HomeContact
Warsztaty dla rodziców
Informacje
Zapraszamy rodziców,którzy mają dzieci wieku 6-9 lat, na warsztaty : " Moje dziecko nie chce pisać jak mu pomóc?"
Odbędą się dnia: 28 października 2019r. godz. 16-17.30 w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Kartuzach
Warsztaty prowadzą:
pedagodzy Anna Bladowska i Katarzyna Korczyńska
 
Administrator dnia październik 22 2019
Drukuj
Zbiórka telefonów
Informacje

Uczniowie klas I-III oraz oddziały przedszkolne oddają telefony pani Weronice Sikorze, a uczniowie klas IV-VIII pani Ewie Glińskiej.

Administrator dnia październik 17 2019
Drukuj
Dyktando Kaszubskie
język kaszubski

XVIII Dyktando Kaszubskie

          Jak co roku miłośnicy kaszubszczyzny zmierzyli się ze sobą podczas konkursu poprawnego pisania w języku kaszubskim.

          Tegoroczna edycja XVIII Dyktanda Kaszubskiego odbyła się 5 października w Słupsku. Organizatorami wydarzenia byli m. in. : Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Oddział w Słupsku, Miasto Słupsk, Gmina Kobylnica, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku oraz Centrum Języka i Kultury Kaszubskiej Uniwersytetu Gdańskiego.

          W tegorocznych zmaganiach wzięło udział blisko dwustu uczestników, w tym sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej w Mojuszu wyłonionych podczas szkolnych eliminacji. W tym roku treść dyktanda dotyczyła życia i twórczości Jana Trepczyka. Uczniowie startowali w III kategoriach: kl. I-III, kl. IV-VI i kl. VII-VIII. Niestety tym razem nikt nie zakwalifikował się do II etapu.

          Warto podkreślić, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla uczestników różne atrakcje. Czas między poszczególnymi etapami dyktanda, wypełniały występy artystyczne, w tym zespołu "Marzenie" z SP 2 w Słupsku, "Lęborskich Słoneczek" zespołu kaszubskiego ze Społecznej Językowej Szkoły Podstawowe LTO oraz zespołu kaszubskiego "Jantar" z ZS Motarzyno. Rywalizacji o miano najlepszego znawcy kaszubskiej ortografii towarzyszyły także zajęcia zorganizowane przez Teatr Lalki "Tęcza", warsztaty z Ipodami. Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach filcowania, wykonując kolorowe kwiaty. Ponadto odbyli krótką wycieczkę do Ustki, gdzie przespacerowali się brzegiem morza i zobaczyli port. Na zakończenie obejrzeli koncert znanej i cenionej wokalistki Weroniki Korthals.


 Administrator dnia październik 16 2019
Drukuj
Zajęcia kulinarne
język kaszubski

Zajęcia kulinarne w klasie czwartej

Uczniowie klasy czwartej upiekli na lekcji języka kaszubskiego pyszne gofry. Przedtem przetłumaczyli cały przepis na język kaszubski.  Gofry smakowały uczniom, o czym świadczą zdjęcia.


Administrator dnia październik 16 2019
Drukuj
Biegi Uliczne Wokół Ołtarza Papieskiego
Konkursy i osiągnięcia

13 października 2019 r. odbyły się XIX Biegi Uliczne Wokół Ołtarza Papieskiego. Z naszej szkoły grupę najmłodszą reprezentowali: Zuzia i Amelia Rompa, Oliwia Marcińska, Seweryn Tutkowski, Szczepan Koszałka, Stasiu Koszałka i Błażej Rompa.Oni pobiegli 300m. Rocznik 2010-2009 (500m) reprezentowali: Roksana Tutkowska, Wojtek Marcinski. Roczniki 2008-2007: Paulina Miotk, która zajęła II miesce, Dominika Tutkowska, Jasiu Koszałka, Daniel i Kacper Młyńscy.Dziewczyny przebiegły 500m, a chłopcy 1500m.Dziewczyny-rocznik 2006-2005 (1500m): Julia Koszałka, Jagoda Tutkowska i Nadia Młyńska. 

