HomeContact
Akcja "Pola nadziei"
Z życie szkoły

Akcja „Pola nadziei” rozpoczęta!

W tym roku szkolnym zaczął działać w naszej szkole wolontariat. Należą do nich uczniowie klas VI – VIII. Pierwszą inicjatywą, którą przeprowadzili było sadzenie cebulek żonkili, które będą rosły pod naszym czujnym okiem, aby w okresie wiosennym móc wziąć udział w akcji dla kartuskiego hospicjum.

                                                                       Anna Fuczka


Administrator dnia wrzesień 23 2018
Drukuj
Wybory do samorządu uczniowskiego
Z życie szkoły

Wybory do samorządu uczniowskiego

Dnia 21 września w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego. Przez cały tydzień uczniowie zapoznawali się z programem wyborczym naszych kandydatów. Byli nimi uczniowie klas IV – VIII. Ochotnicy na objęcie stanowiska przewodniczącego szkoły przygotowali plakaty wyborcze, na których prezentowali swoje pomysły. Do gustu najbardziej przypadła kandydatura Kingi Sychty – uczennicy klasy VIII, gdyż to ona będzie reprezentowała swoich kolegów z wszystkich klas. Jej zastępcą jest Wiktoria Lis, a naszym sekretarzem – Jakub Bojanowski – uczeń klasy V.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za czynny udział w wyborach, natomiast wygranej trójce życzymy powodzenia w organizacji różnych ciekawych przedsięwzięć.

                                                           Opiekun samorządu uczniowskiego – p. Anna Fuczka


Administrator dnia wrzesień 23 2018
Drukuj
Wycieczka rowerowa klasy V
Z życie szkoły

11 uczniów klasy V w raz z opiekunami panią Beatą i Jakubem w ramach lekcji wychowania fizycznego wybrało sie do Sierakowic na wycieczkę rowerową. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności jazdy na rowerze, poznali ciekawą i bezpieczną trasę na wycieczki rowerowe dla całej rodziny. Przy okazji dowiedzieli się co to "Gruba chójka", zapoznali się z historią Ołtarza Papieskiego oraz Pomnika Korony Królowej Polski wybudowanego w 10. rocznicę Cudu na Wisłą.Piątoklasiści już planują następne wyjazdy rowerowe w ciekawe miejsca.

Beata Sildatk

Relacja uczestników wycieczki

13 września o godzinie 8.55 zabraliśmy się przed szkołą,by wyruszyć na wycieczke rowerową do Sierakowic. Opiekunem była pani Beata Sildatk i jej syn - Kuba.Pani wytłumaczyła nam, jak bezpiecznie zachować sie podczas jazdy.

Wyjechaliśmy spod szkoły, jechalismy najpierw w kierunku leśniczówki. Każdy posiadał : kartę rowerową, kask oraz sprawny rower. Jechało się troche trudno, bo droga była polna i było na niej dużo kamieni. Po dojechaniu na miejsce poszliśmy do kapliczki, potem na lody i do biedronki. Kiedy wyszliśmy odpoczęlismy i wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Jak wrócilismy wszyscy byli zmęczeni, ale szczęśliwi z wycieczki. To był bardzo udany dzień.

Nikola, Oliwia i Amelia


Administrator dnia wrzesień 15 2018
Drukuj
W zagrody "Sołtysówka" w Łapalicach
Z życie szkoły

11 września najmniejsi uczniowie naszej szkoły czyli przedszkolaki i uczniowie klas I i II wybrali się do Zagrody „Sołtysówka” w Łapalicach. Na miejscu tuż przy wjeździe do gospodarstwa, czekała na nas gospodyni pani Marzena Dejk. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani, zaproszeni do domu gdzie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Pierwsza grupa udała się z Panią zwiedzać gospodarstwo, zobaczyć jak wygląda chlewnia, licząca 300 sztuk trzody. Dzieci mogły wziąć na ręce małe prosiaczki. Następnie udaliśmy się na łąkę gdzie narwaliśmy trawy i koniczyny, którą mogliśmy nakarmić kozy, konia w Mini ZOO. Zobaczyliśmy bażanta złocistego, kury ozdobne, gołębie pocztowe, pawia, króliki, świnki morskie, koszatniczki i wiele innych zwierząt. Druga grupa w tym czasie przygotowywała bułeczki z ciasta drożdżowego i poznała tajniki wypieku chleba. Gdy zadania zostały wykonane grupy się wymieniły. Na zakończenie odbyło się ognisko, podczas którego każdy mógł przygotować dla siebie kiełbaskę i ją zjeść. Każdy z uczestników wyjazdu otrzymał odznakę „ Małego Farmera”. To był bardzo mile spędzony dzień.


