HomeContact
Mikołaj w szkole.
Z życie szkoły

6 grudnia Naszą szkołę odwiedził Mikołaj z słodkimi upominkami. Wszyscy bardzo się cieszyli na jego widok. Uczniowie by poczuć świąteczną atmosferę ubrali czapki Mikołaja.  Klasa III i II tego dnia wspólnie przygotowywały i piekły świąteczne ciasteczka. Odliczamy już dni do Bożego Narodzenia.

Administrator dnia grudzień 14 2017
Drukuj
TRIATHLON MATEMATYCZNY
Konkursy i osiągnięcia

Uczniowie klas IV-VI brali udział w Ogóln0polskim Internetowym Konkursie Matematycznym pod nazwa "TRIATHLON MATEMATYCZNY".

Konkurs ten polegał na tym, że każdy uczeń biorący udział w tym konkursie, po uprzednim zarejestrowaniu się logował się na stronie tego konkursu i następnie rozwiązywał zadania matematyczne. Były trzy podejścia. Uczniowie oczekują na wyniki konkursu.

 

Administrator dnia grudzień 13 2017
Drukuj
Zbigniew Dalecki z Sierakowic wygrywa I turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego.
Zbigniew Dalecki z Sierakowic wygrywa I turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego.

2 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Mojuszu, odbył się pierwszy turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego 2017/18.

W turnieju zwyciężył Dalecki Zbigniew - FC Sierakowice. Drugie miejsce zdobył Dawidowski Zenon - Nasz Dach Stężyca. Trzecie miejsce zajął Felskowski Ireneusz – Leszczyna. Rywalizację par wygrali Labuda Kazimierz i Dalecki Zbigniew z FC Sierakowice. Najlepszym zespołem w turnieju było FC Sierakowice. Kolejne miejsca zajęły Leszczyna i Słupia Sulęczyno.

II turniej Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego 2017/18, zostanie rozegrany 13 styczna 2018 roku (godz. 15) również w Szkole Podstawowej w Mojuszu.

Na cykl Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego będzie się składać V turniejów, które wyłonią zwycięzców klasyfikacji indywidualnej, par oraz drużynowej. W każdym turnieju zawodnicy rozegrają 5 rund sportowych po 32 rozdania. Liga będzie rozgrywana wg obowiązujących przepisów gry - Baszka Méster Sport, z asem serce najstarszym trumfem. Zawodnicy rywalizują o tytuł Mistrza Powiatu Kartuskiego oraz nagrodę główną telewizor w klasyfikacji open.

Wszystkie turnieje będą rozgrywane w soboty o godz. 15,  w Szkole Podstawowej w Mojuszu. Podsumowanie Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego, nastąpi 28 kwietnia 2018 roku w finałowym turniejem o Mistrzostwo Gminy Sierakowice.

Patronat honorowy Wójt Gminy Sierakowice - Tadeusz Kobiela

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich baśkarzy z północy Kaszub do rywalizacji sportowej w rozgrywkach Ligi Baśki Powiatu Kartuskiego w sezonie 2017/18. Dodatkowo zapewnia jadło i kaszubską kawę oraz ciekawe atrakcje.

Administrator dnia grudzień 08 2017
Drukuj
WARSZTATY REGIONALE W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM
przedszkole

WARSZTATY REGIONALE W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

 

 23 listopada 2017 r.  nasze przedszkole odwiedziła pani Bożena Kupper – Krzyżanowska.  Pani Bożena przeprowadziła warsztaty regionalne w Punkcie Przedszkolnym, Oddziale Przedszkolnym oraz w klasach I – III. Pokazała dzieciom jak to nasze babcie przędły wełnę na kołowrotku, jak produkuje się wełnę na skarpetki, szal, czapkę i rękawiczki. Dzieci z uwagą obserwowały pokaz przędzenia wełny a następnie same zwijały ją w kłębuszek. Po pokazie każde dziecko otrzymało deseczkę z wzorem kaszubskich , które musiało pomalować farbkami w odpowiednich kolorach. Dzieciom bardzo podobały się warsztaty i zaprosiliśmy panią na następne zajęcia.

 

Lucyna Łagoda i Barbara Grad


Administrator dnia grudzień 04 2017
Drukuj
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOEGO MISIA W PRZEDSZKOLU
przedszkole

25 LISTOPADA ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

 

Mały, duży, bury, miękki, puchaty i kolorowy. Każdy ma własnego ulubionego misia.  25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci– Pluszowy Miś.

24 listopada dzieci z  Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego  przyniosły do przedszkola swoje ukochane  pluszaki.  To był wyjątkowy dzień dla naszych milusińskich.  Misie cały dzień mogły towarzyszyć dzieciom w zabawie. Dzieci pozowały do zdjęć ze swoim ulubionym misiem.

