HomeContact
Dożywianie
Informacje

Informacja dotycząca realizacji wieloletniego programu wspierania Finansowego gmin w zakresie dożywiania. „Pomoc Państwa w zakresie dożywiania”

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sierakowicach informuje, że w roku szkolnym 2017/2018 rodzice, których dzieci uczęszczają do przedszkola, oddziału przedszkolnego , punktu przedszkolnego, żłobka, szkoły podstawowej oraz gimnazjum mogą skorzystać z dożywiania dziecka w formie zupy i II dania.

W przypadku ubiegania się o pomoc na okres od września 2017 r. do końca grudnia 2017r. należy złozyć wniosek w tut. ośrodku do dnia 7 wrzesnia 2017r. wraz z dokumentacją potwierdzającą dochody członków rodziny za miesiąc poprzedzający złożenie  wniosku. Pomoc będzie udzielana po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego osobom spełniającym kryterium dochodowe w wysokości 771,00 zł netto na osobę w rodzinie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie tut. ośrodka.

                                                                     Z poważaniem

                                                                          Ryszard Klajn

                                                             Kierownik GOPS w Sierakowicach

Administrator dnia sierpień 26 2017
Drukuj
Zestaw podręczników 2017/2018
Informacje

Podręczniki do Oddziału przedszkolnego 

Komplet książek  zestaw podręczników „Kolorowy start z Plusem„ Wiesława Żaba –  Żabińska, Małgorzata Kwaśniewska. Wydawnictwo MAC Edukacja.

 J. angielski        Yazoo Starter podręcznik + zeszyt ćwiczeń.

Wydawnictwo PEARSON  

 

          Klasa I

Podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego oraz materiały ćwiczeniowe, zgodnie z wytycznymi MEN, są darmowe. Zamówieniem darmowych podręczników do klasy I zajmie się szkoła. 

Rodzice są zobowiązani do zakupu ćwiczeń do religii.

Religia        Zeszyt ucznia do religii dla klasy I szkoły podstawowej

„ Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” Wydawnictwo WAM.

 

 Klasa II

Podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego oraz materiały ćwiczeniowe, zgodnie z wytycznymi MEN, są darmowe. Zamówieniem darmowych podręczników do klasy II zajmie się szkoła. 

Rodzice są zobowiązani do zakupu ćwiczeń do religii.

 Religia               Zeszyt ucznia do religii dla klasy II szkoły podstawowej

„ Kochamy Pana Jezusa” Wydawnictwo Wam.

 

 Klasa III

Podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego oraz materiały ćwiczeniowe, zgodnie z wytycznymi MEN, są darmowe. Zamówieniem darmowych podręczników do klasy III zajmie się szkoła. Rodzice są zobowiązani do zakupu ćwiczeń do religii.

 

 

 Zestaw podręczników dla klasy IV 

 

Podręczniki do klasy IV oraz materiały ćwiczeniowe, zgodnie z wytycznymi MEN, są darmowe. Zamówieniem darmowych podręczników do klasy IV zajmie się szkoła. Rodzice są zobowiązani do zakupu podręcznika i ćwiczenia do religii.

Religia      Katechizm dla klasy IV „Zaproszeni przez Boga dla klasy IV. Wydawnictwo WAM.

Zeszyt ćwiczeń dla klasy czwartej., autor: Ks. Jan Doppke.

Wydawnictwo ADVENTUS.

 

Zestaw podręczników dla klasy V

 

Podręczniki do klasy V oraz materiały ćwiczeniowe, zgodnie z wytycznymi MEN, są darmowe. Zamówieniem darmowych podręczników do klasy V zajmie się szkoła.

Rodzice są zobowiązani do zakupu podręcznika i ćwiczenia do religii.

 

Religia        „Katechizm dla klasy V „ Obdarowani przez Boga” klasy V.

             Wydawnictwo WAM.

             Zeszyt ćwiczeń dla klasy piątej. Autor: Ks. Jan Doppke.

