HomeContact
Festyn 2017
Informacje

XII FESTYN RODZINYY

 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MOJUSZU

03.06.2017r. GODZ. 14.00-18.00

W PROGRAMIE:

                                                               - BAJKOWA POSTAĆ PROWADZACA FESTYN

                                                                - SZCZUDLARZ

                     -BALONOWE SHOW

                                                                                                         - SHOW EKWILIBRYSTYCZNO-AKROBATYCZNE

                                                  -WYSTĘPY DZIECI

                                                              - KONKURSY Z NAGRODAMI

                                                                -KAWIARENKA

SERDECZIE ZAPRASZAMY!

Administrator dnia maj 28 2017
Drukuj
Rajd z Wybickim
Konkursy i osiągnięcia

27 maja Kacper Młyński, Jasiu Marcinski, Dominika Tutkowska z klasy IV oraz opiekun Beata Sildatk udali się na XII Rajd i Konkurs z J. Wybickim. Na star rajdu przybyło bardzo dużo drużyn z różnych zakatków- Miastka, Nakli, Kościerzyny, Kartuz, Mirachowa, Kamienicy Królewskiej, Skorzewa, Śremu, Sulęczyna, Parchowa i innch miejscowości. W tym roku trasa wiodła z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie do Dworku Wybickich w Sikorzynie. Przed rozpoczęciem 15 kilometrowej wędrówki zwiedziliśmy muzeum. Tym razem mieliśmy swoich przewodników - Kacpra, Dominikę i Jasia, bo doskonale przygotowali się do rajdu i to oni opowiadali o przedmiotach zgromadzonych w muzeum.Po teście wiedzy na temat J. Wybickiego, wyruszyliśmy w drogę. Z ciekawości postanowiliśmy sprawdzić dzięki aplikacji w telefonie czy rzeczywiście przejdziemy 15 km  i rzeczywiście trasa miała 15 km. Otrzymalismy mapę z zaznaczona trasą i ruszyliśmy. Po drodze czekały na nas zadania związane z Józefem Wybickim, ludźmi i czasami, w których żył. Żeby prawidłowo wykonać zadania trzeba było posiadać wiedzę z terenoznawstwa, malarstwa, historii i wojskowości oraz przede wszystkim nie zgubić sie i dojść do celu. Okazało sie , że niektóre dużyny zgubiły się. Naszej drużynie poszło całkiem nieźle, ale było to za mało by zdobyć generalskie epolety -głónej nagrody.Jednak Daminice, Kacprowi i Jasiowi należą się ogromne gratulacje.


Beata Sildatk

Administrator dnia maj 28 2017
Drukuj
wycieczka dzieci pierwszokomunijnych
Z życie szkoły

Około 200 dzieci wraz z opiekunami 16 maja 2017r. ze szkół leżących na terenie parafii p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Marcina w Sierakowicach udali się na wycieczkę dzieci pierwszokomunijnych do Sianowa i Szymbarka. Jak co roku uczniowie klasy III  z dziećmi ze szkoły w Szopie tworzyły jedną grupę pod opieką pani katechetki   i mamy Korneliusza. U stóp Matki Boskiej Pięknej Miłości  w Sianowie dzieci dziękowały za przystąpienie do sakramentów i prosiły o potrzebne łaski. Kustosz sanktuarium ksiądz proboszcz  E. Grzędzicki  opowiedział dzieciom historię tego cudownego miejsca, potem dzieci  obejrzały stacje drogi krzyżowej i po wspólnym zdjęciu pojechały do Szymbarka. Tam wszystkich zachwycała najdłuższa deska świata, dom do góry nogami. Chwilą zadumy nad losem  Polaków  było zwiedzanie domu Sybiraka. Dzieci poznały również historię żołnierza niedźwiedzia Wojtka i niektórzy z przerażeniem wsłuchiwali się w nalot w bunkrze. Po zwiedzeniu kościoła z przeróżnymi pamiątkami  z różnych miejsc, wszyscy udali się na obiad , po którym trzeba było już wrócić do domu.


Administrator dnia maj 28 2017
Drukuj
warsztaty terenowe "Jestem pszczołą"
Z życie szkoły

22 maja klasa V pod opieką pani Bożeny Obel i przy wsparciu pani Iwony Jaroszyk , udała się do Mirachowa na warsztaty terenowe „Jestem pszczołą”. Odległość tą pokonaliśmy na rowerach. Warsztaty przygotowała pani Joanna Kuśnierz z Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Były prace plastyczne, wykonywanie sylwetek żaby  i pszczoły. Była również gra terenowa wykonywanie zadań w terenie na czas w grupach . Uczniowie świetnie poradzili sobie z tymi zadaniami. Pogoda była fantastyczna, był też smaczny posiłek. Lekcja w terenie bardzo nam się podobała, zresztą zajęcia przygotowywane przez panią Joasię zawsze są interesujące i chętnie bierzemy w nich udział.