Administrator dnia wrzesień 11 2018
Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Z życie szkoły

 

 

         3 września o godzinie 8.00 rozpoczął się w naszej szkole nowy rok szkolny.

 

Najpierw odbyła się msza święta, w czasie której modliliśmy się razem z Księdzem Proboszczem o boże błogosławieństwo, które będzie nam bardzo potrzebne, bo to przecież dość intensywny rok – klasa VIII pisze pierwszy raz po 18 latach egzamin na zakończenie szkoły podstawowej.

            Następnie wybraliśmy się wspólnie z uczniami, nauczycielami i rodzicami na główny hol placówki, gdzie odbył się apel. Inaugurację rozpoczęła przewodnicząca szkoły – Sandra Rejter, która przywitała zgromadzonych i zdeklarowała Pani Dyrektor gotowość uczniów do współpracy

i wytężonej pracy.  Prowadząca przypomniała również o rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, która stała się największym kataklizmem XX wieku, aby uczcić pamięć tych wszystkich, którzy walczyli w obronie naszego kraju, cała społeczność szkolna odśpiewała z należytym szacunkiem hymn Polski.

            Później zabrała głos Dyrektor Szkoły – Pani Danuta Pioch, która bardzo serdecznie przywitała uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Przedstawiła wychowawców poszczególnych klas, ale także przypomniała zasady bezpieczeństwa. Poinformowała również o terminie egzaminu, który ma się odbyć w kwietniu.

            Po apelu wszyscy udali się wraz ze swymi wychowawcami do klas, gdzie profesorowie podali swoim opiekunom plan lekcji na najbliższe dni, ale przede wszystkim gorąco przywitali swoich wychowanków po dwumiesięcznej przerwie.

            Dyrektor Szkoły oraz Grono Pedagogiczne wraz z Samorządem Uczniów życzą wszystkim owocnych 10 miesięcy, niech ten czas będzie w pełni wykorzystany na sumienną naukę, ale także chwilą na zawiązywanie pięknych przyjaźni!

 

                                                                                                          Anna Fuczka


Administrator dnia wrzesień 03 2018
Drukuj
Program ,,Pomoc państwa w zakresie dożywiania"
Informacje

Darmowe dożywianie z GOPS dla dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej

Program ,,Pomoc państwa w zakresie dożywiania”

Dożywianie w formie zup i II dań.                                                                                                                

Kryterium dochodowe w wysokości 771,00 zł netto na osobę w rodzinie. Należy przedstawić dochody członków rodziny za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku czyli sierpień.

Wnioski należy składać do 12 września w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Lęborskiej 34 w Sierakowicach 

-poniedziałek, środa, czwartek, piątek od 7.30 do 10.00    

-wtorek od 14.00 do 16.00

Administrator dnia sierpień 31 2018
Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego
Informacje
Rozpoczęcie roku szkolnego:

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 roku o godz.8.45.

O godz.8.00 Msza Św. w Mojuszu.

Administrator dnia sierpień 31 2018
Drukuj
Informacja o dożywiania w roku szkolnym 2018/2019
Informacje
Informacja o dożywiania w roku szkolnym 2018/2019
 
Informujemy, iż została utworzona strona www. dotycząca dożywiania w szkołach, oddziałach przedszkolnych/przedszkolach w gminie Sierakowice na którą zapraszamy - www.smacznesierakowice.pl - na stronie znajdują się informacje m.in. na temat w jaki sposób odbywają się płatności, dokładna instrukcja dla wszystkich chętnych rodziców dzieci, które chcą zakupić posiłki - w jaki sposób należy dokonywać płatności, e-bok, aktualne menu, oraz wszystkie niezbędne informacje dotyczące dożywania. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu e-mailowego bądź telefonicznego pod nr 503 800 378.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAPOZNANIE SIĘ Z NASZĄ STRONĄ.
 
Dożywianie dla szkół podstawowych zaplanowano od dnia 17.09.2018 r.
 
Z poważaniem
Zarząd Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej Słoneczne Wzgórze
ul. Kartuska 73A,
83-322 Stężyca
Administrator dnia sierpień 31 2018
Drukuj
Punkt Przedszkolny
Informacje
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mojuszu informuje, że Punkt Przedszkolny będzie czynny od 20 sierpnia w godzinach od 8.00 do 13.00.
 
Administrator dnia sierpień 14 2018
Drukuj
Rekrutacja uzupełniająca
Informacje

W zakładce "do pobrania" można pobrać zarządzenie Wójta Gminy Sierakowice dotyczące terminów rekrutacji.

Administrator dnia lipiec 23 2018
Drukuj
Bądź kumplem - nie dokuczaj
Z życie szkoły

Klasa II zdobyła certyfikat CARTOON NETWORK za udział w projekcie „Bądź kumplem – nie dokuczaj”.


Administrator dnia czerwiec 18 2018
Drukuj