HomeContact
Pasowanie na ucznia
Z życie szkoły

W dniu 5 października 2017 roku w Naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowała wychowawczyni klas I – Irena Brzustewicz. W uroczystość pasowania uczestniczyła Pani Dyrektor Danuta Pioch, ks. Mateusz Chmielewski, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów.

         Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły, który powitał wszystkich zebranych i podkreślił, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej w Mojuszu

        Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pozytywnie przeszli test wiedzy, uśmiechu i sprawności.

       Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”.

   Po ślubowaniu  pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki również w języku angielskim i kaszubskim.

Po uroczystości każdy z uczniów złożył uroczysty podpis w księdze uczniów.


Administrator dnia październik 09 2017
Drukuj
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Z życie szkoły

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 W piątek 29.09.2017r. Świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy VII: Julia Blok, Karolina Miotk, Kinga Sychta i Bartłomiej Młyński pod opieką Pani Oriany Górskiej przygotowali program tego dnia. Każda klasa miała za zadanie przygotować plakat z hasłem promującym tabliczkę mnożenia, zrobić zdjęcie na którym uczniowie danej klasy układają się w działanie matematyczne. Na schodach zawisły działania z tabliczki mnożenia, a na gazetkach można było znaleźć wierszyki o tej tematyce. Uczniowie klas IV, V i VI zmagali się z testem sprawdzającym znajomość mnożenia. Po ocenie przez komisję plakatów, zdjęć i testów został wyłoniony zwycięzca- KLASA IV. Uroczyste wręczenie dyplomu i pucharu przez Panią Dyrektor Danutę Pioch odbyło się dnia 2.10.2017r. Po wręczeniu zasłużonych nagród organizatorzy zaprezentowali film własnej produkcji pt. „Jak uczniowie pamiętają tabliczkę mnożenia po wakacjach?”. Wszyscy z ciekawością oglądali wypowiedzi kolegów.

Administrator dnia październik 05 2017
Drukuj
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
przedszkole

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 

Od początku roku szkolnego dzieci z przedszkola poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa w przedszkolu, w domu i na drodze. Żeby sprawdzić poznane wiadomości
i umiejętności prawidłowego przechodzenia przez ulicę po pasach odbyło się kilka wycieczek na przejście dla pieszych.

W jednej z nich uczestniczył pan Policjant, który odwiedził nasze przedszkole w dniu 14.09.2017 r. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać szczególnie dzieciom. Przedszkolaki zobaczyły, jak wygląda strój policjanta jak również się w niego przebierały. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach i zadawały ciekawe pytania naszemu gościowi. Pan Krzysztof obiecał dzieciom, że jeszcze je odwiedzi. Dziękujemy i do zobaczeniaJ.

Administrator dnia październik 05 2017
Drukuj
Owocowe szaleństwo
Z życie szkoły

Owocowe szaleństwo

 Owoce odgrywają bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka. Są doskonałym źródłem witaminskładników mineralnych oraz błonnika pokarmowego. Owoce zawierają antyoksydanty, takie jak: witaminy A, C i E oraz flawonoidy, które usuwają wolne rodniki powstające w organizmie podczas stresu. Klasa III po za teorią 28 września miała możliwość posmakować tej wiedzy. Wspólnie przygotowała deser owocowy z galaretką. Część owoców uczniowie zjedli jeszcze przed przystąpieniem do gotowania. Następnego dnia nastąpiła wspólna degustacja przygotowanych smakołyków udekorowanych bitą śmietaną.


Administrator dnia październik 05 2017
Drukuj
Wybory do samorządu uczniowskiego
Z życie szkoły

Wybory do samorządu uczniowskiego

Dnia 2 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się szkolne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczestniczyli w nich uczniowie klas III – VII, razem do głosowania przystąpiło 57 uczniów. Zgodnie z decyzją wyborców przewodniczącą została Sandra Rejter – uczennica klasy VII. Jej zastępcą została Nadia Baranowska – uczennica klasy VI.

            Pozostałym kandydatom( Wiktorii Lis, Amelii Lehmann, Julii Koszałce oraz Pawłowi Jaroszykowi) dziękujemy za chęci i gratulujemy odwagi, natomiast przedstawicielkom naszej społeczności szkolnej gratulujemy wygranej, ale również życzymy wytrwałości i ciekawych pomysłów realizowanych w ciągu roku szkolnego 2017/2018!

                                                                                              Anna Fuczka


Administrator dnia październik 05 2017
Drukuj
Debata wyborcza
Z życie szkoły

28 września odbyła się debata wyborcza podczas, której zaprezentowali się kandydaci w wyborach na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego: Sandra Rejter, Paweł Jaroszyk, Nadia Baranowska, Julia Koszałka, Amelia Lehman oraz Wiktoria Lis. Każdy z kandydatów przypomniał swój program wyborczy oraz odpowiedział na pytania uczniów i nauczycieli. Wybory odbędą się 2 października i poprzedzone są ciszą wyborczą.