                  Wydawnictwo ADVENTUS.

 

  Zestaw podręczników dla klasy VI

 

Podręczniki do klasy VI oraz materiały ćwiczeniowe, zgodnie z wytycznymi MEN, są darmowe. Zamówieniem darmowych podręczników
do klasy VI zajmie się szkoła.

Rodzice są zobowiązani do zakupu podręcznika i ćwiczenia do religii.

 

Religia         katechizm dla klasy VI ” Przemienieni przez Boga” Wydawnictwo WAM

- Zeszyt ćwiczeń dla klasy szóstej, autor: Ks. Jan Doppke.

Wydawnictwo ADVENTUS.

 

 Zestaw podręczników dla klasy VII

Podręczniki do klasy VII oraz materiały ćwiczeniowe, zgodnie z wytycznymi MEN, są darmowe. Zamówieniem darmowych podręczników
do klasy VII zajmie się szkoła. 

Rodzice są zobowiązani do zakupu katechizmu do religii.

 

Religia         Katechizm dla klasy VII „ Szukam was”. Wydawnictwo WAM.

Administrator dnia sierpień 17 2017
Drukuj
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
Z życie szkoły

Nadszedł ten moment na, który czekali wszyscy uczniowie - Zakończenie roku szkolnego. Uroczystości rozpoczęła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kinga Sychta, która przywitała wszystkich zebranych i poprosiła o wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Karolina, Karina i Julia zaprezentowały część artystyczną. Następnie Pani Dyrektor Danuta Pioch w ciepłych słowach podsumowała miniony rok szkolny, a zwłaszcza osiągnięcia uczniów, nie tylko w nauce, ale również w sporcie i w konkursach przedmiotowych na różnych szczeblach. W dalszej części Pani Dyrektor wraz wychowawcami oraz z ks. Proboszczem Markiem Werą wręczyli wyróżnienia dla uczniów, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, którzy wyróżnili się stuprocentową frekwencją czy zdobywali nagrody w konkursach i aktywnie działali i udzielali się w życiu szkoły. Wręczono również nagrody w konkursie na Najlepszego Sportowca w minionym roku szkolnym. W Kategorii dziewcząt mistrzynią okazały się – Kinga Formela i Daria Sychta, Wicemistrzynią została Nadia Młyńska. W Kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Kacper Młyński, I wicemistrzem Artur Peta, II wicemistrzem Mateusz Peta. Pani Dyrektor wręczyła nagrodę Karolinie Miotk, Kindze Sychta oraz Konradowi Łagodzie, którzy odnieśli największe sukcesy w konkursach związanych z językiem kaszubskim i kulturą kaszubską. Pani Beata Sildatk wręczyła dyplomy ukończenia drugiego roku nauki gry na gitarze swoim podopiecznym. Wyróżniono również rodziców, którzy w sposób szczególny angażowali się w pracę na rzecz Naszej szkoły. Nie obeszło się bez kwiatów dla dyrektora, nauczycieli, wychowawców, pracowników obsługi i administracji. Na zakończenie wszyscy wykrzyczeli gromkie:  „hurra, już wakacje!!!!!”

Do zobaczenia po wakacjach!


Administrator dnia czerwiec 25 2017
Drukuj
Wyjazd do kina
Z życie szkoły

Koniec roku szkolnego sprzyja wyjazdom, Klasa I,II i III w środę 14.06.2017r. wybrała się do Kościerzyny do kina „Remus” na seans „ Smerfy i zaginiona wioska”.  Przed filmem wybraliśmy się na Kościerski Rynek na pyszne lody. Bajka wszystkim bardzo się podobała. Wyjazd uważamy za bardzo udany.


Administrator dnia czerwiec 17 2017
Drukuj
Spotkanie z Danutą Stenką
język kaszubski

Naszych uczniów uczących się języka kaszubskiego spotkał niesamowity zaszczyt – było nim spotkanie z wybitną aktorką sceny polskiej Danutą Stenką, która w swoim niezwykle absorbującym zawodzie nie zapomina nigdy o tym, skąd jest i doskonale promuje kaszubszczyznę poza granicami Kaszub.

