HomeContact
Dożywianie 2019/2020
Informacje

Informacje na temat wieloletniego rządowego  projektu"POSIŁEK W DOMU I WSZKOLE" NA LATA  2019-2023

Rodzice, których dzieci uczęszczają do przedszkola, oddziału przedszkolnego, punktu przedszkolnego, żłobka, szkoły podstawowej mogą skorzystać w okresie od wrzesnia 2019r. do grudnia 2019r. z pomocy w formie dożywiania dziecka (zupa i II danie).

Należy złożyć wniosek do GOPS do dnia 6 września 2019r. wraz z dokumentacja potwierdzającą dochody członków rodziny za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku.Pomoc będzie udzielana po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego osobom spełniającym kryteria dochodowe w wysokości 792 zł netto na osobę w rodzinie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sierakowicach

Administrator dnia sierpień 25 2019
Drukuj
GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD
Konkursy i osiągnięcia

GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO

TURNIEJU BRD

 

 8 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej nr1 w Sierakowicach, odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

DRUŻYNA I : Młyński Kacper, Młyński Daniel, Szczypior Agata oraz Paulina Miotk.

DRUŻYNA II : Korda Władysław, Daria Sychta oraz Kacper Okroj.

Obie drużyny zajęły II miejsce.  

 

 Gratulujemy!!!!!

Administrator dnia czerwiec 22 2019
Drukuj
Rajd rowerowy 13-14 czerwca 2019
Z życie szkoły

13 czerwca 2019 roku uczniowie klasy czwartej oraz troje uczniów z klasy V, VI i VII wraz z wychowawczynią oraz panią Gabrysią-mamą jednej z uczennic, wyruszyli na dwudniowy rajd rowerowy. Przed wyjazdem  uczestnicy rajdu  zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa, otrzymali mapy, koperty z  zaszyfrowanymi zadaniami oraz podzielili się na trzy grupy pod przewodnictwem Darii, Kacpra i Pauliny. Do pokonania była trasa ok.20 km. Na mapie zaznaczone były miejsca –kolejne punkty z zadaniami. Pierwszy punkt znajdował się w Bukowie. Uczniowie musieli znaleźć na mapie 10 miejscowości , potem była chwila przerwy na placu zabaw. Drugie zadanie trzeba było wykonać w Kokwinie – dotyczyło znalezienia informacji o rodzinie pani wychowawczyni. Większość uczniów pierwszy raz słyszała o Kokwinie i pierwszy raz  była w tej miejscowości. Dzieci dowiedziały się przy okazji, że kiedyś dzieci chodziły kilka kilometrów pieszo do szkoły, nie ważne czy padał śnieg, czy deszcz, bo nikt nie posiadał ani samochodu, ani roweru,  pisały na tabliczkach kredą, a gdy ktoś po drodze dla psoty zmazał np. zadanie domowe, to następnego dnia uczeń był karany. Później dzieci miały dowiedzieć się ile mieszkańców liczy Nowalczysko. Okazało się, że mieszka tam tylko jedna pani. Dalej trasa prowadziła na Zamkową Górę. Jednak ze względu na deszcz, postanowiliśmy  wejść na punkt widokowy za rok. Piąty punkt to pomnik „Gryfa Pomorskiego” w Kamienicy Królewskiej. Potem  ścieżką rowerową udaliśmy się w stronę Sierakowic.  Po drodze trzeba było obliczyć ile km już przejechaliśmy oraz wskazać w jakim kierunku znajduje się Mojusz. Ostatni z punktów dotyczył pomnika ofiar „Marszu śmierci”. Mimo, że deszcz rozpadał się na dobre, dzieci słuchały z chęcią o tych tragicznych wydarzeniach z czasów drugiej wojny światowej. W końcu dotarliśmy na miejsce biwaku w Sierakowicach. Po zjedzeniu pizzy wszyscy odzyskali siły, by rozbić namioty, a potem zagrać w piłkę na boisku przy SPnr2. Wieczorem rozpaliliśmy ognisko, śpiewaliśmy piosenki, piekliśmy kiełbaski, pianki, pląsowaliśmy, omawialiśmy wykonane zadania. Ognisko zakończyliśmy iskierką, a potem wspólną modlitwą przy figurce. Noc w namiotach szybko minęła, bo już po 6.00 niektórzy wstawali pełni energii na nowy dzień. Pani Justyna i Gabrysia zafundowały dzieciom śniadanie, po którym trzeba było zużyć energię na boisku, spakować się i wracać do Mojusza. W centrum Sierakowic zatrzymaliśmy się na lodach, by potem czarnym szlakiem ruszyć do szkoły. Przy „grubej chójce” jak  zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, a potem to już prosto do Mojusza.  Bardzo zmęczeni , ale zadowoleni wróciliśmy do Mojusza.