Wszystkim zawodnikom należą się wielkie gratulacje!


Administrator dnia październik 13 2019
Drukuj
Podium dla dziewcząt
Konkursy i osiągnięcia

II miejscem zakończyły się dla dziewcząt gminne zawody w unihokeja ( dziewczęta rocznik 2005-2006), które odbyły się w Tuchlinie. Dziewczyny uległy tylko drużynie z Gowidlina, a pokonały z Tuchlina, Łyśniewa i Szopy. Wicemistrzynie gminne grały w składzie: Daria, Natalia, i Jagoda z kl.VIII, Julia i Dominika z kl.VII oraz Paulina z kl.VI.

Administrator dnia październik 11 2019
Drukuj
Biegi Wokół Ołtarza Papieskiego
Informacje

Polecamy zapisy online, dzięki czemu unikniecie Państwo oczekiwania w kolejce.

Formularz zapisów indywidualnych:
https://forms.gle/2sX3Yen6RUMSXKEn8

Formularz zapisów dla szkół i klubów sportowych:
https://forms.gle/ZA3bwX3Ewkbv9umZ6  

Administrator dnia październik 06 2019
Drukuj
telefon zaufania
Informacje

Administrator dnia październik 03 2019
Drukuj
Sprzątanie Świata
Z życie szkoły

Sprzątanie świata 2019

            Uczniowie naszej szkoły kolejny raz przystąpili do akcji Sprzątanie Świata Polska.   W tym roku przyświecało jej  hasło  Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy! W tym roku posprzątam mój kawałek Polski! :)

Akcja w naszej szkole  trwała od 20  do  27 września 2019 r. Każda klasa na godzinie wychowawczej sprzątała  wyznaczony teren naszej wsi i jej okolicy. Dbaliśmy o bezpieczeństwo i pamiętaliśmy o rękawiczkach. To Kaszubski Park Krajobrazowy  zaopatrzył nas w worki i rękawiczki . Za co serdecznie dziękujemy. J Zebraliśmy 19 dużych worków  odpadów i przynieśliśmy  je  na teren szkoły, skąd  zostały one odebrane przez firmę „Elwoz”. Była to praca  z szerokim uśmiechem na twarzy. Robimy to przecież dla siebie.

Cieszymy się, że mogliśmy posprzątać kawałek naszej Polski. Każdy, duży czy mały,  powinien  dbać o otoczenie, promować nieśmiecenie oraz przyjąć styl życia Less Waste (dosł. tłum. "mniej odpadów" lub "mniej marnowania").

 

Administrator dnia październik 03 2019
Drukuj
zaproszenie
Informacje

Administrator dnia wrzesień 18 2019
Drukuj
Stypendium szkolne
Informacje

a podstawie art. 90d oraz art. 90e ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty
(Dz. U. z 2018r., poz. 1457 ze zm.) uczniom i słuchaczom przysługuje prawo do pomocy materialnej o charakterze socjalnym.

Składanie wniosków o przyznanie stypendium szkolnego:

  • Uczniowie szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, wychowankowie publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno – wychowawczych (do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki) zamieszkani na terenie gminy Sierakowice -  w terminie do dnia 15.09.2019r. w Zespole Ekonomiczno- Administracyjnym Szkół w Sierakowicach (Urząd Gminy pok. 305, II piętro).
  • Słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych w terminie do dnia 15.10.2019r.  w Zespole Ekonomiczno- Administracyjnym Szkół w Sierakowicach (Urząd Gminy pok. 305, II piętro).

Miesięczna wysokość dochodu netto na osobę w rodzinie ucznia/słuchacza, uprawiająca do ubiegania się o stypendium szkolne, nie może być wyższa niż kwota, o której mowa  w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2018r., poz. 1508 ze zm.) tj. kwota 528 zł.

Administrator dnia wrzesień 02 2019
Czytaj więcej · 89 czytań ·Drukuj