HomeContact
Unia Europejska
Informacje

Administrator dnia kwiecień 26 2019
Drukuj
Stypendium
Informacje

ul. Marszałkowska 20/22 lok. 41

00-590 Warszawa

e-mail: biuro@dobrasiec.org

Tel: +48 22 825 70 22

www.mojestypendium.pl

Warszawa, 16 kwietnia 2019 r.

Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie

Czy wiesz, że w Polsce istnieje ponad 370 instytucji realizujących społeczne programy stypendialne?* Jesteś uczniem, studentem lub doktorantem? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź, jakie masz możliwości finansowania dalszego rozwoju! Polska i zagraniczna oferta stypendiów jest ogromna, a programy skierowane są do bardzo zróżnicowanych grup odbiorców. 

Fundacja Dobra Sieć od 10 lat aktywnie działa, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl informuje o programach stypendialnych oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy. Strona jest bazą aktualnych ofert skierowanych do uczniów, studentów, doktorantów oraz osób utalentowanych artystycznie lub sportowo. W bazie serwisu mojestypendium.pl zgromadzono do ponad 10 tysięcy informacji dotyczących stypendiów, staży i konkursów!  

W serwisie www.mojestypendium.pl można znaleźć:

•             bazę aktualnych stypendiów, staży i konkursów

•             artykuły o stypendiach i grantach  

•             wskazówki, jak starać się o stypendia

•             listę organizatorów programów stypendialnych

•             badania rynku stypendialnego*

•             porady dla instytucji przyznających stypendia.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl! Serwis powstał w 2006 r. Prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

 

*Zespół Fundacji Dobra Sieć przeprowadził badanie polskich organizacji stypendialnych. Raport zawiera zarówno przegląd aktualnych programów stypendialnych realizowanych w kraju, jak również wnioski z formularza autoewaluacji programów stypendialnych. Zapraszamy do le

Administrator dnia kwiecień 26 2019
Drukuj
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników
Informacje

W okresie wakacji w 2019r zorganizowane zostaną turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników.

Wszelkie informacje dotyczące powyższego turnusu  znajdują się na stronie www.krus.gov.pl 

Poniżej pomocny linki:

 https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/turnusy-rehabilitacyjne-dla-dzieci-rolnikow-w-2019-roku/

 

Pozdrawiamy Serdecznie

Andrzej Duzowski

PT KRUS Kartuzy

 

 
Administrator dnia kwiecień 10 2019
Drukuj
STRAJK
Informacje

 

                                                                                    Mojusz, dnia 03.04.2019 r.

 

 

 

                            Szanowni Rodzice!

  Dyrektor  Szkoły Podstawowej w Mojuszu informuje, że 8 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) prawdopodobnie rozpocznie się bezterminowy zbiorowy strajk pracowników oświaty, organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego

W związku z tym zmieniona zostanie organizacja zajęć. Uczniom, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, szkoła zorganizuje w miarę możliwości zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach od 8:00 do 13:00. Proszę zainteresowanych rodziców
o poinformowanie dyrektora o uczestnictwie dziecka w wyżej wymienionych zajęciach  (telefonicznie, osobiście lub na @ szkoły: mojusz0@poczt.onet.pl.

 O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować poprzez stronę internetową szkoły, Facebook lub telefonicznie. Mimo strajku uczniowie klasy VIII będą pisać egzamin ósmoklasisty.

 Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

 

 

 

   Dyrekcja szkoły

 

w/z Lucyna Łagoda

Administrator dnia kwiecień 05 2019
Czytaj więcej · 119 czytań ·Drukuj
XVII POMORSKI FESTIWAL PIOSENKI KASZUBSKIEJ
Konkursy i osiągnięcia

XVII POMORSKI FESTIWAL PIOSENKI  KASZUBSKIEJ

 LUZINO 2019 

 

            15 marca 2019r. odbył się w Luzinie XVII Pomorski Festiwal Piosenki Kaszubskiej.