Wybraliśmy się na to spotkanie 24 maja 2017 roku do Kamienicy Szlacheckiej. Miejsce spotkania było nieprzypadkowe, bo w tym dniu miało tam nastąpić wręczenie Ryngrafu Witosława (wyróżnienia przyznawanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Kaszubskiego za zasługi dla kaszubszczyzny) właśnie Danucie Stence (szczególnie za czytania Pisma Świętego w języku kaszubskim podczas corocznych edycji Verba Sacra) i Profesorowi Alfredowi Majewiczowi z Uniwersytetu w Poznaniu (za propagowanie kaszubszczyzny jako języka w publikacji „Języki świata i ich klasyfikowanie”).

Uczniowie przygotowali się do spotkania z aktorką, zabrali ze sobą piękne zdjęcia do złożenia autografów, aparaty do wykonania zdjęć. Spotkanie nie przebiegało jednak tylko na oficjalnej płaszczyźnie. Pani Danuta Stenka, jako rodowita Kaszubka (pracowita do bólu i bardzo obowiązkowa) zafundowała młodzieży sporo czasu ze swojego niezwykle napiętego grafiku i od rana (przed rozpoczęciem uroczystości) prowadziła z nimi warsztaty teatralne.

Nasza grupa teatralna w ostatnich dwu latach zdobywała główną nagrodę (czyli Złotą Maskę) podczas Powiatowych Przeglądów Teatrów Szkolnych. Gdyby jednak było jej dane choćby kilka godzin pracy z doskonałą nauczycielką, jaką okazała się Pani Danuta Stenka, zdolności aktorskie zdecydowanie by wzrosły (tak doskonale przebiegło spotkanie, że już po jednej lekcji otworzyły się aktorskie „klapki” w mózgu).


Administrator dnia czerwiec 12 2017
Drukuj
Daria najlepsza w biegu na 400m!
Konkursy i osiągnięcia

 

W dniach 07-09.06.2017r.  w Sierakowicach odbywały sie XVIII Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Do udziału w Igrzyskach przystapiło 11 szkół podstawowych i wszystkie gimnazja. W każdej konkurecji mogło wziąć udział 3 uczniów z każdej szkoły. Pierwszego dnia Nadii Młyńskiej udało się dobiec na metę 800m na czwartym miejscu. Artur, mimo że swój bieg ukończył na pierwszym miejscu, nie zakwalifikował się do szóstki finalistów -był 7. Siódma równiez była Kinga Formela w biegu na 800m. Tuż za finałowa ósemką był Lucjan w rzucie dyskiem -ponad 7m. Rywalizację w tym dniu przerwała wielka burza i zawody zostały przeniesione na następny dzień. W czwartek przez ostatni spalony skok Kindze nie udało się znaleźć w finale skoku w dal - znowu była tuż tuż. Za to pięknie pobiegła Daria w biegu na 400m i okazała się najlepsza w całej gminie -stanęła na najwyższym stopniu podium. Ze względu na uszkodzony palec Daria nie mogła wziąć udziału w konkurencjach, w których była równie dobra i pewnie również zdobyłaby medal.Nieźle poszło też Kindze, która w swoim biegu była pierwsza i ostatecznie znowu zajęła siódme miejsce,a Nadia - druga w swoim biegu. Dzień zakończyły sztafety 4x100m. Dziewczęta w składzie: Daria Sychta, Kinga Sychta, Kinga Formela i Julia Blok zajęły szóste miejsce. Ostatni dzień to przede wszystkim zmagania  w dwa ognie. Niestety bez podium.Jednak dla nas dzień zakończył się po długim oczekiwaniu bardzo dobrze, ponieważ sztafeta 4x400m dziewcząt, w składzie: Daria Sychta, Julia Blok, Nadia Młyńska, Kinga Formela, stanęła na 3.miejscu podium. Gratulacje dla wszystkich  którzy dzielnie walczyli, a szczególnie dla naszych medalistek.

