HomeContact
Zabawa andrzejkowa w naszej szkole.
Z życie szkoły

Zabawa andrzejkowa w naszej szkole.

 

            Dzisiaj miała miejsce zabawa andrzejkowa dla klas IV – VIII. Nasi uczniowie bawili się prawie 3,5godziny przy głośnej muzyce. W czasie dyskoteki odbywały się różne konkursy, które przygotowali przedstawiciele poszczególnych klas.  Pieczę nad zorganizowaniem dyskoteki, konkurencji pełnił samorząd uczniowski z przewodniczącą na czele.  Pierwszy raz samorząd uczniowski podjął się inicjatywy sprzedawania smakołykóww czasie dyskoteki. Prawie każda klasa  upiekła coś słodkiego, co później można było za symboliczną złotówkę kupić,a do wyboru były: desery z galaretki, rogale, gofry i babeczki. Dzięki takim przedsięwzięciom samorząd uczniowski postanowił zbierać pieniążki, które przy większej sumie będą wydane według ich konkretnych potrzeb.

                                                                                  Anna Fuczka


Administrator dnia grudzień 02 2018
Drukuj
Światowy Dzień Pluszowego Misia
Z życie szkoły

23 listopada, oddział przedszkolny świętował jako Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci wykonały z gipsu figurkę misia. Potem ja pieknie ozdobiły. Były to bardzo miłe warsztaty.


Administrator dnia listopad 26 2018
Drukuj
Wywieczka do Oceanarium w Gdyni
przedszkole

W dniu 08.10.2018 r. dzieci od przedszkola do klasy III pojechały się na wycieczkę do Oceanarium w ramach projektu " Kaszubi na fali". Zajęcia przeprowadzone przez panie zostały skierowane dla dzieci, które uczą się języka kaszubskiego i były bezpłatne. Po zajęciach udaliśmy się zwiedzić Oceanarium.  Dzieciom bardzo się pobobało na zajęciach i w Oceanarium. Na końcu zajęć dzieci otrzymały płytki CD z materiałami z zajęć.


Administrator dnia listopad 20 2018
Drukuj
Spotkanie z policjantem
przedszkole
W dniu 15.11.2018 r. nasze przedszkole odwiedził  pan policjant Krzysztof Dzięcielski. Pan policjant opowiedział dzieciom  o zasadach korzystania z dróg publicznych , przechodzenia przez jezdnię oraz o zachowaniu szczególnej uwagi na drogach wieczorem. Dzieci otrzymały odblaski, które wykonane zostały  z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Każdy kto tylko chciał miał okazję przymierzyć policyjną czapkę, kamizelkę oraz potrzymać tarczę sygnałową "lizak"  Bardzo dziękujemy za fajne i pouczające zajęcia.

Administrator dnia listopad 20 2018
Drukuj
Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej
Konkursy i osiągnięcia
Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej "Kaszëbsczé spiéwë dlô Niepòdległô"
            W dniu 08.11.2018 r. Eliza, Agata i Karolina brały udział Gminny Konkurs Piosenki Kaszubskiej "Kaszëbsczé spiéwë dlô Niepòdległô". Agata została mistrzem w kategorii: przedszkolaki i klasy "0" a jej siostra Karolina została Mistrzem w kategorii klas VII - VII. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali upominki i dyplomy.
           Obie pojechały prezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie  "Kaszëbsczé spiéwë" w Kamienicy Szlacheckiej, który odbył się 15.11.2018 r. Agata zajeła 2 miejsce w swojej kategorii a Karolina III miejsce. Gratulujemy sukcesu dziewczynom, rodzicom i nauczycielom.
Lucyna Łagoda i Lucyna Mielewczyk

Administrator dnia listopad 20 2018
Drukuj
Spotkanie z policjantem
przedszkole

Mieliśmy przyjemność gościć w  oddziale przedszkolnym pana policjanta Krzysztofa Dzięcielskiego. Wizyta tym milsza , bo pan Krzysztof jest jednym z absolwentów naszej szkoły . Dzieci przypomniały sobie zasady korzystania z dróg publicznych , przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po zmroku. Czas jesienny jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych, zwłaszcza tych, którzy poruszają się bez elementów odblaskowych, niewidoczni dla kierowców. Otrzymaliśmy takie odblaski (szczególne bo wykonane z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości).

Każdy mógł przymierzyć policyjną czapkę, kamizelkę oraz wziąć popularny „lizak”. Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za pouczające zajęcia.


Administrator dnia listopad 18 2018
Drukuj
Obchody "Światowego Dnia Oszczędzania"
Z życie szkoły

Dnia 31października w naszej szkole odbyły się obchody „Światowego Dnia Oszczędzania”. W związku z tym pani Oriana Górska  i koordynator szkolnego SKO – Maria Peplińska ogłosiły konkurs plastyczny pod nazwą – „Korzyści płynące z oszczędzania”.