Dziękuję pani Gabrysi Nizińskiej za pomoc w czasie rajdu.

Beata Sildatk


Administrator dnia czerwiec 21 2019
Drukuj
Karta rowerowa
Z życie szkoły

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

4 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej w Mojuszu odbył się egzamin na KARTĘ ROWEROWĄ.Wszyscy zdający musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz wykorzystać je w praktyce. Swoje umiejętności jazdy na rowerze pokazali przejeżdżając wyznaczoną trasę w Miasteczku Ruchu Drogowego oraz pokonując tor przeszkód. Wszystkiemu uważnie przyglądał się Pan policjant asp. Przemysław Bir.Administrator dnia czerwiec 10 2019
Czytaj więcej · 98 czytań ·Drukuj
XX Igrzyska
Konkursy i osiągnięcia

Za nami  XX Gminne Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Sierakowicach. Przez trzy dni uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy: SP nr 1 Sierakowice, SP2  Sierakowice, SP Kamienica Królewska,SP Tuchlino,SP Gowidlino,SP Szopa,SP 1 Sierakowice, SP Załakowo, SP Lisie Jamy, SP Jelonki, SP Mojusz, SP Puzdrowo, SP Łyśniewo, zmagali się w przeróżnych dyscyplinach sportowych. W tym roku  największym przeciwnikiem był upał, ale i on został pokonany. Ci najbardziej zgrzani mogli schłodzić się pod wężem strażackim.

W dyscyplinach lekkoatletycznych: skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchniecie kulą, biegi 100m, 400m, 800m, 1500m, 3000m oraz biegach sztafetowych,  mogło startować 3 uczniów z każdej szkoły. Drużyny mogły zagrać w piłkę nożną oraz dwa ognie. Naszą szkołę reprezentowały dzieci od klasy czwartej do ósmej w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe -roczniki 2006 i młodsi (do klasy VI) oraz Gimnazja- roczniki 2005 -2003(od VII do III G). Punkty dla szkoły można było uzyskać od I do VI miejsca, od 6 do 1. Codziennie nasi uczniowie zdobywali kolejne punkty:

dyscyplina

miejsce /punkty

uczestnicy

                                                               2006 i młodsi

Skok wzwyż (ch)

I miejsce/6pkt              VI miejsce/1 pkt

Mateusz Miotk                                                     Kacper Młyński

Rzut piłeczką palantową(ch)

IV miejsce/3 pkt

Kacper Młyński

Skok w dal (ch)

VI miejsce/1 pkt

Jan Marcinski

Rzut piłeczką palantową (dz)

V miejsce /2 pkt

Paulina Miotk

Skok w dal (dz)

VI miejsce /1pkt

Natalia Miotk

800m (dz)

V miejsce/2pkt

Jagoda Tutkowska

Skok wzwyż(dz)

VI miejsce /1pkt

Paulina Miotk

400m(dz)

VI miejsce /1pkt

Jagoda Tutkowska

Sztafeta 4x100m

V miejsce/2 pkt

Paulina Miotk, Jagoda Tutkowska, Julia Koszałka, Natalia Miotk

Piłka nożna (ch)

VI miejsce/1pkt

Mateusz Miotk, Jan Marcinski, Kacper Młyński, Nikodem Szmuda, Daniel Młyński, Jakub Bojanowski, Kacper Labuda i Kacper Bulczak

Sztafeta 4x400m(dz)