Administrator dnia czerwiec 09 2017
Drukuj
Wyjazd do kina Remus w Kościerzynie
przedszkole

W dniu 22.05.2017 r. dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego wraz z opiekunami pojechali do kina Remus w Kościerzynie na bajkę pt" " Dudi - cała naprzód". Dzieciom bardzo podobała się bajka. Po bajce udaliśmy się na Rynek gdzie odwiedziliśmy Remusa - bohatera Aleksandra Majkowskiego, który napisał książkę "Życie i przygody Remusa". Dzieci z zerówki głośno czytały informacje o Remusie i oglądały pomnik przedstawiający Remusa. Na koniec wycieczki wszyscy udali się na lody:).


Administrator dnia czerwiec 09 2017
Drukuj
Wycieczka w Tatry
język kaszubski

Wycieczka w Tatry i wymiana międzyregionalna Kaszubi – Górale

Uczniowie naszej szkoły uczący się języka kaszubskiego poznają nie tylko Kaszuby, ale również inne wyraziste kulturowo regiony. W bieżącym roku szkolnym celem wyprawy było przybliżenie realiów kultury podhalańskiej. Na spotkanie z Góralami umówiliśmy się już w marcu, kiedy przedstawiciele Związku Podhalan gościli na Kaszubach z okazji obchodów Dnia Jedności Kaszubów w Chmielnie. W dniach 25- 30 maja uczniowie naszej szkoły wyjechali autokarem na 6-dniową wycieczkę i warsztaty regionalne w Tatry. Przed dojazdem do celu zawitaliśmy w Częstochowie, by polecić się opiece Matki Bożej na cały czas pobytu w górach. W miejscu zakwaterowania zamieszkaliśmy w Gliczarowie Górnym (w pięknym pensjonacie, w pokojach kilkuosobowych, wyposażonych w piękne łazienki, telewizory), najwyżej położonej wsi w Polsce, u zaprzyjaźnionych Górali.

Następnego dnia po śniadaniu wybraliśmy się do Jaskini Mroźnej. Pierwsze emocje przeżyliśmy w czasie wspinaczki do wejścia do jaskini. Pokonywanie takich wysokości, związane z tym piękne widoki, dostarczyły wiele miłych wrażeń (niektórzy pierwszy raz w życiu tak się wspinali). Samo przejście po jaskini to też niezapomniane przeżycie. Po wyjściu z jaskini weszliśmy do wąwozu Kraków i przeszliśmy się Doliną Kościeliska, podziwiając widoki. Po posiłku pojechaliśmy do Białki Tatrzańskiej zrelaksować swoje zmęczone intensywnym dniem ciała w tatrzańskich termach - to nowoczesny park wodny, a w nim: kompleks basenów termalnych, aquapark.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy wizytą w bacówce, gdzie dowiedzieliśmy się wszystkiego o produkcji oscypków. Potem cieszyliśmy się wjazdem wyciągiem krzesełkowym „Szymoszkowa” i odbyliśmy przyjemny spacer po Gubałówce. Znajdują się tam stragany, punkty gastronomiczne, gdzie uczniowie mogli kupić pamiątki dla swoich bliskich oraz spróbować lokalnych specjałów (królowały oscypki). Na dół zjechaliśmy oczywiście kolejką i poszliśmy podziwiać najpopularniejszą ulicę Zakopanego, czyli Krupówki. Tutaj odwiedziliśmy Muzeum Tatrzańskie, gdzie największe wrażenie zrobiły figury zwierząt żyjących w Tatrach. Poszliśmy też do Muzeum Figur Woskowych podziwiać postacie ze świata polityki, filmu oraz sportu. Nie mogliśmy pominąć cmentarza na Pęksowym Brzyzku, gdzie spoczywają artyści i wielkie postacie z historii Podhala. To miejsce jest śladem istnienia tych, którzy kreowali rzeczywistość miasta i tych, którzy tworzyli jego legendę; prawie każdy, kto zapisał się w dziejach miasta i Tatr znalazł tu swoje miejsce. Następnie odwiedziliśmy zaprojektowany przez Witkacego drewniany kościółek na Jaszczurówce.

