HomeContact
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOEGO MISIA W PRZEDSZKOLU
przedszkole

25 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

 

Mały, duży, bury, miękki, puchaty i kolorowy. Każdy ma własnego ulubionego misia.  25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci– Pluszowy Miś.

24 listopada dzieci z  Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego  przyniosły do przedszkola swoje ukochane  pluszaki.  To był wyjątkowy dzień dla naszych milusińskich.  Misie cały dzień mogły towarzyszyć dzieciom w zabawie. Dzieci pozowały do zdjęć ze swoim ulubionym misiem.

 

Lucyna Łagoda i Barbara Grad


Administrator dnia grudzień 04 2017
Drukuj
Dyskoteka andrzejkowa
Z życie szkoły

Była, była zabawa!

 

            Z okazji Andrzejek w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Uczniowie przez ponad trzy godziny bawili przy muzyce, ale również okazali się świetnymi organizatorami, ponieważ sporo uczniów klas IV – VII przygotowało konkursy zespołowe. Świetną atmosferę, która panowała w czasie imprezy widać na poniższych zdjęciach!

                                                                                  Anna Fuczka


Administrator dnia grudzień 01 2017
Drukuj
Szlachetna paczka
Szlachetna paczka

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele!

            W naszej szkole w dniach 29. 11. - 05.12.2017r. organizowana jest akcja „Szlachetna paczka”. Postanowiliśmy w tym roku wspomóc dwie rodziny mieszkające w naszym województwie, w powiecie bytowskim. Dlatego zwracamy się z prośbą o okazanie dobrego serca i zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji. Wszystkie osoby chętne do pomocy prosimy  o zgłaszanie się do organizatorki akcji

 – p. Anny Fuczki. W szkole jest wyznaczony punkt, gdzie można składać podarunki – dolny korytarz.

SZKOŁA PODSTAWOWA W MOJUSZU  w tym roku pomaga zorganizować 

Szlachetną Paczkę dla potrzebujących rodzin. Prowadzimy zbiórkę żywności. 

Nie bądź obojętny, pomóż i Ty! :)
 
Co jest potrzebne do paczki? Mąka, kasza, ryż, makaron, olej, cukier, herbata, kawa sypana,  kawa inka, mleko, kakao pitne, konserwy rybne, konserwy mięsne, warzywa w puszkach, owoce w puszkach, dżem truskawkowy, ketchup

Administrator dnia grudzień 01 2017
Drukuj
Książę i żebrak
Z życie szkoły

Wycieczka

            24 listopada 2017 roku uczniowie klas IV – VII wybrali się do Kartuz na przedstawienie teatralne pt. „Książę i żebrak”. Wszyscy byli zachwyceni grą aktorów, bogatą scenerią oraz pomysłowością scenarzysty. Opiekunami były p. Iwona Kolka i p. Anna Fuczka. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły pokazali, że umieją zachowywać się kulturalnie w teatrze, niestety... były i takie osoby z innych szkół, którzy utrudniali nam odbiór , ale i tak wrażenia po przedstawieniu zostaną na długo w naszej pamięci.

                                                                       Anna Fuczka


Administrator dnia grudzień 01 2017
Drukuj
Wojewódzki konkurs ortograficzny
Konkursy i osiągnięcia

Wojewódzki konkurs ortograficzny

 

            23 listopada nasza uczennica  klasy IV - tej– Amelia Lehmann wzięła udział

 w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Goręczynie pt. „Jesienne dyktando”.

            Serdecznie gratulujemy chęci i życzymy kolejnych sukcesów!