 

Lucyna Łagoda i Barbara Grad


Administrator dnia grudzień 04 2017
Drukuj
Dyskoteka andrzejkowa
Z życie szkoły

Była, była zabawa!

 

            Z okazji Andrzejek w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Uczniowie przez ponad trzy godziny bawili przy muzyce, ale również okazali się świetnymi organizatorami, ponieważ sporo uczniów klas IV – VII przygotowało konkursy zespołowe. Świetną atmosferę, która panowała w czasie imprezy widać na poniższych zdjęciach!

                                                                                  Anna Fuczka


Administrator dnia grudzień 01 2017
Drukuj
Szlachetna paczka
Szlachetna paczka

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele!

            W naszej szkole w dniach 29. 11. - 05.12.2017r. organizowana jest akcja „Szlachetna paczka”. Postanowiliśmy w tym roku wspomóc dwie rodziny mieszkające w naszym województwie, w powiecie bytowskim. Dlatego zwracamy się z prośbą o okazanie dobrego serca i zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji. Wszystkie osoby chętne do pomocy prosimy  o zgłaszanie się do organizatorki akcji

 – p. Anny Fuczki. W szkole jest wyznaczony punkt, gdzie można składać podarunki – dolny korytarz.

SZKOŁA PODSTAWOWA W MOJUSZU  w tym roku pomaga zorganizować 

Szlachetną Paczkę dla potrzebujących rodzin. Prowadzimy zbiórkę żywności. 

Nie bądź obojętny, pomóż i Ty! :)
 
Co jest potrzebne do paczki? Mąka, kasza, ryż, makaron, olej, cukier, herbata, kawa sypana,  kawa inka, mleko, kakao pitne, konserwy rybne, konserwy mięsne, warzywa w puszkach, owoce w puszkach, dżem truskawkowy, ketchup

Administrator dnia grudzień 01 2017
Drukuj
Książę i żebrak
Z życie szkoły

Wycieczka

            24 listopada 2017 roku uczniowie klas IV – VII wybrali się do Kartuz na przedstawienie teatralne pt. „Książę i żebrak”. Wszyscy byli zachwyceni grą aktorów, bogatą scenerią oraz pomysłowością scenarzysty. Opiekunami były p. Iwona Kolka i p. Anna Fuczka. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły pokazali, że umieją zachowywać się kulturalnie w teatrze, niestety... były i takie osoby z innych szkół, którzy utrudniali nam odbiór , ale i tak wrażenia po przedstawieniu zostaną na długo w naszej pamięci.

                                                                       Anna Fuczka


Administrator dnia grudzień 01 2017
Drukuj
Wojewódzki konkurs ortograficzny
Konkursy i osiągnięcia

Wojewódzki konkurs ortograficzny

 

            23 listopada nasza uczennica  klasy IV - tej– Amelia Lehmann wzięła udział

 w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym w Goręczynie pt. „Jesienne dyktando”.

            Serdecznie gratulujemy chęci i życzymy kolejnych sukcesów!

                                                                                  Anna Fuczka


Administrator dnia grudzień 01 2017
Drukuj
Światowy Dzień Rzucania Palenia
Z życie szkoły

Światowy Dzień Rzucania Palenia - 16 listopada - obchodzony był w tym roku pod hasłem "Rzuć Palenie Razem z Nami". W klasach młodszych podjęto działania profilaktyczne propagujące wolny od dymu tytoniowego styl życia. We wszystkich klasach uczniowie wysłuchali pogadanek dotyczących szkodliwości dymu tytoniowego, analizowali problem palenia tytoniu, jego wpływu na zdrowie i życie człowieka. Zwrócono szczególną uwagę na biernych palaczy - osoby niepalące, zwłaszcza dzieci. Omawiano choroby wywołane nałogiem. Podczas zajęć dzieci oglądały broszury, ulotki oraz prezentację multimedialną. Dzieci wykonały między innymi plakat zachęcający do rzucenia palenia  zawieszono  go na korytarzu szkolnym, żeby rodzice mogli go obejrzeć.


Administrator dnia listopad 30 2017
Drukuj
Wesołe Warzywa i Owoce
Konkursy i osiągnięcia

24 listopada rozstrzygnięto szkolny konkurs plastyczny „ Wesołe Warzywa i Owoce”. Do konkursu zgłoszono 24 prace w II kategoriach. Pierwsza kategoria to uczniowie Punktu Przedszkolnego
i Oddziału Przedszkolnego, druga kategoria to uczniowie klas I-III.  Wszystkie pracę  wykonano bardzo starannie przeróżnymi technikami.   Laureatom serdecznie gratulujemy.

I Kategoria:

I-                    Zuzanna Puzdrowska

II-                  Tymoteusz Sikora

III-                Łucja Szmuda

 

II Kategoria

I – Agnieszka Miłosz

II- Iga Sikora

III – Lidia Bronk

Wyróżnienie Helena Złoch


Administrator dnia listopad 30 2017
Drukuj