Administrator dnia maj 28 2017
Drukuj
wycieczka rowerowa do Mirachowa
Z życie szkoły

W piątek, 19  maja grupa uczniów z klasy V i VI wyruszyła na wycieczkę rowerową do Mirachowa. Nocowaliśmy w leśniczówce i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice lasów Mirachowskich. Zwiedziliśmy bunkier Gryfa Pomorskiego, miejsce pamięci śmierci czterech partyzantów. Widzieliśmy czteropienny rozłożysty buk oraz groty zlepieńcowe nad jeziorem Lubygość. Zakończenie dnia spędziliśmy przy ognisku nasłuchując ptaków. Paweł Jaroszyk z zamiłowania ornitolog przekazał Nam wiele cennych informacji o ptakach jakie mieliśmy okazję usłyszeć, niestety nie udało nam się wywołać Puszczyka. W sobotę tuż po godzinie 3.00 udaliśmy się na ptasią pobudkę usłyszeliśmy między innymi drozda śpiewaka oraz kosa. Następnie część z Nas wybrała się do punktu widokowego „Szczelina Lechicka”. Z tego wzniesienia rozpościera się malowniczy widok na położone u jego stóp Jezioro Kocenko. Tuż po godzinie 9.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną rowerami przez las do Mojusza.

Administrator dnia maj 25 2017
Drukuj
DOŻYWIANIE ZA CZERWIEC 2017 r.
Informacje

DOŻYWIANIE ZA CZERWIEC 2017 r.

 

Prosimy o dokonanie płatności przelewem za maj  do 29 maja

2017 r., gdyż na tej podstawie będą zamawiane posiłki.

Opłata żywieniowa za czerwiec :

Zupa 14 dni * 0,97 = 13,58

II danie 14 dni * 2,50=35,00

Prosimy płatności za zupy i II danie dokonywać na konto: ZEAS
ul. Lęborska 30, 83-340 Sierakowice, subkonto: „Szkoła Podstawowa
w Mojuszu”, numer konta: 30 8324 0001 0000 0361 2000 0200. W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka, adres, szkołę, klasę oraz za jaki miesiąc jest opłata żywieniowa.

Administrator dnia maj 25 2017
Drukuj
ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW
Z życie szkoły

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

Dnia 17 maja br. w klasie 1 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tego dnia uśmiech gościł na twarzach wszystkich uczniów ponieważ cieszyli się z obecności rodziców w szkole oraz z tego, że mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności przez najważniejszymi osobami w ich życiu.


Administrator dnia maj 21 2017
Drukuj
POZNAJEMY ZAWODY
Z życie szkoły

POZNAJEMY ZAWODY

                W ramach spotkań z przedstawicielami ciekawych zawodów, w minionym miesięcy uczniowie klasy 1 na zajęciach w swojej klasie gościli fryzjerkę, Panią Magdalenę oraz budowlańca, Pana Piotra. Pierwszoklasiści pogłębili wiedzę na temat w/w zawodów a także dowiedzieli się, że ciężka praca się opłaca J Bardzo dziękujemy p. Magdalenie oraz p. Piotrowi za poświęcony nam czas.


Administrator dnia maj 21 2017
Drukuj
Sierakowice 21.05.2017 - Małe Kaszuby Biegają
Konkursy i osiągnięcia

12 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w biegach z cyklu Małe Kaszuby Biegają , które odbywały się w Sierakowicach 21 maja.Na starcie zjawili się biegacze z całego województwa. W tym roku było ich naprawdę bardzo dużo. Dla wszystkich naszych uczniów - Pauliny, Błażeja, Daniela z kl. III, Kacpra M. z kl.IV, Natalii, Darii, Nadii M. z kl. V , Kingi S. i Kingi F., Julii Blok, Karoliny M., Oliwii z kl. VI należą sie ogromne gratulacje! 


Administrator dnia maj 21 2017
Drukuj
zabawy na placu zabaw
przedszkole

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego bardzo chętnie spędzają czas na placu zabaw.

Administrator dnia maj 19 2017
Drukuj
uroczystość na Górze Olimp
Z życie szkoły

Dnia 9 maja 2017 roku do naszej szkoły przybyli niezwykli goście! Okazało się, że byli to bogowie greccy, którzy wybrali naszą placówkę, aby siebie przedstawić.

            W ramach zakończenia cyklu lekcji poświęconych mitologii greckiej uczniowie klasy V przebrali się za  bogów i zorganizowali uroczystość na Górze Olimp.  Każdy przygotował krótką historię, strój i atrybut odpowiedni dla wybranego przez siebie boga. Wynik swojej pracy przedstawiali kolegom i koleżankom z młodszych klas.


Administrator dnia maj 19 2017
Drukuj