                                                                                  Anna Fuczka


Administrator dnia grudzień 01 2017
Drukuj
Światowy Dzień Rzucania Palenia
Z życie szkoły

Światowy Dzień Rzucania Palenia - 16 listopada - obchodzony był w tym roku pod hasłem "Rzuć Palenie Razem z Nami". W klasach młodszych podjęto działania profilaktyczne propagujące wolny od dymu tytoniowego styl życia. We wszystkich klasach uczniowie wysłuchali pogadanek dotyczących szkodliwości dymu tytoniowego, analizowali problem palenia tytoniu, jego wpływu na zdrowie i życie człowieka. Zwrócono szczególną uwagę na biernych palaczy - osoby niepalące, zwłaszcza dzieci. Omawiano choroby wywołane nałogiem. Podczas zajęć dzieci oglądały broszury, ulotki oraz prezentację multimedialną. Dzieci wykonały między innymi plakat zachęcający do rzucenia palenia  zawieszono  go na korytarzu szkolnym, żeby rodzice mogli go obejrzeć.


Administrator dnia listopad 30 2017
Drukuj
Wesołe Warzywa i Owoce
Konkursy i osiągnięcia

24 listopada rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny „ Wesołe Warzywa i Owoce”. Do konkursu zgłoszono 24 prace w II kategoriach. Pierwsza kategoria to uczniowie Punktu Przedszkolnego
i Oddziału Przedszkolnego, druga kategoria to uczniowie klas I-III.  Wszystkie pracę  wykonano bardzo starannie przeróżnymi technikami.   Laureatom serdecznie gratulujemy.

I Kategoria:

I-                    Zuzanna Puzdrowska

II-                  Tymoteusz Sikora

III-                Łucja Szmuda

 

II Kategoria

I – Agnieszka Miłosz

II- Iga Sikora

III – Lidia Bronk

Wyróżnienie Helena Złoch


Administrator dnia listopad 30 2017
Drukuj
Dzień Pluszowego Misia.
Z życie szkoły

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Każdy z Nas posiada takiego przyjaciela. Dzieci uczęszczające na  świetlicę przygotowały place plastyczne przedstawiające tą niezwykłą postać. Uczniowie klasy III, Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego  przynieśli  do szkoły swoich przyjaciół i wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia.


Administrator dnia listopad 30 2017
Drukuj
Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka
Z życie szkoły

Dnia 24.11.2017 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego i uczniowie klasy I,II i III pojechały do kina REMUS w Centrum Kultury w Kartuzach na przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka”. Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim. Barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia podobała się wszystkim widzom.


Administrator dnia listopad 30 2017
Drukuj
Bal Andrzejkowo - Mikołajkowy
Z życie szkoły

27 listopada 2017r. odbył się Bal Andrzejkowo – Mikołajkowy w którym udział wzięły dzieci z Punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas  I-III. Zabawę poprowadził Pan Szymon, który jak zawsze przygotował dla Nas wspaniałą muzykę i tańce.  Przed balem każdy otrzymał słodki poczęstunek a na zakończenie watę cukrową. To był wspaniale spędzony czas.


Administrator dnia listopad 30 2017
Drukuj
IV Regionalny Konkurs Bëlnégò Czëtaniô
język kaszubski

IV Regionalny Konkurs Bëlnégò Czëtaniô

We wtorek 22 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Mojuszu odbył się gminny etap regionalnego Konkursu czytania w języku kaszubskim. Pomysłodawcą Konkursu była początkowo biblioteka Gminy Wejherowo w Bolszewie, od bieżącego roku koordynacją przedsięwzięcia zajęło się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Jest to konkurs czteroetapowy (szkolny, gminny, powiatowy i regionalny), biorą w nim udział uczestnicy z całych Kaszub. Corocznie czytane są inne utwory, gdyż poza ćwiczeniem płynnego i pięknego czytania chodzi też o popularyzację literatury kaszubskiej. W bieżącym roku, po wprowadzeniu do podstawy programowej języka kaszubskiego spisu lektur, postanowiono, iż utworami do czytania w poszczególnych grupach wiekowych będą właśnie utwory ze spisów lektur danych etapów nauczania.

