HomeContact
Karnawał w Mojuszu
Z życie szkoły

Karnawał w Mojuszu

Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich.W poniedziałek 22 stycznia w Szkole Podstawowej w Mojuszu odbył się bal karnawałowy dla dzieci z Punktu Przedszkolnego i klas 0 - III. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową . Każdy przygotowywał się do zabawy bardzo rzetelnie. Świadczyła o tym różnorodność kostiumów i niezwykła pomysłowość, a parkiet wypełnił się księżniczkami, wróżkami, rycerzami, policjantami i wieloma innymi dziecięcymi bohaterami. Zadbano o kolorowe dekoracje, porywającą do tańca muzykę, przy której wszyscy bawili się doskonale. Na zakończenie była okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych strojach i cukrowa wata. Nad przebiegiem balu i bezpieczeństwem najmłodszych czuwał animator oraz wychowawczynie

 

                                                                            Irena Brzustewicz

                                                                            foto. Weronika Sikora


Administrator dnia luty 23 2018
Drukuj
Ferie 2018 - dyskoteka karnawałowa i nocka w szkole
Z życie szkoły

Ferie 2018 – dyskoteka karnawałowa i nocka w szkole.

            Uczniowie naszej szkoły hucznie przywitali ferie zimowe 2018 roku. Popołudniu klasy

IV -VII zaczęły obchodzić karnawał i rozpoczęła się dyskoteka,na której były tańce i ciekawe konkursy.

            Po zakończeniu dyskoteki uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą urządzili sobie nockę w szkole. Najpierw nabraliśmy sił po zabawie karnawałowej i zamówiliśmy pizzę. Później zgodnie z programem uczestnicy koła czytelniczego zorganizowali chwilę czytania i poddali się wspólnej lekturze pt. „Kłamczucha” Małgorzaty Musierowicz.
            Następnie bawili się chowanego, twistera,grę monopoly. Na życzenie uczniów około północy zaczął się seans kinowy i obejrzeliśmy 5 i 6 część o Harrym Potterze.

            To był mile spędzony czas, takie ferie rozpoczęte z rozmachem zostaną długo w naszej pamięci!

            Życzymy wszystkim odpoczywającym spokojnych ferii, relaksujcie się!

                                                                                              Anna Fuczka


Administrator dnia styczeń 30 2018
Drukuj
DOŻYWIANIE ZA LUTY 2018 r.-ZMIANA CEN POSIŁKÓW
Informacje

DOŻYWIANIE ZA LUTY 2018 r.-ZMIANA CEN POSIŁKÓW

Dożywianie nastąpi od dnia 12.02.2018 r.

Opłata żywieniowa za luty :

Zupa 13 dni * 1,02 zł = 13,26 zł

II danie 13 dni * 2,70 zł = 35,10 zł

Prosimy płatności za zupy i II danie dokonywać na konto do 09.02.2018 r.

odbiorca: Szkoła Podstawowa w Mojuszu

numer konta: 30 8324 0001 0000 0361 2000 0200.

W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę, adres, szkołę,

oraz za jaki miesiąc jest opłata żywieniowa.

Administrator dnia styczeń 26 2018
Drukuj
Święta za drzwiami
Z życie szkoły

Jak co roku wszyscy czekają na ten szczególny dzień w naszej szkole- dzień związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie tego dnia uczestniczą w projekcie „Święta za drzwiami”  przygotowują przedstawienie artystyczne, kartki świąteczne z życzeniami oraz ozdoby choinkowe. Wspólnie kolędujemy i stroimy drzewko bożonarodzeniowe. Najstarsze klasy zaprezentowały tradycyjną Gwiôzdkę. Na zakończenie wszyscy podzielili się opłatkiem i `złożyli sobie serdeczne życzenia. Rada Rodziców obdarowała uczniów słodkim upominkiem.


Administrator dnia styczeń 04 2018
Drukuj
DOŻYWIANIE ZA STYCZEŃ 2018 r.
Informacje

DOŻYWIANIE ZA STYCZEŃ 2018 r.

 

W związku z zamknięciem roku budżetowego prosimy o dokonanie płatności w styczniu.

 

Dożywianie nastąpi od dnia 03.01.2018 r.

Opłata żywieniowa za styczeń :

Zupa 18 dni * 0,93 = 16,74 zł

II danie 18 dni * 2,45= 44,10 zł

Prosimy płatności za zupy i II danie dokonywać na konto do 05.01.2018r.

odbiorca: Szkoła Podstawowa w Mojuszu

numer konta: 30 8324 0001 0000 0361 2000 0200.

W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka, klasę, adres, szkołę, oraz za jaki miesiąc jest opłata żywieniowa.

