HomeContact
Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych
Z życie szkoły

W środę 17 października w Szkole Podstawowej w Mojuszu miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Odświętnie ubrane pierwszaki z dumą prezentowały się przed całą społecznością szkolną. Akademię poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kinga Sychta, która wraz z swoimi koleżankami z klasy ósmej sprawdziła wiedzę pierwszoroczniaków.  Najmłodsi uczniowie udowodnili, że dużo już się nauczyli  oraz pięknie recytują wiersze, śpiewają piosenki, znają i kochają swoją Ojczyznę. Następnie w obecności rodziców oraz zgromadzonych gości uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie „Być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swej klasy i szkoły”. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Danuta Pioch poprzez dotknięcie ramienia symbolicznym ołówkiem.

Uczniowie starszych klas z radością gratulowali „pierwszakom” występu oraz wręczyli im drobne upominki.

Na zakończenie najważniejsi bohaterowie uroczystości złożyli własnoręczne podpisy w księdze ślubowań. Po części oficjalnej
wraz z bliskimi uczniowie udali się na słodki poczęstunek do klasy. Nie mogło się obejść bez pamiątkowych zdjęć, które sprawią, iż ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci uczestników uroczystości.

Życzymy naszym nowym uczniom wiele wspaniałych chwil spędzonych na nauce i zabawie w murach naszej szkoły.


Administrator dnia listopad 03 2018
Drukuj
Pomoc dla chorych zwierząt
Pomoc dla chorych zwierząt

W naszej szkole trwa zbiórka rzeczy potrzebnych w ośrodku opieki nad dzikimi chorymi i osieroconymi zwierzętami w Hejtusie. Ośrodek ratuje te zwierzęta i wypuszcza na wolność. Akcję koordynują panie Iwona Andraszewicz i Bożena Obel.

Każdy wychowawca otrzymał informacje z listą potrzebnych rzeczy. Uczniowie, którzy włączą się w akcję otrzymają dodatnie punkty ze sprawowania

Administrator dnia październik 28 2018
Drukuj
DZIEŃ NAUCZYCIELA
Z życie szkoły

DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

            15 października świętowalismy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie wraz z samorządem uczniowskim i ich opiekunkami przygotowali akademię, w czasie której podziękowali swoim Pedagogom oraz Pracownikom szkoły za trud włożony w kształcenie dzieci i młodzieży, za poświęcony czas, dobre słowo.
            W trakcie uroczystości uczniowie przygotowali Nauczycielskie Oskary. Każdy Profesor otrzymał wyróżnienie w poszczególnych kategoriach, takich jak, np. Złota Piła, Złota Katarynka, Gorący Uśmiech, Donośny głos, Bratnia Dusza, Śpiewający Słowik, Płonąca Strzała, Żartowniś r Roku, Czyścioszek Roku. Natomiast brać uczniowska postanowiła, że Honorowego Oskara przyzna PANI dyrektor, za Jej szczególny wkład w życie szkoły. Apel był wzbogacony również śpiewem naszych
chórzystów.
            W tym miejscu Grono Pedagogiczne składa serdeczne podziękowania Rodzicom, którzy pamiętali o nauczycielach i pośrednio przez swe pociechy przekazali różne upominki,które wyraziły wdzięczność Pracownikom placówki za ich wkład nad kształceniem ich dzieci na dobre i mądre osoby.

                                                                                              Anna Fuczka


Administrator dnia październik 23 2018
Drukuj
Spotkanie autorskie z Dariuszem i Aleksandrą Majkowskimi
Z życie szkoły

4 października 2018 r. w naszej szkole gościliśmy Państwa: Aleksandrę i Dariusza Majkowskich - autorów książek kaszubskich "Werónka”. W spotkaniach wzieły udział dzieci
z przedszkola, zerówki oraz klas  I-IV. Dzieli zostały podzielone na 3 grupy: przedszkole
z zerówka, klasa I i II oraz III i IV.  Na początku Państwo Majkowscy zapoznali dzieci 
 z główną bohaterką książeczek, czyli z Werónką.

Następnie odczytali fragmenty opowiadania, po których  dokonali omówienia, prosząc jednocześnie o wyjaśnienie wybranych zwrotów, wyrazów w języku kaszubskim. Każda trafna odpowiedź była nagradzana drobnym upominkiem – zakładką.

Celem spotkania była promocja języka kaszubskiego oraz  regionalnej literatury dziecięcej, w tym także rozwijanie zainteresowań czytelniczych.


Administrator dnia październik 17 2018
Drukuj
Warsztaty "Dokarmianie zwierząt w zimie"
Z życie szkoły

16 października odbyły sie warsztaty "Dokarmianie zwierząt w zimie" przeprowadzone przez panią Joannę Kuśnierz z Kaszubskiego Parku Krajobrazowego dla dzieci przedszkolnym oraz klas I-III. Dzieci dowiedziały się czym i  kiedy karmić  zwierzęta zimą. Okazało się, że dzikie zwierzęta najlepiej dokarmiać marchewką, jabłkam, kasztanami czyli tym, co rośnie w Polsce. Absolutnie nie można dawać zwierzętom chleba, ponieważ bardzo im szkodzi .Dla ptaków najlepsze są nasiona słonecznika. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne.


Administrator dnia październik 16 2018
Drukuj
Bezpieczeństwo na wsi
Z życie szkoły

W dniu 10 października odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele KRUSu. Zaszczycili nas swoją obecnością Pan kierownik prac terenowych Andrzej Dawidowski, pracownik oddziału w Gdańsku Pani Justyna Byczkowska oraz główny specjalista prac terenowych w Kartuzach. Przeprowadzili ciekawe szkolenie dotyczące bezpiecznego zachowania na wsi i prac zabronionych dzieciom, w którym uczniowie uczestniczyli aktywnie. Po odbyciu szkolenia i obejrzeniu ciekawego filmu nastąpiło podsumowanie VIII Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy”. Laureaci otrzymali dyplomy i wartościowe nagrody, a pozostali drobne upominki.


