HomeContact
Aktywne ferie
Z życie szkoły

      9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Warto uczcić to święto w należyty sposób, dlatego we wtorek 17 stycznia szkolna stołówka  zamieniła się we włoską pizzerię. Uczniowie klasy II wraz z przyjaciółmi bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowali prawdziwą pizzę. Mali kucharze wyrabiali ciasto, tarli ser, kroili paprykę i przygotowali sos. Następnie wszyscy z wielkim zaangażowaniem nakładali kolejne produkty na swój kawałek ciasta. Gdy pizza już się upiekła  nadeszła oczekiwana przez wszystkich chwila – poczęstunek. Dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy.

Weronika Sikora

Administrator dnia styczeń 19 2017
Drukuj
Zajęcia kulinarne w Punkcie przedszkolnym.
przedszkole

W dniu 05.01.2017 r. p. Basia i p. Lucyna zorganizowały zajęcia kulinarne dla dzieci z Punktu przedszkolnego. Dzieci bardzo chętnie pomagały przy przygotowaniu ciasta do babeczek, każde z dzieci miało swój udział co widać na zdjęciach :).


Administrator dnia styczeń 18 2017
Drukuj
dożywianie luty
Informacje

DOŻYWIANIE ZA LUTY 2017 r.

 

 

Prosimy o dokonanie płatności przelewem za luty  do dnia 27 stycznia 2017 r., gdyż na tej podstawie będą zamawiane posiłki.

Opłata żywieniowa za luty :

Zupa 20 dni * 0,97 = 19,40

II danie 20 dni * 2,50=50,00

Prosimy płatności za zupy i II danie dokonywać na konto: ZEAS ul. Lęborska 30, 83-340 Sierakowice, subkonto: „Szkoła Podstawowa w Mojuszu”, numer konta: 30 8324 0001 0000 0361 2000 0200. W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka, adres, szkołę, klasę oraz za jaki miesiąc jest opłata żywieniowa.

Administrator dnia styczeń 14 2017
Drukuj
Spotkanie z policjantem
Z życie szkoły

Spotkanie z policjantem dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii

 4 stycznia 2017r. gościliśmy w Naszej Szkole asp. szt. Jarosław Pyszka –Dzielnicowego Komisariatu Policji w Sierakowicach, który przypomniał o zagrożeniach czyhających na uczniów w trakcie ferii zimowych, zwrócił uwagę jak ich unikać. Pan aspirant omówił ze wszystkimi uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych  i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała również przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach  i rzekach. Ostrzegł przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic oraz udzielił wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu.

Weronika Sikora


Administrator dnia styczeń 08 2017
Drukuj
Wigilia
przedszkole

Dzieci z Punktu przedszkolnego wraz z wychowaczynią p. Barbrą Grad miło spędzili wigilię. Wspólnie śpiewali kolędy, łamali się opłatkiem i składali życzenia świąteczne.


Administrator dnia grudzień 28 2016
Drukuj
W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
przedszkole

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Dzieci z Punktu przedszkolnego przygotowują się na nadejście Świąt. Wspólnie zrobiły łańcuch oraz kartkę z życzeniami na choinkę szkolną, która wspólnie z innymi uczniami przystroiły 22 grudnia. 

Administrator dnia grudzień 28 2016
Drukuj
dożywianie
Informacje

UWAGA ZMIANA W SPOSOBIE DOKONYWANIA PŁATNOŚCI

ZA DOŻYWIANIE

 Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mojuszu informuje, iż w związku z wprowadzeniem przez Gminę Sierakowice centralizacji rozliczeń w zakresie podatku od towarów i usług, zaistniała konieczność ponownego dokonywania płatności indywidualnych. Prosimy o dokonywanie płatności przelewem za każdy kolejny miesiąc do 28 dnia miesiąca poprzedzającego dożywianie, gdyż na tej podstawie będą zamawiane posiłki. Jeśli nie dokonają Państwo płatności w wyżej wymienionym terminie, będzie to oznaczało, że dziecko nie będzie korzystało z dożywiania w kolejnym miesiącu.

Opłata żywieniowa za styczeń :

Zupa  - 11 dni * 0,97 = 10,67

II danie -  11 dni * 2,50 = 27,50

         Prosimy płatności za zupy i II danie dokonywać na konto: ZEAS ul. Lęborska 30, 83-340 Sierakowice, subkonto: „Szkoła Podstawowa w Mojuszu”, numer konta: 30 8324 0001 0000 0361 2000 0200

W tytule przelewu proszę wpisać imię i nazwisko dziecka, adres, szkołę, klasę oraz za jaki miesiąc jest opłata żywieniowa.

Administrator dnia grudzień 27 2016
Drukuj
Spotkanie z przedstawicielami KRUSu
Z życie szkoły

5 grudnia 2016r. uczniowie klas IV-VI spotaki się z przedstawicielami KRUSu. Tematem spotkania były zagrożenia, które czyhają na wsi, a szczególnie w gospodarstwach rolnych. Na koniec bardzo ciekawej pogadanki uczniowie wypełnili test konkursowy i otrzymali nagrody.
Administrator dnia grudzień 10 2016
Drukuj
andrzejki
Z życie szkoły

W czwartek 26 XI, klasy młodsze oraz punkt przedszkolny bawiły się wesoło na zabawie andrzejkowej. Wodzirejem był znany i lubiany przez dzieci pan Szymon.Były atrakcje banki mydlane, układy taneczne, ale największa atrakcja była na końcu. Każde dziecko otrzymało porcję waty cukrowej. Kolejka oczekujących może nieco starszym przypomnieć minione czasy.


Administrator dnia grudzień 10 2016
Drukuj
Koło przyrodnicze "Przygody z przyrodą"
Z życie szkoły

Koło przyrodnicze „Przygody z przyrodą” od maja realizuje projekt Poczuj miętę do przyrody, czyli powszechny spis z natury . W ramach tego projektu odbyły się warsztaty „Kalendarz przyrody”. Było to spotkanie z naukowcami z UG. Ornitologiem panią Moniką Jarosińską oraz botanikiem panem Arturem Eichmannem.

Opowiedzieli oni o zmianach w przyrodzie w zależności od pory roku.

Były także zajęcia praktyczne w terenie obserwacje jesienno- zimowych zmian w przyrodzie.

Przygotowaliśmy się (na razie teoretycznie) do rozwieszania budek lęgowych.

Zajęcia organizuje dla nas kartuski CIE pod kierownictwem dobrze znanej naszym uczniom pani Anny Dereń oraz pani Martyny Plichta. Zajęcia są niezwykle interesujące. Chętnie bierzemy w nich udział

Administrator dnia grudzień 10 2016
Drukuj
wnioski na dożywianie
Informacje

Administrator dnia grudzień 10 2016
Czytaj więcej · 36 czytań ·Drukuj