Ponieważ na niedzielę mieliśmy zarezerwowane bilety na kolejkę na Kasprowy Wierch, poszliśmy na mszę do kościoła w naszej wsi, mogliśmy podziwiać jego piękny drewniany wystrój w góralskim stylu.

Popołudnie było relaksem u zaprzyjaźnionej grupy z Jelonka, czyli grill i zabawy na placu zabaw. Niedziela była tym dniem, kiedy mieliśmy zakosztować trudów prawdziwej wspinaczki. Wjechaliśmy koleją linową na Kasprowy Wierch. Niezapomniane widoki, zwłaszcza że pogoda dopisała i widoczność była fantastyczna. Można się było przekonać, iż  zima w górach jeszcze nie odpuściła i miejscami trzeba było przeprawiać się po śniegu. Ze szczytu Kasprowego powędrowaliśmy szlakami turystycznymi, odpoczywając co jakiś czas. Okazało się, że „dajemy radę”, dlatego pani przewodnik poprowadziła nas nieco dłuższą trasą. Tak zdobyliśmy szczyt Beskidu. To dopiero było przeżycie, zdobyty na własnych nogach szczyt!. Na dół zjechaliśmy kolejką linową, potem chwila relaksu na lodach i już byliśmy gotowi na dalsze wrażenia. Odwiedziliśmy Pustelnię Świętego Brata Alberta na Kalatówkach, gdzie zapoznaliśmy się z życiem tego niezwykłego człowieka i zobaczyliśmy pamiątki po nim. Pojechaliśmy też do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach W tzw. Parku Fatimskim na terenie sanktuarium umieszczony został ołtarz, przy którym Jan Paweł II odprawił mszę św. w Zakopanem 6 czerwca 1997. Obok niego ulokowano odsłonięty w 2004 pomnik, ukazujący Jana Pawła II w towarzystwie osobistego sekretarza, kard. Stanisława Dziwisza. Ten bardzo intensywnie spędzony dzień zakończył się dyskoteką, na której wszyscy świetnie się bawili.

Ostatni dzień pobytu to wjazd wozami do Morskiego Oka i przejście wokół niego, oczywiście pod opieką pani przewodnik.

Po obiedzie spotkaliśmy się z dziewczętami, które kultywują tradycje góralskie. Opowiedziały nam w szczegółach o strojach damskich i męskich. Wszyscy opiekunowie zostali na tę okoliczność w takowe ubrani. Dziewczęta zagrały, zaśpiewały piękne przyśpiewki góralskie, uczyły też tańczyć nasze dzieci. To był niezapomniany wieczór.

Trzeba jednak już było myśleć o powrocie. Choć bardzo żal tych pięknie spędzonych chwil, to jednak rodziny czekają. Poranna pobudka, ostatnie pakowanie, śniadanie i już siedzimy w autobusie. W drodze powrotnej, w podziękowaniu za bezpiecznie spędzony pobyt,  odwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, które jest związane z życiem i działalnością św. Faustyny Kowalskiej. Od lat 40. XX wieku miejsce pielgrzymek związanych z obecnością obrazu Jezusa Miłosiernego oraz grobu św. Faustyny. Pomodliliśmy się o szczęśliwy powrót i po krótkiej przerwie wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Wycieczka była bardzo udana, mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, podziwiać przepiękne widoki. Choć czasami kipiało od emocji, to cieszyliśmy się z każdej chwili spędzonej razem. Dzięki staraniom pani dyrektor i pomocy licznych sponsorów uczestnicy nie musieli ponosić całkowitych kosztów pobytu. Szczególnie pomogli nam finansowo: Wójt Gminy Sierakowice Tadeusz Kobiela oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju sołectwa Mojusz – za co serdecznie dziękujemy.