Administrator dnia październik 16 2018
Drukuj
XVIII Dzień Papieski
Konkursy i osiągnięcia

Już po raz osiemnasty odbyły się "Biegi wokół Ołtarza Papieskiego" w Sierakowicach.W tym roku biegi cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. W jedenej z kategorii było nawet 53 dzieci.   Jak zawsze nie zabrakło na nim naszych uczniów, którzy uczcili pamięć o papieżu Janie Pawle II, ale też  spędzili  aktywnie niedzielne popołudnie razem ze swoimi rodzicami.W najmłodszej kategorii pobiegli chłopcy:Seweryn z PP , Stasiu z zerówki i  Szczepan z kl. I. Dziewczynki do lat 10 reprezentowały: Zuzia i Roksana  z kl. IV oraz Paulina z kl. V. Chłopcy do lat 10: Jasiu z kl. IV i Daniel z kl. V. W kategorii do lat 12 pobiegły: , Dominika i Julia z kl. VI ,   Natalia i Jagoda z kl. VII oraz Kacper i Nikodem  z kl. VI. W kategorii do lat 16 biegała Nadia z kl. VII. Gratulacje dla wszystkich!

Dla wszystkich, którym nie udało sie stanąć na podium .... "Nie ważne który jesteś na mecie, bo i tak jesteś lepszy od tych siedzących w domu"


Administrator dnia październik 14 2018
Drukuj
Złoto chłopców i srebro dziewcząt!
Konkursy i osiągnięcia

11 października chłopcy z klasy VI : Mateusz, Jaś, Kacper oraz z V: Jakub, Daniel i Piotr zdobyli I miejsce w Gminnych Zawodach w Unihokeja. Przed nimi finał powiatowy. Dziewczęta z  klasy VI : Julia, Daria, Dominika oraz z V : Agata, Nikola, Paulina zdobyły II miejsce. Gratulacje!!!


Administrator dnia październik 11 2018
Drukuj
Brązowy medal w halowej piłce nożnej chłopców!
Konkursy i osiągnięcia

W piątek  5 października 2018r. Nikodem, Mateusz, Jasiu, Kacper z klasy VI oraz Kuba i Daniel z klasy V wzięli udział w Gminnych Zawodach w Halową Piłkę Nożną Szkół Wiejskich o puchar Wójta Gminy Sierakowice.  Dzięki bardzo dobrej grze całej drużyny, udało im się zdobyć III miejce.


24 września  po 10 osób w kategorii dziewczyny i chłopcy do 2006 roku oraz dziewczyny do 2003 roku wzięło udział w biegach sztafetowych w Kamienicy Królewskiej. Niestety pogoda nie sprzyjała tego dnia biegom. Ulewny deszcz,śnieg i grad nie pozwoliły dokończyć rozpoczętych zawodów. Dziewczęta zakończyły swój bieg i zdobyły IV miejsce, chłopcy zaledwie rozpoczęli i zostali sklasyfikowani na IV miejscu. Do biegu dziewczyn starszych nie doszło.


Beata Sildatk


Administrator dnia październik 07 2018
Drukuj
100 pozdrowień na 100 lecie odzyskania Niepodległości
Z życie szkoły

100 pozdrowień na 100 lecie odzyskania Niepodległości

           Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji, która polega na wysłaniu 100 pozdrowień do 100 polskich szkół z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci wypisują przygotowane przez p. Orianę Górską kartki pocztowe z wizerunkiem szkoły. Po zebraniu wszystkich prac szkolni wolontariusze zaadresują je i wyślą.

 

                                                                                                           Oriana Górska


Administrator dnia październik 03 2018
Drukuj
Tydzień Matematyki
Z życie szkoły

Tydzień Matematyki

 

            W ostatnim tygodniu września uczniowie Naszej szkoły zmagali się z zadaniami matematycznymi. Rozwiązywali SUDOKU, brali udział w quizie na skojarzenia matematyczne, rozwiązywali krzyżówkę matematyczną. Każda z klas przygotowała plakat reklamujący tabliczkę mnożenia. Podczas konkurencji klasy zbierały punkty. Ostatnia konkurencja odbyła się w piątek. Dzieci z klas IV-VIII zmierzyły się w konkursie „1 z 10”. Konkurs polegał na udzielaniu odpowiedzi na zadane pytania z zakresu matematyki. Za każde prawidłowo udzielone pytanie uczeń otrzymał cukierka, czyli punkt dla swojej klasy. Mistrzem gry matematycznej „1 z 10” okazała się Kinga Sychta z klasy VIII, która zdobyła statuetkę. Nieznaczną przewagą w rankingu szkolnym, wygrała klasa VIII zdobywając nagrodę główną- smaczną PIZZĘ na godzinę wychowawczą.

            W czwartek odbyły się indywidualne zmagania najlepszych matematyków w szkole. Do konkursu zgłosiły się 23 osoby. Największą ilość punktów zdobyły dwie osoby: Amelia Lehmann z klasy V i Mateusz Miotk z klasy VI. Zwycięscy uzyskali tytuł Szkolnego Mistrza Matematyki 2018 oraz nagrodę niespodziankę, którą jest voucher do Parku Linowego Kaszuby w Załakowie. Nagrody  ufundował Park Linowy Kaszuby, dziękujemy bardzo.

            Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

 

                                                                                                           Oriana Górska


Administrator dnia wrzesień 29 2018
Drukuj