Administrator dnia wrzesień 29 2017
Drukuj
Próbny alarm pożarowy
Z życie szkoły

W dniu 28 września 2017 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Po usłyszeniu alarmu – 3 długich dzwonków uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy opuścili budynek szkoły. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki. Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważna kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach. Całą akcję nadzorował mł. Kpt. Adrian Kopczyński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kartuz.


Administrator dnia wrzesień 29 2017
Drukuj
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Z życie szkoły

Mszą św. społeczność naszej szkoły rozpoczęła 4 września nowy rok nauki. I choć niebo popłakiwało za minionymi wakacjami, wszyscy z wesołymi minami spotkali się  szkole. Pani dyrektor Danuta Pioch przekazała zebranym wiele informacji, a przede wszystkim przedstawiła nowych nauczycieli oraz wychowawców klas pierwszej, czwartej i siódmej, która w wyniku reformy kontynuuję naukę w Naszej szkole. Pierwszaki zostały przywitane szczególnie gorąco, najmłodsi uczniowie mogą liczyć na opiekę nauczycieli i życzliwość starszych kolegów. Żeby przypomnieć sobie atmosferę szkoły uczniowie rozeszli się do sal, gdzie wychowawcy przekazali im plan zajęć oraz podręczniki. No i… startujemy! Życzymy samych piątek i szóstek!


Administrator dnia wrzesień 24 2017
Drukuj
Wyjazdy na basen 2017/2018
Informacje

INFORMACJA

 Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mojuszu informuje, iż  planujemy wyjazdy na basen do Kościerzyny w okresie od października 2017 r. do 31 maja 2018 r. dla uczniów z klas III - VI Wyjazdy na basen będą odbywały się dwa razy w miesiącu.  Wstępny koszt 1 wyjazdu na basen wynosi 26 zł , obejmuje naukę pływania z instruktorem + przewoź uczniów. 

Jeśli aprobują Państwo wyjazdy dziecka na basen, prosimy o wypełnienie deklaracji uczestnictwa. Liczba miejsc ograniczona. Termin dostarczenia deklaracji do 23.09.2017 r.

Opiekun Lucyna Łagoda

 

 

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

Deklaracja uczestnictwa w zajęciach ( dostępna również w "Do pobrania")

 

Stwierdzamy, że nasze dziecko.....................................................uczeń klasy...........

jest zdrowe i może uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych (nauka pływania).

Zobowiązujemy się do pokrycia kosztów w wysokości 76 zł miesięcznie – płatne z góry.

  • Zapewniamy opiekę w drodze do i ze szkoły.
  • Wyrażamy zgodę na samodzielny powrót do domu.

 

Niezbędne wyposażenie:

- Strój do pływania, czepek, klapki, ręcznik, jedzenie i picie na drogę.

 

 

Data i podpis rodziców ...............................................................................

 

  • Niepotrzebne skreślić.
Administrator dnia wrzesień 18 2017
Drukuj
Dożywianie -wrzesień 2017
Informacje

DOŻYWIANIE ZA WRZESIEŃ 2017 r.

 

 

Prosimy o dokonanie płatności przelewem za wrzesień do 15 września 2017 r. Dożywianie nastąpi od dnia 04.09.2017 r.

Opłata żywieniowa za wrzesień :

Zupa 19 dni * 0,93 = 17,67

II danie 19 dni * 2,45= 46,55

Prosimy płatności za zupy i II danie dokonywać na konto: numer konta:
 30 8324 0001 0000 0361 2000 0200. W tytule przelewu proszę wpisać imię
i nazwisko dziecka, adres, szkołę, klasę oraz za jaki miesiąc jest opłata żywieniowa.

Administrator dnia wrzesień 04 2017
Drukuj
Dożywianie
Informacje

Informacja dotycząca realizacji wieloletniego programu wspierania Finansowego gmin w zakresie dożywiania. „Pomoc Państwa w zakresie dożywiania”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierakowicach informuje, że w roku szkolnym 2017/2018 rodzice, których dzieci uczęszczają do przedszkola, oddziału przedszkolnego , punktu przedszkolnego, żłobka, szkoły podstawowej oraz gimnazjum mogą skorzystać z dożywiania dziecka w formie zupy i II dania.

W przypadku ubiegania się o pomoc na okres od września 2017 r. do końca grudnia 2017r. należy złozyć wniosek w tut. ośrodku do dnia 7 wrzesnia 2017r. wraz z dokumentacją potwierdzającą dochody członków rodziny za miesiąc poprzedzający złożenie  wniosku. Pomoc będzie udzielana po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego osobom spełniającym kryterium dochodowe w wysokości 771,00 zł netto na osobę w rodzinie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie tut. ośrodka.

                                                                     Z poważaniem

                                                                          Ryszard Klajn

                                                             Kierownik GOPS w Sierakowicach

Administrator dnia sierpień 26 2017
Drukuj