W konkursie tym swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Karolina Miotk – uczennica klasy VIII , która zajęła III  miejsce.

            Agata Miotk z Oddziału przedszkolnego zaśpiewała piosenkę pt” MËMA „ Antoniego Peplińskiego i również zajęła III miejsce.

 

                                                                                  Gratulujemy!

 

Lucyna Mielwczyk, Lucyna Łagoda

Administrator dnia marzec 25 2019
Drukuj
Nabór do Punktu Przedszkolnego w Mojuszu
Informacje

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mojuszu ogłasza nabór do Punktu przedszkolnego dzieci urodzonych w latach 2014, 2015, 2016 na rok szkolny 2019/2020. Wniosek rekrutacyjny można pobrać ze strony internetowej www.spmojusz.pl lub w sekretariacie szkoły.

        Wnioski prosimy składać w sekretariacie szkoły w dniach od 25 marca do 9 kwietnia 2019 r. w godzinach od 8.00-13.00. Rodziców pracujących prosimy o dołączanie do deklaracji zaświadczenia o zatrudnieniu. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń
w dniu 16 kwietnia 2019 r. (po posiedzeniu komisji rekrutacyjnej).

 

                                                                                 Dyrektor szkoły

                                                                                 Danuta Pioch

Mojusz, dnia 18.03.2019 r.

 

Ogłoszenie 

W sprawie naboru dzieci do Punktu Przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej w Mojuszu na rok szkolny 2019/2020

 

Komisja rekrutacyjna, po złożeniu przez rodziców dzieci deklaracji kontynuowania wychowania przedszkolnego w Punkcie Przedszkolnym,  określiła liczbę wolnych miejsc do przedszkola na rok szkolny 2019/2020.

Ilość wolnych miejsc wynosi 11. Rodziców chcących złożyć wnioski prosimy o pobieranie wniosków ze strony www.spmojusz.pl bądź z sekretariatu szkoły   w  dniach  od 25 marca 2019 r. do 9 kwietnia 2019 r. i składanie ich              w sekretariacie bądź w punkcie przedszkolnym najpóźniej do dnia 9 kwietnia 2019 r.

 

Przewodnicząca Komisji Rekrutacyjnej

Lucyna Łagoda

Administrator dnia marzec 25 2019
Drukuj
Konkurs logopedyczny
Konkursy i osiągnięcia

 XXIX Ogólnopolski Logopedyczny

Konkurs Plastyczny „Szumi Las”

 

 

            Celem konkursu „Szumi las” było rozbudzenie plastycznej i językowej twórczości u dzieci, szczególnie tych z trudnościami w mówieniu, prezentacja swoich umiejętności i zdolności plastycznych oraz wrażliwości artystycznej poprzez wspólną pracę z rodzicem i logopedą.

            Organizatorem oraz sponsorem głównych nagród konkursu była poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Krzyżu Wielkopolskim oraz Wydawnictwo KOMLOGO. W odpowiedzi na konkurs napłynęło 5 ciekawych i barwnych prac z różnych klas.

            Konkurs adresowany był do dzieci w wieku od 4 do 9 lat w tym także uczniów z niepełnosprawnością. Czas trwania konkursu wynosił około 3 miesięcy (od 12.11.2018r. do 18.01.2019r.). Laureaci konkursu oprócz nagród pocieszenia otrzymali dyplomy w formie tradycyjnej (drukowanej). Wśród nich znaleźli się:

 

Laureaci konkursu:

 

  1.  Zuzanna Rompa PP;
  2.  Dagmara Syldatk kl.0;
  3.  Michał Sikora kl.0;
  4.  Amelia Rompa kl. I;

5. Oliwier Puzdrowski kl. III

 

 

                                                                                                            Opiekun konkursu:

                                                                                  Logopeda szkolny Magdalena Miotk

Administrator dnia marzec 20 2019
Drukuj
Dzień Jedności Kaszubów w Sierakowicach
Z życie szkoły