 

Administrator dnia grudzień 21 2017
Drukuj
Dodatkowy dzień wolny
Informacje

Dzień 2 stycznia 2018 roku będzie dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić w tym dniu opieki , będą zapewnione zajęcia opiekuńcze w godz. 8.00-13.00.

Administrator dnia grudzień 20 2017
Drukuj
Lekcja otwarta w klasie III
Z życie szkoły

15 grudnia odbyła się lekcja otwarta dla rodziców uczniów klasy III. Rodzice obserwowali swoje dzieci podczas zajęć matematycznych. Druga część lekcji miała charakter warsztatowy: uczniowie wraz z mamami wykonali zimowe bałwanki z białych skarpetek napełnionych ryżem. Wszystkim wspólna lekcja bardzo się podobała i czekają na kolejne takie spotkanie.


Administrator dnia grudzień 20 2017
Drukuj
Mikołaj w szkole.
Z życie szkoły

6 grudnia Naszą szkołę odwiedził Mikołaj z słodkimi upominkami. Wszyscy bardzo się cieszyli na jego widok. Uczniowie by poczuć świąteczną atmosferę ubrali czapki Mikołaja.  Klasa III i II tego dnia wspólnie przygotowywały i piekły świąteczne ciasteczka. Odliczamy już dni do Bożego Narodzenia.

Administrator dnia grudzień 14 2017
Drukuj
TRIATHLON MATEMATYCZNY
Konkursy i osiągnięcia

Uczniowie klas IV-VI brali udział w Ogóln0polskim Internetowym Konkursie Matematycznym pod nazwa "TRIATHLON MATEMATYCZNY".

Konkurs ten polegał na tym, że każdy uczeń biorący udział w tym konkursie, po uprzednim zarejestrowaniu się logował się na stronie tego konkursu i następnie rozwiązywał zadania matematyczne. Były trzy podejścia. Uczniowie oczekują na wyniki konkursu.

 

Administrator dnia grudzień 13 2017
Drukuj
Zbigniew Dalecki z Sierakowic wygrywa I turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego.
Zbigniew Dalecki z Sierakowic wygrywa I turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego.

2 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Mojuszu, odbył się pierwszy turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego 2017/18.

W turnieju zwyciężył Dalecki Zbigniew - FC Sierakowice. Drugie miejsce zdobył Dawidowski Zenon - Nasz Dach Stężyca. Trzecie miejsce zajął Felskowski Ireneusz – Leszczyna. Rywalizację par wygrali Labuda Kazimierz i Dalecki Zbigniew z FC Sierakowice. Najlepszym zespołem w turnieju było FC Sierakowice. Kolejne miejsca zajęły Leszczyna i Słupia Sulęczyno.

II turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego 2017/18, zostanie rozegrany 13 styczna 2018 roku (godz. 15) również w Szkole Podstawowej w Mojuszu.

Na cykl Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego będzie się składać V turniejów, które wyłonią zwycięzców klasyfikacji indywidualnej, par oraz drużynowej. W każdym turnieju zawodnicy rozegrają 5 rund sportowych po 32 rozdania. Liga będzie rozgrywana wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce najstarszym trumfem. Zawodnicy rywalizują o tytuł Mistrza Powiatu Kartuskiego oraz nagrodę główną telewizor w klasyfikacji open.

Wszystkie turnieje będą rozgrywane w soboty o godz. 15,  w Szkole Podstawowej w Mojuszu. Podsumowanie Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego, nastąpi 28 kwietnia 2018 roku w finałowym turniejem o Mistrzostwo Gminy Sierakowice.

Patronat honorowy Wójt Gminy Sierakowice - Tadeusz Kobiela

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich baśkarzy z północy Kaszub do rywalizacji sportowej w rozgrywkach Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego w sezonie 2017/18. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje.

Administrator dnia grudzień 08 2017
Drukuj
WARSZTATY REGIONALE W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM
przedszkole

WARSZTATY REGIONALE W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

 

 23 listopada 2017 r.  nasze przedszkole odwiedziła pani Bożena Kupper – Krzyżanowska.  Pani Bożena przeprowadziła warsztaty regionalne w Punkcie Przedszkolnym, Oddziale Przedszkolnym oraz w klasach I – III. Pokazała dzieciom jak to nasze babcie przędły wełnę na kołowrotku, jak produkuje się wełnę na skarpetki, szal, czapkę i rękawiczki. Dzieci z uwagą obserwowały pokaz przędzenia wełny a następnie same zwijały ją w kłębuszek. Po pokazie każde dziecko otrzymało deseczkę z wzorem kaszubskich , które musiało pomalować farbkami w odpowiednich kolorach. Dzieciom bardzo podobały się warsztaty i zaprosiliśmy panią na następne zajęcia.

 

Lucyna Łagoda i Barbara Grad


Administrator dnia grudzień 04 2017
Drukuj