IV miejsce/3pkt

Julia Koszałka, Natalia Miotk, jagoda Tutkowska, Dominika Tutkowska

 

 

 

                                                            2005-2003

400m(dz)

I miejsce/6pkt

Daria Sychta

Pchnięcie kulą(dz)

V miejsce /2 pkt

Patrycja Polejowska

Skok w dal (dz)

VI miejsce/1 pkt

Kinga Formela

400m(dz)

VI miejsce/1 pkt

Kinga Formela

Sztafeta 4x400m(dz)

IV miejsce/3 pkt

Kinga Formela, Julia Blok, Daria Sychta Nadia Młyńska

 

     

Bardzo dziękuję rodzicom: p. Teresie Miotk, p.Lucynie Bulczak, p. Aleksandrze Koszałka za dowóz na  Igrzyska.

Beata Sildatk

    

Administrator dnia czerwiec 07 2019
Czytaj więcej · 83 czytań ·Drukuj
XIV Festyn Rodzinny
Z życie szkoły

Już po raz XIV odbył się Festyn Rodzinny w Mojuszu. Tym razem festyn odbył się w szczególny dzień, bo w Dzień Dziecka. O godzinie 14.00 na placu przed szkołą zebrały się całe rodziny z Mojusza i okolicznych miejscowości. Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Danuta Pioch, a później –konferansjer - pani Lucyna Mielewczyk zaprosiła uczestników zabawy do festynowych atrakcji. Wśród nich nie zabrakło zabawy z animatorem. Mniejsi i ci więksi świetnie się bawili. W przerwie można było zakupić pyszne ciasta, gofry, chleb ze smalcem oraz napić się kawy. Dziewczyny z klasy VIII chętnym dzieciom malowały twarze zamieniając ich w wymyślonych bohaterów. Najmniejsze dzieci mogły przejść przez sensoryczny tor przeszkód, a Bartek z klasy VIII rozdawał im balony. W szkole całe rodziny mogły się sprawdzić  w pokoju zagadek oraz wziąć udział w rozwiązywaniu quizów. CI , którzy mieli jeszcze chęci do zabawy, mogli poskakać na dmuchańcach. Na festynie nie mogło zabraknąć loterii fantowej, w której każdy los wygrywał. Wśród wszystkich zakupionych losów co jakiś czas losowano nagrodę specjalną. Można było wylosować gofrownicę, zapiekacz do kanapek, czajnik i  butelką z filtrami,suszarkę do włosów, blender i piłkę. Dobrej zabawy nie przerwała nawet burza i ulewny deszcz. Na pamiątkę XIV festynu każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Festyn zakończyło losowanie nagród głównych – drona oraz roweru.

Głównymi organizatorami XIV Festynu Rodzinnego byli: Oriana Górska oraz Beata Sildatk. Dziękujemy pozostałym  nauczycielom oraz rodzicom za angażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie naszego święta.

Bardzo dziękujemy  sponsorom, bo bez nich nie byłoby możliwe zorganizowanie festynu.

Nasi sponsorzy:

Wójt Gminy Sierakowice- Pan Tadeusz Kobiela

Starostwo Powiatowe Kartuzy

Państwo Brygida i Andrzej Kąkol- Mojuszewska Huta

Bank Spółdzielczy Sierakowice

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska- Sierakowice

Firma ALBATROS- Państwo Tryba

Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego w Gdańsku

Firma Unilever (Algida) z siedzibą w Baninie

Państwo Gabriela i Grzegorz Nizińscy z Mojusza

Pani Iwona i Marcin Koszałka

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Mielewczyk

Państwo Iwona i Jan Sikora

Pani Barbara i Tadeusz Grad

Pan Jan Ortyl

Pani Danuta Labuda- Sklep Chemiczny w Sierakowicach

Apteka NOVA - Sierakowice

Galanteria Skórzana “Janskór”- Sierakowice

Sklep REMIK- Pan Tadeusz Mielewczyk

Drogerie DAFNE- Pan Jarosław Grzenkowicz

Sklep LIBRA- pani Karolina Kotłowska- Grzenkowicz- Sierakowice

Firma BAT- Sierakowice

LUARKO- Lucyna i Arkadiusz Kobiela

Firma ECOMP- Sierakowice

Ubojnia drobiu - Państwo Gosz

Państwo Lucyna i Ludwik Pranczk

LIS Spółka z o.o. Spółka Komandytowa

Sklep spożywczy “U GRZESIA” w Starej Maszynie

Hurtownia papiernicza HELIOS- Państwo Berenthal

KOLANKO sp. z o.o. Hurtownia Farb i Lakierów- Sierakowice

Barbara Merchel- Zakład Fryzjerski Bącka Huta

Państwo Alicja i Waldemar Bronk Usługi Transportowe

GILMA- materiały drewniane, maszyny budowlane- Mojusz

Wiesława i Jan Stencel- Sosnowa Góra

Państwo Hanna i Józef Grzenkowicz

Firma FRANKOPOL- Państwo Frankowscy- Mojusz

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe MILTI-CHEM Pan Tadeusz Piepiórka

Mirosława Choszcz- Usługi Krawieckie Mojusz

Państwo Teresa i Henryk Miotk

Państwo Halina i Mirosław Młyńscy

Państwo Bożena i Mirosław Obel

Państwo Aleksandra i Andrzej Koszałka

Nadleśnictwo Kartuzy- pan Nadleśniczy Michał Majewski

Pani Lucyna i Marek Bulczak

Państwo Halina i Witold Dejk

Salon Fryzjerski GLAMOOR - Sierakowice

Centrum Zaopatrzenia Rolnictwa “U Andrzeja” w Mrozach, Państwo Miąskowscy

Sklep chemiczny- Aleksander Grzenkowicz

Państwo Ewa i Marcin Cyman

Państwo Emilia i Andrzej Labuda

Pani Barbara Warmowska

Pani Ewa Warmowska

Administrator dnia czerwiec 06 2019
Drukuj
Certyfikat
Informacje

Administrator dnia czerwiec 06 2019
Czytaj więcej · 77 czytań ·Drukuj
Pomoc dla chorych zwierząt
Informacje

Zbieramy dla nich

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA

 Potrzebne są:

- stara pościel

-ręczniki (stare)

-plastry papierowe i materiałowe w rolkach
-chusteczki mokre dla dzieci
-ręczniki papierowe
-mleko babydog royal canin
-saszetki royal canin convalescence support
-karma dla kociąt wysokiej jakości mokra i sucha (animonda/royal canin)

 

Dary należy przynosić do Julii Koszałki do klasy VI do dnia 4 czerwca  (rano) (ofiarodawcy otrzymają  10 punktów )

 

  Bożena Obel

Administrator dnia maj 29 2019
Drukuj
Podium dla Julii,Dominiki i Kacpra w Majówce z Wybickim
Konkursy i osiągnięcia

Sukcesem - II miejscem - zakończyła się XIV Majówka z Wybickim dla naszych uczniów: Julii, Dominiki i Kacpra. Uczniowie  pokonali trasę 32 km na rowerach z Sikorzyna do Będomina. Rajd rozpoczął sie rozwiązywaniem bardzo trudnego testu obejmującego czasy XVIII -XIX wieku. Po drodze rozwiązywali zadania związane z postaciami: Józefem Wybickim, Franciszkiem Wybickim, Tadeuszem Kościuszką, Kazimierzem Pułaskim, Józefem Poniatowskim. Dodatkowo  trzeba było wykazać się nielada zwinnością, by na każdym punkcie wykonać zadania sprawnościowe.Rajd zakończył się pysznym poczęstunkiem i wręczenniem nagród. Uczniami opiekowali się  i wspierali w czasie rajdu Beata i Witold Sildatk.Administrator dnia maj 25 2019
Drukuj
Zaproszenie do projektu muzycznego

Administrator dnia maj 16 2019
Czytaj więcej · 111 czytań ·Drukuj
Wirusowe Zapalenie Wątroby C
Informacje

Administrator dnia kwiecień 26 2019
Czytaj więcej · 109 czytań ·Drukuj