Język kaszubski już tak okrzepł, że organizuje się w nim wszelkiego rodzaju konkursy językowe: najdłużej jest obecny Konkurs Recytatorski „Rodnô Mòwa” (w bieżącym roku 46. jego edycja); w tym roku odbyło się już XVI Dyktando Kaszubskie; rumieńców nabiera także  Konkurs pięknego czytania (V gminny / IV regionalny). Wszystkie one cieszą się ogromnym zainteresowaniem środowiska, młodzi Kaszubi wykazują się coraz większą biegłością językową: recytują, czytają, piszą – czym raczej nie może się legitymować starsze pokolenie, które za to doskonale posługuje się językiem mówionym. Gdyby pomiędzy pokoleniami zapanowała symbioza w zakresie spraw językowych, mogłoby nastąpić świetne wyrównanie i wymiana pokoleniowa.

W Mojuszu stawili się przedstawiciele wszystkich szkół z terenu Gminy Sierakowice, razem było to aż 58 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych (uczniowie klas I-III, klas IV-VII, gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli). Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas IV-VII, było to aż 29 czytających, nieco mniejszą liczebnie grupą byli najmłodsi uczestnicy (14 osób) oraz porównywalną z nimi – gimnazjaliści (11). W zespole uczniów szkół ponadgimnazjalnych stawiły się 3 uczestniczki i tylko jedna osoba w najstarszej kategorii. Uczestników przygotowywało 22 nauczycieli (Irena Brzustewicz, Danuta Dawidowska, Grażyna Dawidowska, Elżbieta Drywa, Sabina Drywa, Anna Jereczek, Bożena Lejk, Mariola Leszczyk, Janina Leszczyńska, Lucyna Łagoda, Halina Majkowska, Emilia Maszke, Janina Mielewczyk, Danuta Pioch, Elżbieta Recław, Magdalena Rompa, Karolina Serkowska, Ewa Warmowska, Janina Wenta, Halina Winczewska, Wioletta Winczewska, Anita Witos). Interpretacje głosowe wylosowanych utworów oceniało jury w składzie: Wanda Lew-Kiedrowska, Irena Kulwikowska, Paulina Węsierska.

W wyniku klasyfikacji końcowej laureatami poszczególnych kategorii zostali:

Klasy I-III
I miejsce – Jakub Dawidowski z Gowidlina

II miejsce – Marcel Konkel z Gowidlina
III miejsce – Marcelina Wiśniewska z Gowidlina
wyróżnienia: Aleksandra Browarczyk z Szopy, Paulina Wenta z Kamienicy Królewskiej

 Klasy IV-VII
I miejsce – Karolina Miotk z Mojusza

II miejsce – Oliwia Grzenkowicz z Mojusza
III miejsce – Patrycja Dawidowska z Gowidlina
wyróżnienia: Daria Sychta z Mojusza, Patrycja Penk z SP Nr 2 w Sierakowicach, Dominika Bojanowska z Puzdrowa

Klasy gimnazjalne
I miejsce – Daniel Marszk z Tuchlina
II miejsce – Marta Krefta z Tuchlina
III miejsce – Karolina Szulist z SP Nr 2 w Sierakowicach
wyróżnienia: Marzena Mielewczyk z Tuchlina, Hanna Neubauer z Szopy

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce – Karolina Stanisławska z ZSP w Sierakowicach
II miejsce – Karolina Szczypior z ZSP w Sierakowicach
III miejsce – Magdalena Cichosz z ZSP w Sierakowicach

Dorośli
I miejsce – Janina Mielewczyk z Sierakowic

Konkurs odbywał się pod patronatem Wójta Gminy Tadeusza Kobieli, który był też jednocześnie głównym sponsorem nagród oraz poczęstunku. Ciekawe nagrody dla uczestników zakupiono także ze środków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mojusz.

Trójka przedstawicieli z każdej grupy będzie reprezentowała naszą gminę na eliminacjach powiatowych, które będą miały miejsce w początkach grudnia, a 15 dnia tego miesiąca zostaną wyłonieni ostateczni zwycięzcy. Naszym reprezentantom życzymy wielu sukcesów i dotarcia do finału regionalnego.

Danuta Pioch


Administrator dnia listopad 25 2017
Drukuj