Wpłynęło 37 prac, wykonanych różną techniką plastyczną. Prace zostały podzielone na dwie kategorie:

-MŁODSI (0-III)

Amelia Puzdrowska – I miejsce

Oliwier Puzdrowski – II miejsce

Weronika Sikora – III miejsce

-STARSI (IV-VIII)

Julia Blok – I miejsce

Kacper Okroj – II miejsce

Dominika Tutkowska – III miejsce

Prace te zostały ocenione i nagrodzone tego dnia na apelu szkolnym przez Dyrektora banku PKO w Sierakowicach – panią Lucynę Mielewczyk oraz doradcę tego banku – panią Magdalenę Stolc.

Oprócz wyłonienia najładniejszych prac, dzieci miały możliwość obejrzenia prezentacji i filmu na temat – „Korzyści płynące z oszczędzania”

Na koniec spotkania, pani Lucyna Mielewczyk w kilku słowach zachęciła nasze dzieci do czynnego oszczędzania pieniędzy w naszym szkolnym SKO i rozdała gadżety wszystkim dzieciom zgromadzonym na apelu.

Administrator dnia listopad 18 2018
Drukuj
Setki listów na 100 lecie wolności
Z życie szkoły

Setki listów na 100 lecie wolności

Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji "Setki listów na 100 lecie wolności:" organizowanej przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach.Dzieci z całego powiatu pisały listy do Polski i wolności, zadawały jej pytania, składały życzenia  i dziękowały. Z wszystkich listów został zrobiony wielki  sztandar wolności, ktory zaprezentowano w Kartuzach podczas powiatowo-gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Administrator dnia listopad 13 2018
Drukuj
Obchody Święta Niepodległej Polski
Z życie szkoły

Obchody Święta Niepodległej Polski

            Nasza szkoła od paru dni świętuje setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W środę odbył się apel, przygotowany przez klasę VII i VIII, upamiętniający trudną historię naszego kraju, a  na jego zakończenie klasa IV zaprezentowała taniec wolności.
            Również klasy najmłodsze poznawały symbole narodowe, klasa I nauczyła się,, Katechizmu polskiego dziecka ", natomiast klasa VII uczestniczyła w czwartek w wykładach, w czasie których została zaprezentowana niezwykła postać - ks. Łosińskiego – proboszcza parafii Św. Marcina w Sierakowicach, który jest bardzo ważną postacią historyczną naszego kraju oraz przedstawiono losy państwa podziemnego na naszych terenach.
            Natomiast w piątek uczniowie wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Ministra Edukacji #RekordDlaNiepodległej i i godzinie 11.11 zaśpiewali wspólnie hymn narodowy( www.facebook.com/135507383895799/videos/1418463304952529/https) . Tego dnia przez cały dzień, w czasie przerw uczniowie mogli poczuć ducha patriotyzmu, gdyż były puszczanie pieśni patriotyczne.

                                                                                  Anna Fuczka


Administrator dnia listopad 13 2018
Drukuj
Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych
Z życie szkoły

W środę 17 października w Szkole Podstawowej w Mojuszu miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Odświętnie ubrane pierwszaki z dumą prezentowały się przed całą społecznością szkolną. Akademię poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kinga Sychta, która wraz z swoimi koleżankami z klasy ósmej sprawdziła wiedzę pierwszoroczniaków.  Najmłodsi uczniowie udowodnili, że dużo już się nauczyli  oraz pięknie recytują wiersze, śpiewają piosenki, znają i kochają swoją Ojczyznę. Następnie w obecności rodziców oraz zgromadzonych gości uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie „Być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swej klasy i szkoły”. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Danuta Pioch poprzez dotknięcie ramienia symbolicznym ołówkiem.

Uczniowie starszych klas z radością gratulowali „pierwszakom” występu oraz wręczyli im drobne upominki.

Na zakończenie najważniejsi bohaterowie uroczystości złożyli własnoręczne podpisy w księdze ślubowań. Po części oficjalnej
wraz z bliskimi uczniowie udali się na słodki poczęstunek do klasy. Nie mogło się obejść bez pamiątkowych zdjęć, które sprawią, iż ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci uczestników uroczystości.

Życzymy naszym nowym uczniom wiele wspaniałych chwil spędzonych na nauce i zabawie w murach naszej szkoły.


Administrator dnia listopad 03 2018
Drukuj
Pomoc dla chorych zwierząt
Pomoc dla chorych zwierząt

W naszej szkole trwa zbiórka rzeczy potrzebnych w ośrodku opieki nad dzikimi chorymi i osieroconymi zwierzętami w Hejtusie. Ośrodek ratuje te zwierzęta i wypuszcza na wolność. Akcję koordynują panie Iwona Andraszewicz i Bożena Obel.

Każdy wychowawca otrzymał informacje z listą potrzebnych rzeczy. Uczniowie, którzy włączą się w akcję otrzymają dodatnie punkty ze sprawowania

Administrator dnia październik 28 2018
Drukuj