W piątek 15 marca uczniowie klasy czwartej razem z wychowawczynią udali się do Sierakowic na Gminny Dzień Jedności Kaszubów. Święto rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu kaszubskiego oraz występem Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Sierakowice".Potem pani J.Mielewczyk powiedziała dlaczego Kaszubi świętują Dzień Jedności.  Atrakcją dla uczniów była  projekcja filmu animowanego "Przygody Remusa" - najnowszej produkcji Piotra Zatonia, Eweliny Karczewskiej oraz Ireny Brzeskiej. Po projekcji autorzy opowiadali o tym, jak powstał ten film oraz  odpowiadali na pytania zgromadzonej młodzieży. Na zakończenie każdy z bliska mógł obejrzeć wyrzeźbione figurki z filmu.

Beata Sildatk


Administrator dnia marzec 18 2019
Drukuj
Nabór do oddziału przedszkolnego
Informacje

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mojuszu ogłasza nabór do Oddziału Przedszkolnego dzieci z rocznika 2013 na rok szkolny 2019/2020. Wniosek rekrutacyjny można pobrać ze strony internetowej www.spmojusz.pl lub w sekretariacie szkoły.

        Wnioski prosimy składać w sekretariacie szkoły w dniach od 11 marca
do 22 marca 2019 r. w godzinach od 8.00-14. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń w dniu 28 marca 2019 r. (po posiedzeniu komisji rekrutacyjnej).

Dyrektor szkoły

Danuta Pioch

Administrator dnia marzec 06 2019
Drukuj
Deklaracja o kontynuowaniu edukacji w punkcie przedszkolnym
Informacje

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mojuszu informuje   o konieczności złożenia deklaracji kontynuowania przez dziecko edukacji przedszkolnej w naszej szkole (roczniki: 2014, 2015) w dniach  od 08.03.2019 r. do 14.03.2019 r.

            Rodziców pracujących proszę o dołączanie do deklaracji zaświadczenia o zatrudnieniu. Wnioski prosimy składać w sekretariacie szkoły lub w przedszkolu w godz. od 8.00-13.00.

Dyrektor szkoły

Danuta Pioch

 

Administrator dnia marzec 06 2019
Drukuj
Dzień Babci i Dzień Dziadka
Z życie szkoły

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku.

Szkoła Podstawowa w Mojuszu upamiętniła to wydarzenie 21 stycznia, goszcząc w swoich progach bardzo wielu najmilszych gości. Sala Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wypełniła się po brzegi nie tylko dziadkami uczniów ale i Seniorami z sołectwa Mojusz.

Uroczystość poprowadziła uczennica klasy ósmej Julia Blok, podkreślając jak ważną rolę dla wnuków pełnią Dziadkowie. Pani Dyrektor Danuta Pioch podziękowała dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.

Najmłodsi uczniowie wyrazili swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom, poprzez recytowanie pięknych wierszy. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra, za które warto i trzeba dziękować. Starsi  uczniowie zaprezentowali między innymi występ artystyczny pt. „Familiada” oraz koncert piosenek związanych tematycznie z tymże świętem . Do występu dzieci przygotowały panie wychowawczynie. Niektórzy uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności gry na gitarze. Babcie i Dziadkowie niezwykle chętnie brali udział w przygotowanych konkursach wykazując się swoimi umiejętnościami między innymi zwijaniem włóczki wełny oraz pleceniem warkoczy. Na zakończenie wszyscy uczniowie wspólnie odśpiewali gromie „ Sto Lat” i wręczyli własnoręcznie wykonane podarki i laurki dla przybyłych gości. Uroczystość wypadła pięknie, uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie przy kawie i słodkościach mogli miło spędzić czas patrząc na swoje wnuki. Sponsorami uroczystości był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Rada Sołecka Sołectwa Mojusz.


Administrator dnia luty 15 2019
Drukuj