Administrator dnia czerwiec 09 2017
Drukuj
Dzień Dziecka
Z życie szkoły

1 czerwca to szczególna data dla wszystkich uczniów. Dzień Dziecka
w Naszej szkole obchodziliśmy w bardzo interesujący sposób. Dzieci
z punktu Przedszkolnego, Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie
z klas I-III dzięki Pani Joannie Kuśnierz z Kaszubskiego Parku Krajobrazowego uczestniczyli w warsztatach  pt. „Jestem pszczołą”. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy dotyczących życia
i zwyczajów pszczół. Wszyscy uczestnicy podzieli się na grupy i wiedzę swoją sprawdziliśmy w grze terenowej w szkole. Wykonaliśmy również sylwetkę żaby techniką orgiami. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tymi zadaniami. W nagrodę każdy otrzymał smaczny posiłek i deser w postaci lodów. Następnie każda klasa spędziła czas w swoim gronie. Klasa II urządziła sobie piknik w klasie i wspólnie niczym w kinie pod chmurką obejrzała seans.


Administrator dnia czerwiec 04 2017
Drukuj
Lekcja otwarta w kl.II
Z życie szkoły

23 maja uczniowie klasy II na swojej lekcji gościli niezwykłą publiczność- swoje mamy. Lekcja otwarta pozwoliła zobaczyć  rodzicom jak uczą się ich dzieci przy wykorzystaniu między innymi tablicy multimedialnej. Każdy uczeń aktywnie brał udział w lekcji i zaprezentował się z jak najlepszej strony. Po przerwie na mamy czekała niespodzianka. Występ z okazji Dnia Matki. Uczniowie wyrecytowali podziękowania dla mam oraz zaśpiewali najpiękniej jak umieli dwie piosenki. Występ się udał, pojawiły się łzy wzruszenia ale przede wszystkim uśmiech na twarzach wszystkich. Własnoręcznie wykonane prezenty bardzo się spodobały i stanowią pamiątkę tej niezwykłej wizyty w Naszej Szkole.


Administrator dnia czerwiec 01 2017
Drukuj
Rajd z Wybickim
Konkursy i osiągnięcia

27 maja Kacper Młyński, Jasiu Marcinski, Dominika Tutkowska z klasy IV oraz opiekun Beata Sildatk udali się na XII Rajd i Konkurs z J. Wybickim. Na star rajdu przybyło bardzo dużo drużyn z różnych zakatków- Miastka, Nakli, Kościerzyny, Kartuz, Mirachowa, Kamienicy Królewskiej, Skorzewa, Śremu, Sulęczyna, Parchowa i innch miejscowości. W tym roku trasa wiodła z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie do Dworku Wybickich w Sikorzynie. Przed rozpoczęciem 15 kilometrowej wędrówki zwiedziliśmy muzeum. Tym razem mieliśmy swoich przewodników - Kacpra, Dominikę i Jasia, bo doskonale przygotowali się do rajdu i to oni opowiadali o przedmiotach zgromadzonych w muzeum.Po teście wiedzy na temat J. Wybickiego, wyruszyliśmy w drogę. Z ciekawości postanowiliśmy sprawdzić dzięki aplikacji w telefonie czy rzeczywiście przejdziemy 15 km  i rzeczywiście trasa miała 15 km. Otrzymalismy mapę z zaznaczona trasą i ruszyliśmy. Po drodze czekały na nas zadania związane z Józefem Wybickim, ludźmi i czasami, w których żył. Żeby prawidłowo wykonać zadania trzeba było posiadać wiedzę z terenoznawstwa, malarstwa, historii i wojskowości oraz przede wszystkim nie zgubić sie i dojść do celu. Okazało sie , że niektóre dużyny zgubiły się. Naszej drużynie poszło całkiem nieźle, ale było to za mało by zdobyć generalskie epolety -głónej nagrody.Jednak Daminice, Kacprowi i Jasiowi należą się ogromne gratulacje.


Beata Sildatk

Administrator dnia maj 28 2017
Drukuj