? Mąka, kasza, ryż, makaron, olej, cukier, herbata, kawa sypana,  kawa inka, mleko, kakao pitne, konserwy rybne, konserwy mięsne, warzywa w puszkach, owoce w puszkach, dżem truskawkowy, ketchup

Administrator dnia grudzień 01 2017
Drukuj
Książę i żebrak
Z życie szkoły

Wycieczka

            24 listopada 2017 roku uczniowie klas IV – VII wybrali się do Kartuz na przedstawienie teatralne pt. „Książę i żebrak”. Wszyscy byli zachwyceni grą aktorów, bogatą scenerią oraz pomysłowością scenarzysty. Opiekunami były p. Iwona Kolka i p. Anna Fuczka. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły pokazali, że umieją zachowywać się kulturalnie w teatrze, niestety... były i takie osoby z innych szkół, którzy utrudniali nam odbiór , ale i tak wrażenia po przedstawieniu zostaną na długo w naszej pamięci.

                                                                       Anna Fuczka


Administrator dnia grudzień 01 2017
Drukuj
Wojewódzki konkurs ortograficzny
Konkursy i osiągnięcia

Wojewódzki konkurs ortograficzny

 

            23 listopada nasza uczennica  klasy IV - tej– Amelia Lehmann wzięła udział

 w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Goręczynie pt. „Jesienne dyktando”.

            Serdecznie gratulujemy chęci i życzymy kolejnych sukcesów!

                                                                                  Anna Fuczka


Administrator dnia grudzień 01 2017
Drukuj